Connect with us

ورزش

افغانستان زمبابوی را در نخستین بازی ۲۰آوره با تفاوت ۴۸دوش شکست داد

منتشر شده

در

(Last Updated On: حوت ۲۷, ۱۳۹۹)

تیم ملی افغانستان امروز چهارشنبه (۲۷حوت) در اولین بازی مسابقات ۲۰آوره ابوظبی سن‌شاین در ورزشگاه شیخ زاید به مصاف تیم زمبابوی رفت که در نهایت بازی با تفاوت ۴۸دوش به سود تیم ملی کرکت افغانستان پایان یافت.

قرعه بازی را تیم زمبابوی برد و تصمیم گرفت که نخست در برابر تیم ملی افغانستان توپ اندازی نماید.

بازیکنان افغان در نیمه نخست بازی به توپزنی آغاز کردند که در ۲۰آوره تعین شده با ازدست دادن پنج بازیکن ۱۹۸ دوش هدف تعین کردند.

دراین بازی بازیکنان افغان رحمن‌الله گربز ۸۷ دوش، اصغر افغان ۵۵ دوش و کریم جنت ۲۶ دوش به سود تیم کسب نمایند، در حالی‌که بازیکنان تیم مقابل ریچارد و مزربانی هرکدام دو ویکیت و ریان برل یک ویکیت به سود تیم شان کسب نمودند.

در نیمه دوم بازی تیم زمبابوی به توپزنی پرداخت که در ۲۰آوره تعین شده با ازدست دادن هفت ویکیت ۱۵۰ دوش انجام داد و بازی را با تفاوت ۴۸ دوش به افغانستان وگذار کرد. تیناش ۴۴ دوش، ویلیمس و سکندر رضا هرکدام ۲۲ دوش به سود تیم زمبابوی انجام دادند، در حالیکه راشد خان سه ویکیت، فرید احمد ملک و کریم جنت هرکدام دو ویکیت بدست آوردند.

درپایان بازی بازیکن افغان رحمن‌الله گربزبا انجام ۸۷ دوش، جایزه بهترین بازیکن این بازی را بدست آورد.

بازی دوم این مسابقات به تاریخ ۱۹ ماه مارچ در ورزشگاه شیخ زاید ابوظبی برگزار خواهد شد.

ورزش

آمادگی هانگجو برای میزبانی از بزرگترین رویداد ورزشی آسیا

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۴۰۲)

با شعله ور شدن مشعل بازی های آسیایی هانگجو آغاز می‌شود. پس از چندین سال آمادگی‌ها و ماه‌ها انتظار، سرانجام روزی که هانگجو منتظرش است با طلوع خورشید آغاز خواهد شد.

شهر هانگجو در ولایت شرقی جه جیانگ چین، خود را آماده فرا رسیدن روز شنبه و رونمایی از بزرگترین دوره بازی‌های آسیایی می‌کند.

این مجموعه فوق العاده میزبان تعداد بی نظیر ۱۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از ۴۵ کشور و منطقه خواهد بود. این ورزشکاران در ۴۰ رشته ورزشی شامل ۶۱ ماده و ۴۸۱ رویداد مختلف با یکدیگر برای کسب افتخار و قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت.

چن وی چیانگ، سخنگوی کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «تمامی ۴۵ استدیوم محل برگزاری مسابقات و ۳۰ مرکز تمرینی در نظر گرفته شده برای بازی‌های آسیایی پس از بازرسی‌های انجام شده به تأیید کامل رسیده اند.»

او افزود: «تمام ابزارهای مورد استفاده در رقابت‌ها، تجهیزات حمایتی و گروه‌های عملیاتی نیز کاملاً آماده هستند.»

