Connect with us

1393انتخابات

اصلاحات وهمگرایی: اگر آقای اشرف غنی بهانه می پالد، ما آماده استیم که توافقات سیاسی را بشکنیم

Published

 on

(Last Updated On: عقرب ۳, ۱۴۰۱)

1D

دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله پیشنهاد ستاد اشرف غنی احمدزی برای ایجاد چندین پُست اجراییه را رد کرده و گفته است که اگر اشرف غنی احمدزی علاقه مند توافقات سیاسی نیست و بهانه گیری ها را برای ایجاد نشدن حکومت وحدت ملی را دارد، آنان آماده اند تا توافقات سیاسی با تیم آقای غنی را لغو کنند و منتظر نتایج تفتش آراء باشند.

مجیب الرحمن رحیمی عضو ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله گفت:” اگر اینها هیچ علاقمندی به بخش سیاسی ندارند، بیایند یک نشست مشترک در سطح رهبری میگیریم و بخش سیاسی را لغو اعلان میکنیم و تمام ما به بخش تخنیکی و نتیجه انتخابات میرویم و تفتیش را می پذیریم”.

در همین حال اعضای ستاد اشرف غنی احمد زی تاکید دارند، در صورت برنده شدن نظام ریاستی را به صدارتی تغییر نخواهند داد.

از سوی این ستاد بر روشن شدن نتایج تفتیش آراء تا یک هفته آینده تاکید کرد و گفت که باید تا پایان ماه جاری میلادی مراسم سوگند و فاداری از سوی رییس جمهور جدید افغانستان انجام شود.

داود سلطان زوی عضو ارشد ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی گفت:” با وجودی که یک تعداد زیادی مردم از داکتر اشرف غنی احمدزی در این انتخابات اعلان پشتیبانی کرده اند آنان موافق نیستند تا مسأله حکومت وحدت ملی امضا شود و در عین زمان هم داکتر اشرف غنی احمدزی هم وعده داده که ما شرکت سهامی ساخته نمیتوانیم”.

آقای سلطان زوی همچنان تاکید کرده گفت:” مردم برای ما رأی نداد که ما شرکت سهامی بسازیم، ما با تمام توافقاتی که انجام داده ایم به قول خود ایستاده استیم و قولی را که داده ایم پس نمیگیریم و در عین زمان قول ما چک سفید نیست که هرکس هرچی بخواهد در آن نوشته کند”.

در این میان عطا محمد نور والی بلخ و عضو ارشد ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله گفت است در صورت که با اعلام نتایج انتخابات آقای عبدالله بازنده انتخابات اعلام شود هواداران آنان برای جلوگیری از ایجاد حکومت نامشروع  دست به خیزش های خیابانی زده و تاسیسات دولتی را اشغال خواهند کرد.

اما اشرف غنی احمدزی گفته است که به این گونه اقدامات اجازه نخواهد داد زیرا افغانها دیگر تحمل حکومت های موازی را ندارند.

این درحالیست بحران انتخاباتی افغانستان با وجود میانجگیری کاخ سفید بار دیگر در حال بالا گرفتن است.

Advertisement

جهان

ثبت نزدیک به ۳۰۰۰۰ مورد جدید کرونا در یک روز در هند

Published

on

(Last Updated On: عقرب ۳, ۱۴۰۱)

هند در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۴۲۹ مورد جدید کرونا ثبت کرده که این بالاترین آمار روزانه مبتلایان کرونا در این کشور است.

با این حساب شمار مجموعی مبتلایان در این کشور به ۹۳۵۰۰۰ نفر رسیده است.

وزیر صحت هند صبح امروز اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۲ بیمار کووید-۱۹ نیز جان باخته اند.

