Connect with us

ورزش

افغانستان مسابقه تمرینی کرکت در برابر ویست اندیز را آغاز کرد

Published

 on

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۴۰۰)

کرکت بورد کشور میگوید که افغانستان مسابقه تمرینی قبل از شروع بازی‌های جام جهانی بیست آوره ۲۰۲۱ را در برابر ویست اندیزآغاز کرد.

به گفته‌ای کرکت بورد افغانستان نخست توپ زنی خواهد کرد.

این بازی در سلسله از رقابت‌های جام جهانی کرکت ۲۰ اووره برگزار می‌شود.

این بازی در میدان  کرکت دوبی برگزار میشودږ

مقام‌های کرکت بورد میگویند که بازیکنان افغان به این بازی‌ها آمادگی کامل در کابل و ننگرهار گرفته است.

پیش از این تیم ملی کرکت افغانستان، در بازی نخست تمرینی با تفاوت ۴۱ دوش از افریقای جنوبی شکست خورد.

قرار است بازی اصلی کرکت بازان افغان در جام جهانی ۲۰ اووره، دوشنبه آینده (سوم عقرب) برگزار شود اما حریف اش تا هنوز مشخص نشده.

بازی دوم افغانستان، چهارشنبه آینده (۵ عقرب) در برابر پاکستان خواهد بود.

قابل یاداوری‌ است که اولین بازی رسمی این تیم در جام جهانی ۲۰ آوره در ۲۵ اکتوبر برگزار می‌شود.

 

 

ورزش

تیم ملی کرکت افغانستان ماه آینده سه بازی ۲۰آوره در برابر امارات متحده عربی برگزار می‌کند

Published

on

(Last Updated On: دلو ۹, ۱۴۰۱)

کرکت بورد افغانستان می‌گوید که ملی پوشان افغان ماه آینده سال جاری بخاطر سه بازی ۲۰ آوره بین‌المللی عازم امارات متحده عربی خواهند شد تا بتاریخ ۱۶، ۱۸ و ۱۹ ماه فبروری در سه بازی ۲۰ آوره بین‌المللی به مصاف تیم میزبان برود.

به همین منظور کرکت بورد ضمن اعلام زمان و مکان این مسابقات، فهرست ابتدایی ۲۳ بازیکن را نیز مشخص نمود.

فهرست ۲۲ نفری بازیکنان ملی شامل راشد خان (کاپیتان)، رحمان‌الله گربز (ویکت کیپر)، عبدالرحمن رحمانی، افسر زازی، عظمت‌الله عمرزی، بلال سمیع، فرید احمد ملک، فضل حق فاروقی، کریم جنت، گلبدین نایب، حضرت‌الله زازی، ابراهیم زدران، مجیب الرحمن، نجیب‌الله زدران، ننگیال خروتی، نوین الحق، نجات مسعود، نور احمد، رحمت شاه، صدیق‌الله اتل، شاهدالله کمال، شرف الدین اشرف و ظاهر خان میباشد.

به گفته کرکت بورد افغانستان بازیکنان تیم ملی به هدف اشتراک در این کمپ تمریناتی و آمادگی هر چه بیشتر برای این سلسله مسابقات هفته آینده عازم این کشور خواهند شد.

تیم نهایی ۱۵-۱۷ نفری که در پایان کمپ تمریناتی برای این سلسله از مسابقات ۲۰ آوره انتخاب خواهد شد، ممکن است شامل بازیکنان جوان نیز باشد. این اقدام بخشی از برنامه‌های دراز مدت اداره کرکت بورد افغانستان برای مسابقات آینده ۲۰ آوره می‌باشد.

در اعلامیه کرکت بورد افغانستان آمده است که:«این سلسله از مسابقات ۲۰ آوره بر اساس توافقنامه همکاری متقابل که اخیراً بین کرکت بوردهای افغانستان و امارات متحده عربی امضا شده است، انجام می‌شود. بر اساس این توافقنامه، تیم افغانستان سالانه سه مسابقه ۲۰ آوره را با تیم امارات متحده عربی برگزار خواهد کرد.»

