Connect with us

رویداد های اخیر

اتحادیه اروپا ۷.۶ میلیون یورو برای کمک به افغانستان اختصاص داد

منتشر شده

در

(Last Updated On: سرطان ۲۹, ۱۴۰۲)

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که ۷.۶ میلیون یورو را برای رسیدگی به نا امنی غذایی در افغانستان اختصاص داده است.

این نهاد با نشر اعلامیه‌ای روز پنجشنبه (۲۹ سرطان) گفت که بسته کمکی تازه به پروژه ای که توسط موسسه «افغان اید» مدیریت می‌شود، تعلق می‌گیرد.

هدف از این کمک رسیدگی به نا امنی غذایی گفته شده است که از طریق حمایت از دهاقین و نیازهای آنها، بهبود روند تولید مواد غذایی و احیای زمین های بدون آبیاری در ولایات بدخشان، دایکندی، غور، جوزجان، سمنگان و تخار صورت می‌گیرد.

اتحادیه اروپا گفت که ۱۷.۲ میلیون شهروند افغان در سطوح بالایی از ناامنی غذایی حاد را در ماه اپریل ۲۰۲۳ تجربه کرده اند. افغانستان همچنین به ویژه در برابر تأثیرات تغییرات اقلیمی آسیب پذیر است و در زمره کشورهایی قرار دارد که بیشترین آسیب را از تهدیدهای اکولوژیکی از جمله خشکسالی، سیل و افزایش درجه حرارت می‌بیند.

رافیلا آیودیس، شارژدافیر اتحادیه اروپا گفت: «ما متعهد هستیم که به مردم افغانستان، به ویژه آسیب پذیرترین افراد در جوامع محلی، مانند خانواده هایی که تحت سرپرستی زنانی هستند که نمی توانند نیازهای اولیه خود را برآورده کنند، کمک کنیم.»

چارلز دیوی، رئیس افغان‌اید گفت: «در شرایطی که تعداد زیادی از افغان‌ها غذای کافی ندارند، بسیار مهم است که اقدامات بیشتری انجام شود تا خانواده‌های آسیب‌پذیر بتوانند مواد غذایی بیشتری تولید کنند و درآمدهای خود را تقویت و متنوع کنند. این امر به ویژه برای افراد دارای معلولیت که به طور نامتناسبی تحت تأثیر بحران کنونی قرار دارند، بسیار مهم است. افغان اید متعهد به ایجاد یک تغییر واقعی و پایدار در زندگی مردمی است که از آنها حمایت می کند.»

رویداد های اخیر

وزارت تجارت: روند جلب و جذب سرمایه‌گذاری در افغانستان به سرمایه‌گذاران چینایی و امریکایی ارایه گردید

Published

on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۲)

وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که امروز (چهارشنبه، ۸قوس) یک جلسه با سرمایه‌گذاران چینایی و امریکایی دایر گردیده بود که در آن جلسه روند جلب و جذب سرمایه‌گذری در افغانستان به این سرمایه‌گذاران تشریح گردید.

صبغت‌الله آخندزاده، رئیس سرمایه‌گذاری وزارت صنعت و تجارت گفت: «امنیت کلی در افغانستان فراهم شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند با خاطر راحت در این کشور سرمایه‌گذاری نمایند.»

این وزارت افزوده است که سپس پیرامون روند جلب و جذب سرمایه‌گذاری در کشور، پرزنتیشنی از سوی ریاست سرمایه‌گذاری وزارت صنعت و تجارت ارائه و در آن فُرصت‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری موجود در افغانستان با آنها شریک گردید.

در اخیر به پرسش‌های تخنیکی سرمایه‌گذاران چینایی و امریکایی که در بخش‌های انرژی، معدن و ساختمان خواهان سرمایه‌گذاری بودند؛ پاسخ ارایه گردید.

Continue Reading

رویداد های اخیر

خانواده افغان ادعا دارد که پسرش از هفده سال به این سو در زندان گوانتانامو بسر می‌برد

Published

on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۲)

یک خانواده در کابل مدعی است که عضو این فامیل در زندان گوانتانامو زندانی است.

اعضای این خانواده می‌گویند که این عضو خانواده شان محمد رحیم نام دارد و از هفده سال به این سو در زندان گوانتانامو بسر می‌برد.

آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که برای رهایی محمد رحیم با امریکا وارد مذاکره شوند تا او آزاد شود.

صفورا بی‌بی، مادر محمد رحیم مدعی است پسرش هفده سال پیش از شهر لاهور پاکستان بازداشت و به گوانتانامو انتقال یافت.

می‌گوید؛ محمد رحیم عسل میفروخت و درکنارش درس‌های دینی را فرامی ‌گرفت.

این زن پاکستان را مقصر این کار میداند.

این زن می‌گوید؛ با پسرش از رهگذر صلیب سرخ در تماس است و گاهی با فرستادن نامه جویایی احوال یک دیگر می‌شوند.

اعضای دیگر این خانواده مدعی اند؛ محمد رحیم در دور اول حکومت امارت اسلامی در معینیت مبارزه با مواد مخدر کار می‌کرد و در حال حاضر به عنوان آخرین زندانی افغان در زندان گوانتانامو به سر می‌‌برد.

آنان از امریکا می‌خواهند محمد رحیم را آزاد کند.

خواست دیگر این خانواده این است که می‌گویند؛ حکومت سرپرست باید برای رهایی‌ پسر شان دست به کار شود.

امارت اسلامی می‌گوید این موضوع را دنبال می‌کند و در نشست‌های که با امریکایی‌ها داشته اند این موضوع را مطرح کرده اند.

محمد داوود؛ پسر کوچک محمد رحیم است که پس از بازداشت او دوسال داشت. داوود حالا مرد بزرگ شده، اما آرزو دارد که روزی پدرش را به آغوش گرم خانواده بیبیند.

این در حالی است که همین چندی پیش بشر نورزی یکی از اعضای امارت اسلامی از زندان گوانتانامو آزاد شد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرغیزستان: کشورهای آسیای مرکزی همکاری‌ها درمورد افغانستان را افزایش دهند

Published

on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۲)

زیر خارجه قرغیزستان از کشورهای آسیای مرکزی خواسته است تا همکاری‌ها و هماهنگی‌ها درباره افغانستان را افزایش دهند.

جنبیک کولوبایف در نشست سالانه معاونان وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی گفت که صلح و ثبات در افغانستان برای امنیت و رفاه منطقه مهم است.

بر بنیاد خبرنامه وزارت خارجه قرغیزستان، کولوبایف در این نشست همچنان حمایت خود را از فعالیت‌های یوناما در افغانستان اعلام کرد.

در این نشست که به روزهای دوشنبه و سه شنبه در بیشکک، پایتخت قرغیزستان برگزار شد، هیچ مقام امارت اسلامی حضور نداشت، اما روزا اوتونبایوا، رئیس یونما در آن شرکت کرده و درمورد فعالیت‌های یوناما در افغانستان معلومات ارایه نمود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!