Connect with us

علم و تکنالوژی

«آیفون ۱۵» اپل با طراحی جدید به بازار عرضه خواهد شد

Published

 on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۱)

در حالیکه از رونمایی موبایل‌های هوشمند آیفون ۱۴ «پرو» توسط شرکت اپل تنها دو ماه گذشته است، گزارش‌ها می‌رسانند که آیفون ۱۵ با طراحی متفاوتی به بازار عرضه خواهد شد.

با وجود تقاضای شمار زیادی از استفاده کننده‌گان برای تغییر در طراحی آیفون، مدت زیادی می‌شود که اپل طراحی موبایل‌های آیفون را تغییر نداده است.

براساس گزارش‌ها، بدنه آیفون ۱۵ اپل مدور تر خواهد بود. در حال حاضر بدنه آیفون راست است.

طبق گزارش‌ها، در بدنه مدل‌های آینده آیفون برای اینکه وزن آن کم باشد، مواد تیتانیم به کار خواهد رفت. این تغییر تنها در مدل‌های «پرو» تطبیق و در مدل‌های عادی از المونیم استفاده خواهد شد.

از جمله تغیرات دیگر در آیفون ۱۵ می‌توان به تراشه ۳ نانومتری برای مدل‌های پرو و درگاه USB-C برای تمامی مدل‌ها اشاره کرد.

علم و تکنالوژی

قطع جهانی دسترسی به خدمات مایکروسافت

Published

on

(Last Updated On: دلو ۶, ۱۴۰۱)

مایکروسافت سرگرم تحقیقات درباره یک مشکل شبکه است که دسترسی به خدمات متعدد این شرکت شامل تیمز (Teams) و اوت‌لوک (Outlook) را برای هزاران تن از استفاده‌ کننده‌گان در سراسر جهان، مختل کرد.

مایکروسافت شمار استفاده‌کننده‌گانی که دسترسی آن‌ها به خدمات این شرکت مختل شد را اعلام نکرد، اما نشان داده است که بیش از ۳۹۰۰ مورد اختلال دسترسی در هند و بیش از ۹۰۰ مورد در جاپان گزارش کرد. گزارش‌های اختلال در دسترسی در استرالیا، انگلیس و امارات متحده عربی هم افزایش یافت.

سایت “داون دتکتور” با جمع‌آوری گزارش از منابع مختلف شامل گزارش‌های خطا که توسط استفاده‌کننده‌گان ارسال شده است، قطعی سایت‌ها و خدمات را جستجو می‌کند.

مایکروسافت در توییتی نوشت:«ما مشکل شبکه احتمالی را شناسایی کرده‌ایم و مصروف بازبینی هستیم تا اقدام بعدی برای حل مشکل را مشخص کنیم.»

در جریان این اختلال، اکثر استفاده‌کننده‌گان خدمات مایکروسافت قادر به مبادله پیام، پیوستن به مکالمات ویدئویی یا استفاده از قابلیت‌های نرم افزار تیمز نبودند. بسیاری از استفاده‌کننده‌گان در تویتر به ارسال اخبار درباره اختلال سرویس مایکروسافت پرداختند و هشتگ مایکروسافت تیمز، در این سایت شبکه اجتماعی بیشتر شد.

مایکروسافت تیمز بیش از ۲۸۰ میلیون استفاده‌کننده‌ در سراسر جهان دارد و بخشی از فعالیت‌های روزانه کسب و کار‌ها و مکاتب را تشکیل می‌دهد که از این خدمات، برای تماس، برگزاری جلسات برنامه‌ریزی شده و سازماندهی جریان کار، استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، خدمات دیگر مایکروسافت نیز با اختلال روبرو شده اند.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

یک ماهواره قدیمی ناسا به‌زودی روی زمین سقوط می‌کند

Published

on

(Last Updated On: جدی ۱۸, ۱۴۰۱)

یک ماهواره ۳۸ ‌ساله بازنشسته ناسا به نام ERBS قرار است به‌زودی از آسمان سقوط کند. طبق گزارش‌ها، انتظار می‌رود که این ماهواره یک‌شنبه شب (۱۸ جدی) سقوط کند.

ناسا اعلام کرده است که سقوط این ماهواره هیچ تهدید جانی برای انسان‌ها به‌همراه ندارد.

ناسا در بیانیه خود گفته که احتمال سقوط لاشه این ماهواره روی انسان‌ها بسیار کم است.

مقامات سازمان فضایی ناسا گفته‌اند: «ناسا انتظار دارد که بخش زیادی از این ماهواره هنگام ورود به جو بسوزد، اما انتظار می‌رود بخشی از اجزای آن نیز پس از ورود مجدد باقی بمانند. خطر آسیب رسیدن به افراد روی زمین بسیار کم یعنی تقریباً یک در ۹۴۰۰ است.»

ماهواره «ERBS»، بخشی از ماموریت سه ماهواره‌ای ناسا بود که در سال ۱۹۸۴ به مدار پایین زمین پرتاب شد.

از سویی هم، Aerospace Corp، شرکت فضایی مستقر در کالیفرنیا ادعا دارد که این ماهواره صبح روز دوشنبه (۱۹ جدی) سقوط خواهد کرد و از فراز افریقا، آسیا، خاورمیانه و غربی‌ترین مناطق امریکای شمالی و جنوبی می‌گذرد.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر لغو شد

Published

on

(Last Updated On: جدی ۱۵, ۱۴۰۱)

توییتر با معکوس کردن سیاست قبلی خود، اعلام کرده است که تبلیغات سیاسی مجاز در این پلتفرم شبکه اجتماعی را گسترش خواهد کرد.

طبق گزارش‌ها، توییتر گفته است که سیاست تبلیغات خود برای «تبلیغات مبتنی بر یک آرمان» در امریکا را تسهیل خواهد کرد و سیاست تبلیغاتی با تلویزیون و دستگاه‌های رسانه‌یی دیگر را همسو می‌کند.

توییتر پس از این‌که این شرکت و شرکت‌های شبکه اجتماعی دیگر مانند فیس‌بوک، به‌دلیل انتشار اطلاعات غلط مربوط به انتخابات ریاست جمهوری امریکا در پلتفرم‌هایش، هدف انتقاد گسترده قرار گرفتند، تبلیغات سیاسی را در سال ۲۰۱۹ ممنوع کرد و تبلیغات مربوط به جنبش‌های اجتماعی را نیز محدود کرد.

جک دورسی، مدیرعامل وقت توییتر در زمان اعلام این تصمیم، گفته بود: «ما بر این باوریم که پیام سیاسی باید خودش بتواند نظر مخاطب را جلب کند، نه این که آن را خریداری کند.»

از زمانی که ایلان ماسک توییتر را خریداری کرده است، شرکت‌های آگهی‌دهنده در واکنش به اخراج هزاران کارمند، برگردانده شدن حساب دونالد ترامپ و عرضه احراز هویت پولی که باعث افزایش جعل هویت شرکت‌های معتبر توسط کلاهبرداران در توییتر شد، از این پلتفرم گریخته اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!