Connect with us

رویداد های اخیر

اظهارات اخیر اشرف غنی احساسات شهروندان را برانگیخته است

منتشر شده

در

(Last Updated On: )

شهروندان، گفته‌های اخیر اشرف غنی، رییس جمهور فراری کشور را، اوج بی‌اعتنایی به او کشور و مردم میدانند.

این شهروندان می‌گویند که غنی، کشور را در دل یک بحران رها کرد و ملیونها باشنده کشور را با بی‌سرنوشتی روبرو ساخت.

اشرف غنی که به امارات متحده عربی پناه برده است، دریک پیام ویدیوی شب گذشته (چهارشنبه ۲۷اسد) گفته است که او بخاطر جلوگیری از توطیه تروراش کشور را ترک کرده و بزودی به کشور بر میگردد. اما یک مقام ارشد وزارت خارجه حکومت آقای غنی گفته است که او چندین روز پیش گذر نامه سیاسی‌اش را از وزارت خارجه گرفته بود و او خوب میدانست که چی‌کند.

درهمین حال، صدها تن از باشنده‌گان روز وشب پشت سفارت‌های کشورهای خارجی در تلاش ترک کشور هستند، این‌ها عامل نا بسمامانی کشور اشرف غنی رییس جمهور پیشین را میدانند که به گفته  آینها فرار را به قرار ترجیع داده است.

شازیه یکی از این باشده‌گان آمده است تا کشور را ترک کند، نه به خاطر امنیت جان خود وفامیل اش، بلکه بخاطر بی سرنوشتی فرزندان‌اش که می‌گوید که با آینده نا روشن روبرو شده اند.

شازیه، باشنده کابل گفت:” خانه اشرف غنی خراب، پول مملکت را دزدی کرد و مردم را بی سرنوشت ساخت”.

ربانی، باشنده کابل گفت:” مقصر اشرف غنی است به کل ملت معلوم است.”

عزت‌الله، باشنده کابل گفت”خود مردم حیران مانده چه کنند، همه از فقر و بیچاره‌گی فرار میکنند.”

اشرف غنی‌، رییس‌جمهور فراری که در ابوظبی امارات پناه برده است، در یک پیام ویدویی ماجرای فراراش را اینگونه توضیح میدهد:

اشرف غنی گفت:”چاشت روز کشنبه برای بررسی وضعیت کابل جانب مرکز سوق و ادارۀ وزارت دفاع روان بودم. ناگهان محافظین من سررسیدند تا یک توطیۀ بزرگ را خنثا کنند و مرا از ساحه بیرون بردند.”   

اما برخی از مقام‌های پیشین وزارت خارجه با رد این گفته‌های آقای غنی، می‌گویند که او چند روز پیش از فرار گذر نامه سیاسی‌اش را از وزارت خارجه خواسته بود و می‌دانست کشور را ترک می‌کند. 

او انتقال مبلغ هنگفت پول را هنگام ترک کشور رد میکند.

اشرف غنی گفت:” هیچ پولی را با خود بیرون نبرده‌ام و حتا قادر نشدم که هنگام ترک وطن، پاپوش‌های خود را تبدیل کنم و یادداشت‌های شخصی و کمپوتر لپ‌تاپ ام را که جز “اسناد محرم دولتی” است و اکنون “به‌دست دیگران افتاده‌است، با خود ببرم”.

اشرف غنی گفته که درحال رایزنی با شماری از طرف‌ها است تا بار دیگر به کشور برگردد. اما طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

بر بنیاد گزارش‌ها اشرف غنی با حمدالله محب، و فضل محمود فضلی و ده‌هاتن از همراهانش در یک پرواز ویژه نخست به ترمز ازبیکستان رفتند و از آنجا ابوظبی امارات پناه بردند.

رویداد های اخیر

امارت اسلامی تصویب قطع‌نامه شورای امنیت را به هدف ختم جنگ در غزه گام ابتدایی دانست

Published

on

(Last Updated On: )

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه می‌گوید که امارت اسلامی افغانستان تصویب قطع‌نامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد را به هدف ختم جنگ در غزه گام ابتدایی برای پایان‌دادن به نسل‌کشی مردم غزه دانسته که نیازمند مذاکرات واقع‌بینانه است تا منجر به آتش‌بس دایمی در نوار غزه شود.

ضیا احمد تکل با نشر خبرنامه‌ای گفته است که با تصویب این قطع‌نامه زمینه زندگی عادی برای مردم غزه مساعد شود.