به گفته برگزارکنندگان این دوره از رقابت‌ها، به منظور فراهم کردن حداکثر سهولت برای تماشاگران حاضر در این بازی‌ها، وسایل حمل و نقل شهری در هانگجو تدابیری را برای ارائه خدمات به آنها در نظر گرفته اند و به طور ویژه، ۸۶ سفر به مسیرهای بس‌ها اضافه شده و زمان استفاده از ۵۰ مسیر تردد و ارتباط مترو نیز در طول این رقابت‌ها افزایش پیدا کرده است.

در طول برگزاری بازی‌های آسیایی، مکان بازی‌ها میزبان مجموعه‌ای از رویدادهای فرهنگی خواهد بود تا از این طریق به افزایش تعامل و دوستی ورزشکاران حاضر از کشورهای مختلف کمک کند. این برنامه‌های جالب شامل بازارهای فرهنگی، نمایش‌های هنری در مورد عصاره فرهنگ هانگجو و جشن باشکوه صد و دهمین سالگرد برگزاری بازی‌های آسیایی خواهد بود.

چن وی چیانگ همچنین اشاره کرد که در بازی‌های پیش رو، مفهوم پایداری و آگاهی محیط زیستی با تمام وجود در نظر گرفته شده و مشعل اصلی بازی‌ها روز شنبه با استفاده از سوخت کم کربن افروخته خواهد شد.

علاوه بر آن تعهد به اقدامات سبز و دوست دار محیط زیست در ساخت و تعمیر استدیوم‌های محل برگزاری مسابقات نیز مشهود است و ابتکاراتی نظیر استفاده و جمع آوری آب باران و به کار گیری فناوری‌های ذخیره انربژی از جمله نمونه‌های آن به شمار می‌روند.

Continue Reading

ورزش

ادامه توپزنی دور اول میوند چمپینز مقابل هندوکش استرایکرز در روز دوم مسابقه

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۲۸, ۱۴۰۲)

میوند چمپینز دور اول توپزنی خودرا با ۱۳ دوش و بدون ویکت در روز دوم دیدار نهایی مسابقات فرست کلاس احمد شاه ابدالی از سر گرفت. در روز اول این مسابقه، هندوکش استرایکرز با از دست دادن تمام بازیکنان اش ۳۳۴ دوش انجام داد.

در روز اول، آفتاب عالم از ۵۶ توپ ۸۳ دوش برای هندوکش انجام داد. به همین ترتیب، درویش رسولی ۸۰ دوش و شبیر نوری ۶۵ دوش اضافه کردند. نوید زدران همچنان ۳۳ دوش انجام داد.

در بخش توپ اندازی میوند چمپینز، مجیب زدران سه ویکت و همچنان محمد ابراهیم و اعجاز احمد احمدزی هر کدام دو ویکت به دست آوردند.

علاقه مندان کریکت در سراسر کشور اکنون می‌توانند به لطف تلویزیون آریانا هر روز دیدار نهایی را به صورت زنده تماشا کنند.

پخش زنده از ساعت ۹ صبح از دوشنبه (۱۸ سپتمبر) آغاز و تا جمعه (۲۲ سپتمبر) ادامه خواهد داشت.

Continue Reading

ورزش

رقابت داغ برای کسب مقام اول رتبه بندی تیم‌ها در آستانه جام جهانی کریکت

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۲۷, ۱۴۰۲)

اکنون که جام آسیا به پایان رسیده است، رقابت برای قرار گرفتن در رتبه اول مسابقات یک‌روزه بین‌المللی در شروع جام جهانی کریکت طی چند روز آینده تشدید خواهد شد زیرا دو تیم از سه تیم برتر در یک سلسله بازی‌های دوجانبه به مصاف هم می روند.

پاکستان در پایان جام آسیا ۲۰۲۳ علیرغم خروج زودهنگام و پیروزی هند بر سریلانکا در دیدار نهایی، همچنان در جایگاه شماره یک باقی مانده است. آسترالیا نیز پس از شکست سلسله بازی‌های خود در برابر افریقای جنوبی، چانس خود را برای صعود به صدر جدول رده بندی از دست داد.