نصیب خان، رئیس اجرایی کرکت بورد افغانستان گفت: «افتخار میکنیم که که یکی از جوانب این توافقنامه هستیم و از نتایج گفتگوها و مذاکرات اخیر خود با کرکت بورد امارات خرسندیم.” وی افزود: «انجام این سلسه از مسابقات ۲۰ آوره اولین گام در موافقه دراز مدت ما است و ما مشتاقانه منتظر ادامه آن هستیم.»

این اولین سفر خارجی بازیکنان ملی در سال جاری خواهد بود که می‌تواند نقش عمده را در آماده سازی تیم ملی کشور برای بسیاری از مسابقات دو جانبه و مسابقات جام جهانی سال ۲۰۲۳ و جام ملت‌های آسیا در چند ماه آینده داشته باشد.

Continue Reading

ورزش

راشد خان ۵۰۰ ویکت در کریکت ۲۰ آوره بدست آورد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۴۰۱)

راشد خان، ستاره کریکت افغانستان، روز گذشته (دوشنبه) موفق شد که به سرحد ۵۰۰ ویکت در رقابت‌های کریکت ۲۰ آوره برسد.

این بازیکن کریکت موفق افغانستان که هم اکنون به‌عنوان کاپیتان تیم «ایم آی کیپ تاون» در لیگ کریکت ۲۰ آوره افریقای جنوبی حضور دارد، روز گذشته در مقابل تیم «پریتوریا کاپیتالز» در چهارآور ۱۶ دوش داد و ۳ ویکت گرفت که موفق‌ترین عملکرد را در توپ‌اندازی نسبت به هم تیمی‌هایش داشت و با این درخشش تعداد ویکت‌هایش را به عدد ۵۰۰ در رقابت‌های بیست آوره رسانید.

راشد خان بعد از دوین براوو، کاپیتان اسبق ویست اندیز، که در ۵۵۶ بازی ۶۱۴ ویکت گرفته در جایگاه دوم ایستاده است، اما نظر به اینکه راشد خان در ۳۷۱ بازی توانسته که به ۵۰۰ ویکت برسد، این احتمال وجود دارد که بزودی ریکارد براوو توسط راشد خان شکسته شود.

در این مدت راشد خان چهار بار توانسته است که در یک مسابقه پنج ویکت کسب کند و ۹ بار نیز چهار ویکت بدست آورده است.

اما در رقابت‌های یک روزه بین‌المللی کریکت راشد خان با ۳۱۹ ویکت در میان ۱۰۰ بهترین توپ انداز جهان، جایگاه هفتاد و دوم را در اختیار دارد.

در کریکت یک روزه بین‌المللی، موتیا مورالیدرن از سریلانکا با ۱۳۴۷ ویکت در جایگاه نخست قرار دارد که در ۱۹ سال حضورش در میادین بین‌المللی به این ریکارد دست یافته است.

Continue Reading

ورزش

کرکت بورد: جدول زمانی سلسله مسابقات داخلی برای سال جاری اعلام شد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۴۰۱)

کرکت بورد افغانستان هر ساله مسابقات داخلی کرکت بر اساس یک برنامه منظم برگزار می‌کند که نقش عمده‌ای در توسعه بازی کرکت در کشور و دریافت بازیکنان جدید دارد.

بخش کرکت داخلی کرکت بورد افغانستان مانند سال‌های گذشته مسابقات زیادی را در ساختارهای مختلف کرکت برای سال تازه آغاز شده ۲۰۲۳ در نظر گرفته است که در ولایات مربوطه انجام خواهد شد.

