Connect with us

کوید۱۹

آزمایش کرونای جو بایدن منفی شد

Published

 on

(Last Updated On: اسد ۱۶, ۱۴۰۱)

داکتران کاخ سفید روزشنبه (۱۵ اسد) اعلام کردند که جواب آزمایش کووید-۱۹ جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا، پس از چند روز مثبت بودن، منفی شده است.

به گزارش رویترز، داکتر کوین اوکانر، در نامه‌ای اظهار کرد که بایدن تا زمانی که آزمایش دومش نیز منفی شود در قرنطینه باقی خواهد ماند.

رئیس جمهوری ۷۹ ساله امریکا، پس از مثبت شدن آزمایش کوویدش در روز ۲۱ جولای، پس از دو هفته انزوا، چهارشنبه گذشته از قرنطینه بیرون آمد، ولی نتیجه آزمایش او در روز ۳۰ جولای دوباره مثبت شد.

داکتر اوکانر گفت، این مورد “بازگشت” یک عارضه جانبی نادر در درصد بسیار کمی از مریضانی است که برای درمان کووید-۱۹ داروی ضد ویروس کرونا “پکسلووید” مصرف می‌کنند.

اخبار ویژه

هانگ‌کانگ به قرنطینه اجباری هتل برای مسافران پایان می‌دهد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۴۰۱)

رهبر هانگ‌کانگ اعلام کرده است که این شهر دیگر نیازی به قرنطینه کردن مسافران ورودی در هتل‌های تعیین‌شده ندارد، زیرا این شهر پس از نزدیک به دو سال به دنبال بازگشایی در سطح جهانی است.

جان لی، مدیر اجرایی این شهر امروز (جمعه، ۲۳ سپتامبر) در یک کنفرانس خبری گفت: «مسافران ورودی دیگر نیازی به آزمایش PCR منفی در ۴۸ ساعت قبل از سوار شدن به هواپیما به مقصد هانگ‌کانگ نخواهند داشت. در عوض، آنها باید یک نتیجه منفی از آزمایش آنتی ژن سریع ارایه دهند که ۲۴ ساعت قبل از پرواز آنها انجام شده است.

این تدابیر از دوشنبه هفته جدید اجرایی خواهد شد.

لی هم‌چنان گفت: «در حالی که می‌توانیم روند همه‌گیری را کنترول کنیم، باید حداکثر فضا را برای برقراری ارتباط با جهان فراهم کنیم تا بتوانیم شتاب اقتصادی داشته باشیم و ناراحتی مسافران ورودی را کاهش دهیم.»

به گفتۀ وی، توازنی بین خطرهای احتمالی و رشد اقتصادی باید وجود داشته باشد.

Continue Reading

کوید۱۹

ملکه دنمارک به کرونا مبتلا شد

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۴۰۱)

مارگارت دوم، ملکه دنمارک پس از شرکت در مراسم خاکسپاری الیزابت دوم، ملکه بریتانیا به کرونا مبتلا شد.

به نقل از گزارش‌ها، نتیجه آزمایش کرونای مارگارت دوم ملکه ۸۲ ساله دنمارک پس از شرکت در مراسم خاکسپاری الیزابت دوم در لندن مثبت اعلام شده است.

این درحالی است که ملکه دنمارک برنامه یک هفته‌ای خود را لغو کرده است. مارگارت دوم در ماه فبروری سال جاری نیز به کرونا مبتلا شده بود.

Continue Reading

کوید۱۹

آمار مبتلایان به کرونا در کندهار افزایش یافته است

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۲۶, ۱۴۰۱)

مسوولان صحی در ولایت کندهار می‌گویند ازیک ماه بدینسو شمار مبتلایان به ویروس کرونا دراین ولایت افزایش یافته است.

به گفتۀ آنان، درکنار افراد سالمند بسیاری از جوانان و زنان نیز دراین ولایت به این ویروس مبتلا شده‌اند.

جناح ابراهیمی، رییس شفاخانه اختصاصی کرونا در زون جنوب کشور گفته است: «طی ده ماه گذشته، موارد ابتلا به ویروس کرونا کمترین اوج خود را داشته است، اما اکنون متاسفانه دردو هفته اخیر افزایش یافته است.»

درهمین حال، عبدالباقی پنا، یکی از داکتران در شفاخانه ۱۰۰ بستر ولایت کندهار گفت: «مریضانی که به این شفاخانه مراجعه می‌کنند علایم کرونا دارند. تعداد بیماران ما نیزافزایش یافته است و روزانه چهار تا پنج مریض نزد ما مراجعه می‌کنند.»

با این حال، داکتران افزوده‌اند که تنها راه جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس دریافت واکسن کرونا است که مردم چندان به آن علاقمندی ندارند.

این درحالیست که براساس معلومات صحت عامه ولایت کندهار، در یک سال گذشته بیش‌از ۳ هزار مورد مثبت کرونا در این ولایت به ثبت رسیده و ۵۷ تن براثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!