Connect with us

رویداد های اخیر

اصغر افغان از کاپیتانی تیم ملی کرکت برکنار شد

منتشر شده

در

(Last Updated On: جوزا ۱۰, ۱۴۰۰)

اصغر افغان در نتیجه بررسی کمیته تحقیقاتی اداره کرکت بورد افغانستان و فیصله اعضای این بورد از کپتانی تیم ملی برکنار و به جای وی کپتان های جدید معرفی شده اند.

این نهاد در اعلامیه ای گفته است که بررسی های که از سوی کمیته تحقیقاتی اداره کرکت بورد افغانستان در اولین مسابقه تست بین افغانستان و زیمبابوی انجام شد، نشان داد که برخی تصمیمات اصغر افغان، کپتان پیشین، منجر به از دست دادن اولین بازی تست شد.

در اعلامیه آمده است: “بر این اساس اصغر افغان با تصمیم مشترک اعضای بورد از سمت اش برکنار و حشمت الله شهیدی به عنوان کپتان و رحمت شاه زرمتی به عنوان معاون کپتان در بازی های تست و بازی های یک روزه بین المللی جایگزین شدند.”

اعلامیه افزوده است که کپتان جدید برای بازی های بیست آوره بین المللی نیز معرفی خواهد شد و راشد خان به عنوان معاون کپتان تیم ملی در فارمت بازی های بیست آوره به جای خود باقی ماند.

رویداد های اخیر

جنرال ارشد سابق امریکا می‌گوید که داعش شاخه خراسان در حال رشد است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

جوزف ووتل، رئیس سابق قوماندانی مرکزی ایالات متحده، مدعی شده است که داعش شاخه خراسان در حال رشد است و امریکا منابع کافی را برای کاهش خطر این گروه در منطقه ندارد.

ووتل در مصاحبه با وب سایت خبری «بزنس انسایدر» افزوده است که پیش از خروج امریکا از افغانستان، واشنگتن از قابلیت‌های اطلاعاتی قابل توجهی در منطقه و توانایی انجام حملات علیه این گروه برخوردار بود، اما شیوه جدید مقابله با تروریزم امریکا راه را برای تقویت داعش خراسان هموار کرده و این گروه حالا بر حملات فرامرزی تمرکز می‌کند.

به باور وی، ایالات متحده هنوز توانایی جمع آوری اطلاعات معنادار در منطقه را دارد، اما این توانایی نسبت به آنچه که قبلاً بود کاهش یافته است. وی تاکید کرد که بسیار مهم است که ایالات متحده به تخصیص منابع خود برای مقابله با این تهدید ادامه دهد و آن را در اولویت قرار دهد.

ووتل گفته است که یکی از راه ها برای انجام این کار، همکاری با شرکای منطقه‌ای در ماحول افغانستان، مانند پاکستان یا کشورهای آسیای مرکزی، به‌هدف افزایش همکاری و تبادل اطلاعات است.

این در حالی است که امارت اسلامی بارها تاکید کرده که داعش سرکوب شده است و توانایی انجام حملات از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری را ندارد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

رعد و برق در هلمند جان یک نفر را گرفت و سه تن دیگر را زخمی کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

مسوولان محلی هلمند می‌گویند که از اثر رعد و برق در این ولایت یک نفر جان باخته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالباری راشد، رئیس اطلاعات و فرهنگ هلمند به آریانا نیوز می‌گوید که رعد و برق در لشکرگاه، مرکز این ولایت، و ولسوالی‌های گرشک و باباجی رخ داده است.

به گفته وی، یک تن در این حوادث جان باخته و سه تن دیگر مشمول یک زن و دو کودک زخمی شده اند.

این در حالیست که باران‌های شدید در ولسوالی سنگین هلمند باعث خسارات مالی شده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند استرداد جایدادهای اهل هنود در افغانستان را «تحول مثبت» دانست

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

راندیر جیسوال، سخنگوی وزارت امور خارجه هند، گفته است که کشورش گزارش‌های مربوط به بازگرداندن جادیدادهای اهل هنود در افغانستان را «یک تحول مثبت» می‌داند.

جیسوال در یک نشست خبری روز جمعه گفت: «اگر دولت طالبان (امارت اسلامی) تصمیم گرفته است که جایدادهای هندوها و سیک‌های افغانستان را که مردم آنها هستند بازگرداند، البته این یک اتفاق مثبت است. ما این‌گونه به آن نگاه می کنیم.»

وزارت عدلیه حدود یک ماه قبل اعلام کرده بود که روند بررسی زمین‌های غصب شده شهروندان اهل هنود در سراسر کشور آغاز شده است.

سهیل شاهین، رئیس دفتر سیاسی امارت اسلامی در دوحه، نیز اخیراً در گفتگو با روزنامه «د هندو» گفته است که جایدادهایی که توسط جنگ‌سالاران در حکومت پیشین غصب شده بود، به صاحبان شان بازگردانده می‌شود.

او همچنان به بازگشت نریندر سینگ خالصه، عضو پارلمان در حکومت پیشین، به کشور اشاره کرده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!