این در حالی است که موسسه فناوری هند روز چهارشنبه کیت تست ارزان قیمت را برای استفاده عموم راه اندازی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آنادولو، این کیت جدید به نام «COROSURE » را در مقایسه با کیت های آزمایش موجود که در حال حاضر حدود ۶۰ دالر است، با قیمت ۵۰۰ روپیه هندی (۶.6 دالر) در دسترس است.

رام گوپال راوو مدیر این نهاد  گفته است: “این فناوری باید الگوی آزمایش کووید-۱۹ را در کشور(هند) تغییر دهد، هم از نظر مقیاس و هم هزینه … دو میلیون تست [در هر ماه] با قیمت نازل.”

 آقای راوو افزوده است که امیدوار است که این کیت های آزمایش جدید بتواند هند را در شکست ویروس کرونا کمک کند. این کشور ۱.۳ میلیارد نفوسی، هم اکنون دارای حدود یک میلیون مبتلای کرونا است که تا هنوز ۲۴۳۰۹ نفر جان باخته اند.

Continue Reading

1393انتخابات

اتحادیه‌ شرکت‌های ترانسپورتی باربری فعالیت‌های شان را متوقف ساختند

Published

on

(Last Updated On: عقرب ۲, ۱۴۰۱)

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی، فعالیت‌های شان را در تمام کشور متوقف ساختند.

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی به دلیل آنچه افزایش فساد در وزارت ترانسپورت، ریاست ترافیک، وزارت مالیه، وزارت داخله و وزارت فواید عامه می‌خوانند دست به اعتصاب کاری زده و فعالیت‌های شان را در سراسر کشور متوقف ساخته اند.

مسوولان در این اتحادیه‌ها می‌گویند تا زمانی‌که حکومت خواسته‌های آنان را بر آورده نسازد به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

محمد والی، معاون اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی باربری اظهار می‌دارد: “ما از رییس جمهور این خواست را داریم تا مشکلات مان را حل کند اگر این وضعیت ادامه یابد ما در تمام بخش ها فعالیت خود را توقف می‌دهیم.”

همچنان عبدالصبور، یک تن راننده موتر باربری می‌گوید: “در هر ترازو، پولیس، ترانسپورت و شاروالی از ما پول می گیرد، کاملاً دل ما را از کار و از این سکتور سیاه کرده اند.”

در همین حال، بزرگ راه کابل-قندهار را موترهای باربری بسته اند، به گفته ی آنان تا زمانی‌که به خواست‌های شان رسیدگی نشود به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

همزمان با این مسوولان در اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که حکومت باید هر چه عاجل به خواست‌های آنان جواب مثبت بدهد.

حزب الله، راننده موتر باربری در این مورد بیان می‌دارد: “از نزد ما از فراه تا ارغندی پول تقاضا می‌شود، خط سیر، کتابچه، شاروالی و ترازو، همه ی آنان مشکل شده است برای ما.”

از سویی هم، مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه می‌گوید: “سکتور خصوصی بخش مهم نظام ما است، اعتصاب کاری حق قانونی آنان است ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل را از طریق گفتگو حل کنیم.”

این در حالی‌ست که چندی پیش وزارت ترانسپورت گفته بود که در چند سال گذشته با کشورهای مختلف منطقه در مورد رفت و آمد وسایط باربری تفاهم صورت گرفته است، اما اتحادیه‌های ترانسپورتی در کشور نتوانسته اند که معیارها را برای این رفت و آمدها تکمیل کنند. همچنان مسوولان وزارت ترانسپورت از اتحادیه‌های خصوصی ترانسپورتی خواسته بودند که هر چه عاجل‌تر وسایط باربری شان را به اساس معیارهای جهانی برابر سازند. این وزارت نیز تاکید ورزیده بود که حکومت از این اتحادیه‌ها در این بخش حمایت خواهد کرد.

Continue Reading

انتخابات ۹۸

انتخابات ۹۷: چالش‌های انتخاباتی ریاست جمهوری

Published

on

(Last Updated On: عقرب ۲, ۱۴۰۱)

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!