به گفته تکل، وزارت خارجه ضمن تقبیح جنایات «رژیم صهیونیستی» از حق تاریخی مردم فلسطین برای داشتن یک کشور مستقل ابراز حمایت می‌کند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

افغان بیسیم نمایندگی جدید خدمات مشتریان خود را در مرکز نورستان افتتاح کرد

Published

on

(Last Updated On: )

شرکت مخابراتی افغان بیسیم نمایندگی جدیدش را برای عرضه خدمات به مشتریان در شهر پارون، مرکز ولایت نورستان افتتاح کرد.

مسوولان این شرکت در مراسم افتتاح این نمایندگی گفته‌اند که با گشایش دفتر خدمات مشتریان در مرکز نورستان به مشکلات باشندگان این ولایت در بخش مخابرات و انترنت رسیدگی جدی و به موقع خواهد شد.

عطاالله ساحل، مسوول شبکه‌ مخابراتی افغان بیسیم در زون شرق در این مراسم گفت که سهولت‌های مخابراتی برای باشندگان شهر پارون بیشتر خواهد شد.

در همین حال، باشندگان نورستان از فعال‌سازی دفتر خدمات مشتریان افغان بیسیم و گسترش خدمات مخابراتی و انترنتی استقبال می‌کنند و می‌گویند که باید قیمت‌ها کاهش یابد.

حاجی مسلم، باشنده نورستان گفت: «از شرکت افغان بیسیم بسیار تشکر که این دفتر بزرگ را ساخته است.»

سیف الرحمن، باشنده نورستان نیز گفت: «قبلاً مشکلات زیاد بود. دفتر کوچک و ازدحام بیشتر بود. حالا خوب شد که این سهولت برای ما مهیا شد.»

گل محمد، باشنده نورستان همچنان گفت: «در نورستان به غیر از افغان بیسیم دیگر هیچ شبکه کار نمی‌کند. ما می‌خواهیم که سهولت‌ها بیشتر شود.»

از سویی هم، مسوولان محلی این ولایت تصریح کرده‌اند که در اکثریت مناطق نورستان مردم به خدمات مخابراتی و انترنتی دسترسی ندارند و تلاش می‌کنند تا خدمات مخابراتی در این ولایت گسترش یابد.

خالد فاتح، رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی نورستان بیان کرد: «خوشحال هستیم که افغان بیسیم دفتر خدمات مشتریان خود را در شهر پارون افتتاح نمود. خواهش ما این است که شرکت افغان بیسیم در هر ولسوالی نورستان نمایندگی خود را فعال کند.»

با این حال، مسوولان امنیتی در نورستان می‌گویند که امنیت شبکه‌های مخابراتی در این ولایت تأمین است و آن‌ها می‌توانند خدمات شانرا گسترش دهند.

مولوی نظامی، معاون قوماندانی امنیه نورستان اطمینان داد: «ما برای شما صدا می‌زنیم که امنیت شما صد فیصد چه شب باشد و یا روز، تأمین است.»

شبکه مخابراتی افغان بیسیم یگانه شبکه‌ای است که بیشترین مناطق کشور را تحت پوشش خدمات مخابراتی و انترنتی خود قرار داده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

شرکت هوایی ایران‌ایر پروازهایش را به کابل آغاز کرد

Published

on

(Last Updated On: )

وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی اعلام کرده که شرکت هوایی ایران‌ایر امروز (چهارشنبه، ۲۳ جوزا) پروازهایش را به میدان هوایی کابل آغاز کرده است.

وزارت ترانسپورت گفته است که این شرکت هفته‌ یک پرواز به کابل انجام خواهد داد. 

براساس خبرنامه، شرکت‌های هوایی ماهان، کیش، یزد، آریانا افغان و کام‌ایر نیز هفته یک بار پرواز متقابل به ایران و افغانستان انجام می‌دهند.

ایران‌ایر با نام رسمی «هواپیمای جمهوری اسلامی ایران» یک شرکت دولتی است که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هوایی در خاورمیانه شناخته می‌شود.

نمایندگان ایران‌ایر همچنان گفته‌اند که با آغاز پروازهای این شرکت سهولت‌های زیادی برای مسافران افغان فراهم خواهد شد.

گفتنی است که روز اول این ماه (جوزا) شرکت هوایی ترکش ایرلاینز نیز پروازهایش را به کابل از سر گرفت.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!