آسترالیایی ها با دو برد در این سلسله بازی‌های پیش بودند، قبل از اینکه تیم میزبان یک بازگشت چشمگیر را آغاز کند و در سه بازی متوالی پیروز شود. این سلسله مسابقات با نتیجه سه بر دو به نفع افریقای جنوبی خاتمه یافت.

شکست هند مقابل بنگله دیش قبل از دیدار نهایی به چانس آنها برای صعود به صدر جدول لطمه زد و حتی یک برد ریکاردشکنی که در کمی بیش از ۶ آور در مقابل سریلانکا به ثمر رسید، باعث نشد آنها به صدر جدول صعود کنند.

نگاهی به بازی‌هایی که هر تیم در آستانه شروع جام جهانی در ۵ اکتوبر انجام می‌دهد

آسترالیا

رتبه فعلی: سوم

امتیاز فعلی: ۱۱۳

بازی های آینده: هند (۲۲ سپتمبر، ۲۴ سپتمبر، ۲۷ سپتمبر)

آسترالیا پس از باخت سلسله مسابقات به افریقای جنوبی، چانس اندکی دارد تا در شروع جام جهانی در رده اول جدول قرار گیرد. آنها باید تمام مسابقات سلسله بازی‌های آینده مقابل هند را برنده شوند تا به عنوان تیم شماره ۱ به جام جهانی بروند.

با این حال، اگر آسترالیا این سلسله بازی‌ها را با دو برد آغاز کند، حداقل تا آخرین بازی یک‌روزه بین‌المللی در صدر جدول رده بندی قرار خواهد گرفت.

سلسله مسابقات سه بازی آسترالیا در هند در پایان این ماه می‌تواند تا حدی مشخص کند که کدام تیم رتبه اول را در شروع جام جهانی در اختیار خواهد داشت.

هند

رتبه فعلی: دوم

امتیاز فعلی: ۱۱۵ (۱۱۴.۶۵۹)

بازی های آینده: آسترالیا (۲۲ سپتمبر، ۲۴ سپتمبر، ۲۷ سپتمبر)

در صورتی که هند بتواند در خانه در سلسله مسابقاتی که از ۲۲ سپتمبر شروع می شود، به برتری برسد، در صدر جدول رده بندی قرار می‌گیرد. در حقیقت، هند با یک برد در بازی اول یک‌روزه بین‌المللی پاکستان را پس خواهد کشید و تیم شماره ۱ در هر سه فرمت کریکت خواهد شد.

تیم هند می‌تواند در روز جمعه هفته جاری با شکست دادن آسترالیا در اولین بازی یک‌روزه بین‌المللی در موهالی به مقام شماره یک برسد.

در صورتی که هند از شکست در همه مسابقات سلسله بازی‌ها جلوگیری کند اما همچنان این سلسله مسابقات را به آسترالیا ببازد، پاکستان به عنوان تیم برتر جام جهانی باقی خواهد ماند. در مقابل، باخت ۳ بر صفر به آسترالیا باعث می‌شود هند به رده سوم سقوط کند و آسترالیا در صدر قرار گیرد.

پاکستان

رتبه فعلی: اول

امتیاز فعلی: ۱۱۵ (۱۱۴.۸۸۹)

بازی های آینده: هیچ بازی قبل از جام جهانی وجود ندارد

چانس پاکستان برای کسب رتبه ۱ در شروع جام جهانی زمانی که آنها آخرین بازی چهار بهترین خود در جام آسیا به سریلانکا باختند، بسیار کاهش یافت.

با توجه به اینکه هیچ بازی رسمی یک‌روزه بین‌المللی برای پاکستان قبل از شروع جام جهانی برنامه ریزی نشده است، امید آنها برای ورود به مسابقات با رتبه ۱ به این بستگی دارد که سلسله بازی‌های هند و آسترالیا چگونه پیش برود.

اگر آسترالیا و هند به شکست خود ادامه دهند، آنها هنوز هم می‌توانند رتبه اول را به دست آورند، اما این واقعیت که این دو تیم قرار است در پایان ماه با یکدیگر بازی کنند، به این معنی است که یکی از آنها پس از آن دوباره جایگاه برتر را به دست خواهد آورد.

