Connect with us

رویداد های اخیر

اسماعیل خان: کنگره هفته گذشته جمعیت اسلامی مشروعیت ندارد

Published

 on

(Last Updated On: حمل ۲, ۱۴۰۰)

محمد اسماعیل خان، عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان، میگوید که پس از نشست صلح میان افغان‌ها در ترکیه قرار است این حزب مجمع عمومی برگزار کند.

این در حالی است که  چند روز قبل عطا محمد نور انتخابات کنگره این حزب را برگزار کرد که بر اساس آن وی به عنوان رییس شاخه جدا شده این حزب انتخاب شد.

اسماعیل خان میگوید که قرار نبود انتخابات کنگره برگزار شود و بر اساس همین ملحوظ وی نشست را ترک کرده بود.

 این عضو رهبری جمعیت اسلامی تاکید میکند که کنگره هفته گذشته مورد قبول هیچ یک از اعضای رهبری جمعیت اسلامی نیست.

محمداسماعیل خان، عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی، در این باره میگوید:” این کنگره نه معیاری است، نه واقعی است و نه هم کنگره مورد قبول افراد بزرگ جمعیت اسلامی است.  “

محمداسماعیل خان در این نشست خبری همچنان گفت دلیل اینکه از حزب جمعیت در نشست مسکو دعوت نشد همین چندشاخه بودن آن است.

با این حال صلاح الدین ربانی نیز نسبت به شاخه انشعابی حزب جمعیت به رهبری عطامحمد نور واکنش نشان داده این تصمیم‌ها را خوش باوری‌های سیاسی برخی افراد این حزب میخواند.

صلاح الدین ربانی، رییس حزب جمعیت اسلامی، در این باره میگوید:” در مرحله حساس و تاریخی… شکار دام توطیه دیگری شدند.  “

در مجمع عمومی شاخه انشعابی حزب جمعیت اسلامی عطا محمد نور به عنوان رییس این حزب انتخاب شد اما او گفته هر زمانی که اعضای رهبری خواسته باشند کنگره را برگزار کنند، حاضر است که از ریاست کنار برود.

واقف حکیمی، عضو جمعیت اسلامی، در این باره میگوید:” کنگره در ۲۸ حوت برگزار شد کاملا منطبق به ارزش‌ها و معیارها حزبی و عرف جمعیت برگزار شدند.”

این درحالی است که از یکسال به این طرف تنش‎ها در حزب جمعیت اسلامی به وجود آمده است، اعضای رهبری این حزب بارها بریکدیگر تاختند و خواهان برگزاری مجمع عمومی این حزب شدند.

رویداد های اخیر

پولیس کابل: جرایم جنایی در شهر کابل کاهش یافته است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۳, ۱۴۰۲)

رییس تحقیقات جرایم جنایی قوماندانی امنیه کابل می‌گوید که جرایم جنایی در پایتخت کشور کاهش یافته و برای بهبود هرچه بیش‌تر اوضاع در شهر کابل خواهان همکاری شهروندان شده است.

مسوولان قوماندانی امنیه کابل روز گذشته (چهارشنبه، ۲ حمل) در یک کنفرانس خبری دستاوردهای یک ساله آن قوماندانی را بیان داشتند.

مفتی عبدالصمد حنفی، رییس تحقیقات جرایم جنایی قوماندانی امنیه کابل در این کنفرانس خبری وضعیت امنیتی شهر کابل را قناعت بخش توصیف کرده افزود: «به اثر تلاش‌های موظفین قوماندانی، جرایم جنایی در شهر کابل کاهش چشم‌گیری یافته است.»

او گفت که قبل از روی کار آمدن دوباره امارت اسلامی در یک حوزه امنیتی، ۱۵ مورد سرقت واسطه شخصی به ثبت رسیده است، در حالی که در یک سال گذشته، ما شاهد سرقت یک واسطه در یک هفته نبوده‌ایم که این خود نمایانگر کاهش سطح جرایم را در شهرکابل نشان می دهد.

