Connect with us

رویداد های اخیر

آمادگی ملی پوشان تکواندو برای حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک

Published

 on

(Last Updated On: ثور ۲۴, ۱۴۰۰)

ملی پوشان تکواندوی کشور برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک، آمادگی خوبی دارند.

مسوولان فدراسیون تکواندو می‌گویند که ورزشکاران برای اشتراک در این رقابت‌ها از چند ماه به اینسو به تمرینات فشرده‌ی پرداخته اند و برای کسب نتیجه ی خوب کاملا آماده هستند.

این ورزشکاران با امکانات اندک، نبود خوابگاه و تغذیه مناسب؛ آماده می‌شود تا در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب سهمیه کند.

فرزاد منصوری؛ ملی پوش تکواندوی کشور تمرینات طاقت فرسای را دنبال می‌کند، تا از چالش پیش‌رو که همانا کسب سهمیه المپیک است با قدرت عبور کرده و تاریخ ساز شود.

فرزاد منصوری این ملی پوش قامت بلند تکواندوی کشور تا کنون به شش مدال طلا و سه نقره از رقابت‌های داخلی و بیرون مرزی دست یافته است.

در کنار فرزاد، سه ملی پوش تکواندی دیگر کشور محسن رضایی، سمیه غلامی و زهرا میرزایی نیز، برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ جاپان برگزیده شده‌اند که در ایران و هرات تمرینات شان را انجام می‌دهند.

این تکواندو کاران ملی پوش، تمرین‌های شان را در طی ۴ سال اخیر به ویژه در چند ماه پسین به صورت روزانه در دو تایم متفاوت، زیر نظر بشیر ترکی مربی کار کشته‌ی تیم ملی تکواندوی کشور فرا گرفته‌اند.

این درحالی است که رقابت‌های کسب سهمیه المپیک توکیو در بخش تکواندو، تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر با حضور ورزشکاران تمامی کشورهای آسیایی به میزبانی اُردُن برگزار خواهد شد.

گفتنی‌است که افغانستان در تاریخ بازی‌های المپیک تنها به دو مدال برنز، ۲۰۰۸ بیجینگ چین و ۲۰۱۲ لندن توسط روح‌الله نیک‌پاه و نیز یک برنز دیگر در بخش جوانان را از رشته‌ی تکواندو دست یافته است.

رویداد های اخیر

رییس دفتر یوناما با سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در کابل دیدار کرد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

رییس دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما در دیدار با غلام حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، در کابل بر شمولیت زنان و دختران در آموزش‌های مسلکی تأکید کرده است.

در این دیدار، رزا اتونبایوا گفته است که آموزش‌های مسلکی برای پیشرفت اقتصادی افغانستان ضروری بوده و زنان و دختران باید شامل این آموزش‌ها شوند.

از سویی هم، آقای شهامت نیز ابراز کرده است که تعلیمات تخنیکی و مسلکی برای فقرزدایی و رشد اقتصاد کشور تاثیرگذار می‌باشد.

او گفت: «اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی ۳۸۳ مرکز انستتیوت و لیسه در سراسر افغانستان دارد که در ۲۵۰ ولسوالی فعالیت می‌کند و ۶۸۵۰ نفر تشکیل دارد.»

در همین حال، برخی از آگاهان می‌گویند که افغانستان نیاز به توسعه و ایجاد فرصت‌های شغلی برای همه به‌ویژه زنان و دختران دارد و تمامی نهادهای بین‌المللی نقش سازنده برای پیشرفت افغانستان ایفا می‌کنند.

در این نشست، رییس سازمان فرهنگی وعلمی سازمان ملل یا یونسکو نیز حضور داشت و بر امضای یک توافق‌‌نامه و ایجاد گروه کاری مشترک میان هردو نهاد تأکید کرده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

د افغانستان بانک ۱۷ میلیون دالر را لیلام می‌کند

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

د افغانستان بانک اعلام کرده است که روز چهارشنبه، ۱۹ دلو، ۱۷میلیون دالر را لیلام می‌کند.

این بانک امروز (دوشنبه، ۱۷ دلو) در اعلامیه‌ای از بانک‌ها، شرکت‌های خدمات پولی و صرافی‌های واجد شرایط خواسته است تا در این داوطلبی شرکت کنند.

در اعلامیه هم‌چنان آمده است که برند‌گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم روز لیلام، تصفیه کنند.

گفتنی است که یک دالر امریکایی امروز (۱۷ دلو) ۹۰ افغانی تبادله شده است.

این بانک روز گذشته نیز یک‌ بسته ۱۶ میلیون دالری را به‌منظور حفظ ارزش پول افغانی در برابر اسعار خارجی لیلام کرده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

ضمیر کابلوف: روسیه هیچ برنامه‌ای برای بستن سفارت خود در افغانستان ندارد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

ضمیر کابلوف، نماینده خاص رییس‌جمهور پوتین و مدیر شعبه دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه (۱۷دلو) به تاس نیوز گفته است که روسیه هیچ برنامه‌ای برای بستن نمایندگی دیپلماتیک خود در کابل ندارد.

کابلوف در پاسخ به این سوال که آیا روسیه چنین برنامه هایی دارد یا خیر، گفت:«چنین فکری حتی خطور نکرده است».

پیش از این شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داده بود که مقامات چند کشور عربی و غربی به دلایل امنیتی تصمیم به بستن نمایندگی‌های دیپلماتیک خود در کابل گرفته اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!