افغانستان

در همین حال افغانستان با رتبه ۹ به جام جهانی خواهد رفت.

این تیم پس از شکست با تفاوت دو دوش دربرابر سریلانکا در جام آسیا – که سریلانکا را به مرحله چهار بهترین رساند – از مسابقات خارج گردید.

اما در پایان این شکست، ترکیب تیم برای جام جهانی یک‌روزه بین‌المللی اعلام شد و یکی از تغییرات کلیدی تیم نوین الحق است که پس از یک وقفه طولانی فراخوانده شده است.

نوین الحق، توپ انداز سریع، آخرین بار در جنوری ۲۰۲۱ در یک مسابقه یک‌روزه بین‌المللی بازی کرد.

اما اکنون او به همراه فضل الحق فاروقی، عبدالرحمن و عظمت الله عمرزی، بخشی از حمله سرعتی آنها را تشکیل خواهد داد.

عمرزی که در ماه آگست در جریان بازی یک‌روزه بین‌المللی افغانستان مقابل پاکستان دچار مصدومیت شد، پس از دست دادن جام آسیا به تیم بازگشت.

در همین حال راشد خان یک حمله اسپینری قوی را رهبری خواهد کرد که شامل محمد نبی، مجیب الرحمن و نور احمد است.

رحمان الله گربز، ابراهیم زدران و رحمت شاه بازیکنان رده اول توپزنی و کپیتان حشمت الله شهیدی در شماره ۴ قرار می‌گیرد. نجیب الله زدران نیز درجه میانی را تقویت خواهد کرد.

گلبدین نایب و شرف الدین اشرف که بخشی از تیم ملی افغانستان در جام آسیا بودند، به همراه فرید احمد ملک که بخشی از بازی مقابل پاکستان بود، به عنوان بازیکنان احتیاطی معرفی شده اند.

کریم جنت و محمد سلیم دو بازیکن جام آسیا هستند که به طور کلی از فهرست جام جهانی افغانستان کنار گذاشته شده اند.

افغانستان مسابقات جام جهانی خود را از ۷ اکتوبر دربرابر بنگله دیش در درمسالا آغاز خواهد کرد. آنها قبل از آن دو بازی تدارکاتی دارند، مقابل افریقای جنوبی در تیرووانانتاپورام در ۲۹ سپتمبر و سپس مقابل سریلانکا در گواهاتی در ۳ اکتوبر.

برای مشاهده جام جهانی کریکت ۲۰۲۳ تلویریون آریانا را تماشا کنید!

در حالی که جام آسیا به پایان رسیده است، هواداران اکنون می‌توانند برای مسابقات هیجان انگیز بعدی – جام جهانی یک‌روزه بین‌المللی ۲۰۲۳ – آماده شوند. و با ادامه افزایش هیجان کریکت، علاقه مندان در سراسر افغانستان می‌توانند مطمئن باشند که این رویداد ورزشی هیجان انگیز نیز از شبکه تلویزیونی آریانا به صورت زنده پخش خواهد شد.

رویارویی های جام جهانی در طول مدت مسابقات به صورت زنده پخش می‌شود و علاقه مندان می‌توانند همه نمایش‌ها را تماشا کنند.

به یاد داشته باشید، این مسابقات قرار است از ۵ اکتوبر ۲۰۲۳ تا ۱۹ نومبر ۲۰۲۳ در هند برگزار شود و در بازی نهایی در استدیوم معروف نریندرا مودی به اوج خود برسد.

تلویزیون آریانا همه برنامه‌ها و زمان‌های پخش را قبل از مسابقات منتشر می‌کند و هواداران را در جریان تحولات جدید قرار می‌دهد. پس حتما مراقب به روز رسانی های وب سایت و پلتفورم های رسانه های اجتماعی ما باشید.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!