او گفت: «موظفین امنیتی به طور ۲۴ ساعته در خدمت هم شهریان قرار دارند و به خاطر تأمین امنیت هرچه بهتر از شهروندان کابل خواهان همکاری شده گفت که شماره‌های عاجل قوماندانی امنیه به گونه‌ ۲۴ ساعته فعال است و آنان می‌توانند، در صورت ضرورت تماس بگیرند.»

خالد زدران، سخنگوی قوماندانی امنیه، روی دستاوردهای مدیریت‌های تعلیم و تربیه، دعوت و ارشاد، تعمیرات و انجنیری، جرایم جنایی، تروریزم و مواد مخدر آن قوماندانی معلومات داد و گفت: «در یک سال گذشته، یک صدوپنجاه و شش واقعه قتل در سطح شهر کابل و چهارده ولسوالی کابل رخ داده است که در پیوند به آن دوصد و ۳۶ تن بازداشت شده اند.»

وی گفت که دراین مدت پنجصدو پنجاه و سه قضیه سرقت منازل، اجناس قیمتی مثل مبایل و غیره رخ داده و ۹۰۱ تن در پیوند به آن دستگیر شده اند و همچنان یک هزارو نُه صدو ۲۰ واقعه دیگر مثل خودکشی، غصب، سرقت، موتر وموترسایکل، زورگیری، مواد مخدر، فریبکاری٬ رشوه، جنگ‌های ذات البینی و قضایای دیگر به وقوع پیوسته است که در رابطه به آن یک هزارو هشتصدوسی وشش نفر بازداشت شده اند.

زدران همچنان، روی دستاوردهای یک ساله روی هربخش به تفصیل معلومات ارایه کرده واز همشهریان خواست، با نیروهای پولیس همکاری نموده در صورت ضرورت با شماره‌های قوماندانی امنیه کابل، به تماس شوند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

نخستین دور فراغت «نیروهای کماندو» با حضور وزیر دفاع برگزار شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۳, ۱۴۰۲)

مسئولین در وزارت دفاع ملی امارت اسلامی افغانستان امروز (پنج‌شنبه ۳حمل) می‌گویند که ۴۸۵ تن از نیروهای قوت‌های خاص (کماندو) پس از سپری نمودن دوره تعلیمات نظامی، مسلکی و عقیدتی سه ماهه یک روز قبل طی مراسم با شکوه‌ی با حضور داشت مولوی محمد یعقوب مجاهد، وزیر دفاع ملی مسؤلان و سایر مجاهدین از فرقه “قوت‌های خاص” این وزارت فارغ گردیدند.

وزیر دفاع ملی در سخنانی خطاب به مجاهدین گفت:«اهداف و تلاش‌های خستگی ناپذیر شما همانا تطبیق شریعت اسلامی در کشور و مبارزه با دشمنان بوده است، من از این طریق به مردم خویش اطمینان می‌دهم این نیروها از ناموس، جان و مال شما محافظت نموده و به کسی اجازه اخلال و گرفتن خوشی ها شما را نخواهند داد.»

همچنان مولوی مختار احمد عمری، معاون فرقه قطعه خاص ضمن سپاسگزاری از مسئولان، اطمینان داد که آنان در آینده برای حفاظت از حاکمیت ملی و نظام اسلامی متعهد و مصمم به تربیت نیروهای بیشتری می‌باشند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک زن در فاریاب چهارگانگی بدنیا آورد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۳, ۱۴۰۲)

مسئولان صحی در ولایت فاریاب می‌گویند یک زن در این ولایت چهارگانگی بدنیا آورده است.

مسئولان صحی شفاخانه نسایی شهرمیمنه می‌گویند:«مریم باشنده ولسوالی غورماچ شب گذشته (۱حمل ۱۴۰۲) چهارگانگی به دنیا آورده که ۳ پسر و یک دختر می‌باشند.»

داکتران وضعیت صحی این زن و فرزندانش را خوب توصیف‌ کرده‌اند.

یک ماه قبل نیز در یکی از شفاخانه‌های ولایت فاریاب مادری که در انتظار یک کودک بود صاحب چهار فرزند شد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!