مسابقات داخلی سال جاری ۲۰۲۳ با مسابقات ولایتی درجه دو و درجه یک وزیر محمد اکبر خان آغاز می‌شود. در این سلسله نخست مسابقات ولایتی درجه دو برگزار می‌شود که از اواخر جنوری ماه جاری آغاز و به مدت ۲۰ روز بین ۳۱ تیم ولایتی در چهار استدیوم کرکت مختلف کشور ادامه خواهد داشت.

پس از پایان این مسابقات، مسابقات ولایتی درجه اول آغاز می‌شود که در آن ۱۲ تیم ولایتی حضور خواهند داشت. این مسابقات کرکت همه ساله به سطح داخلی برگزار می شود تا به طور منظم بازیکنان جدید به بورد کرکت افغانستان معرفی شوند.

پس از این، در ماه می سال جاری، بزرگترین رقابت داخلی کرکت افغانستان، لیگ کرکت شپگیزه برگزار می‌شود که در آن تمامی بازیکنان ملی بازی خواهند کرد. علاوه بر این، ماه‌های میانی سال به مسابقات یک روزه غازی امان الله خان در سطح زون اختصاص یافته است که قرار است این بار در ماه‌های جون و جولای در ولایت کابل برگزار شود. این مسابقات دارای حیثیت لیست‌ است که رول عمده را در کرکت داخلی بازی میکند و از سال ۲۰۱۷ بدینسو بطور منظم برگزار می شود.

به اساس اعلامیه‌ی مسابقات سه روزه به سطح زون‌ها مربوط به کرکت داخلی در جولای و اگست سال جاری برگزار می‌شود که برترین‌های مسابقات ولایتی درجه یک و دو برای این مسابقات انتخاب می‌شوند و بهترین بازیکنان هر تیم ولایتی برای بازی در سطح زون‌ها انتخاب می‌شوند. همچنان برای بازیکنان دارای معلولیت نیز مسابقات مد نظر گرفته شده است که مانند سال گذشته در ماه جولای میان تیم‌های پنج زون انجام خواهد شد

علاوه بر این برای بازیکنان جوان مسابقات ایمرجینگ در سطح زون‌ها مدنظر گرفته شده است که در ماه اگست بین ۵ تیم در ولایت کندز برگزار می‌شود. این مسابقات به منظور آمادگی بهتر بازیکنان جوان برای حضور در جام ملت های آسیا امسال برگزار می شود. همچنین مسابقات فرست کلاس احمد شاه ابدالی در سطح زون‌ها برای ماه‌های سپتامبر و اکتوبر برنامه ریزی شده است که بین ۴ تیم در ولایت‌های خوست و ننگرهار برگزار خواهد شد.

مسابقات بین بازیکنان زیر سن ۱۶ سال در سطح زون‌ها نیز در ولایت ننگرهار در ماه‌های اکتبر و نوامبر برگزار می‌شود. علاوه بر این، مسابقات بین مکاتب نیز در برنامه گنجانده شده و دور نهایی مسابقات در سطح زون‌ها در ماه نوامبر در استدیوم کرکت ولایت خوست برگزار خواهد شد. علاوه بر این مسابقات، رقابت‌های جام قهرمانی بین کلب‌های برتر کشور نیز در ماه دسامبر برگزار می‌شود که تیم‌های برتر زون‌های پنجگانه کشور برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گفته بورد کرکت افغانستان همچنین مسابقات یکروزه جام افغانستان سرسبز نیز در برنامه است که بر اساس نیاز؛ برای آمادگی هر چه بهتر تیم ملی برگزار خواهد شد. تاریخ و مکان احتمالی این مسابقات هنوز مشخص نشده است، اما اطلاعات دقیق آن در زمان مناسب، مشخص خواهد شد.

بورد کرکت افغانستان گفته است که در سال ۲۰۲۲ مسابقات داخلی کرکت بسیار منظم برگزار شد که در آن مسابقات درجه دو و درجه یک ولایتی در سه ماه اول سال دایر گردید. از سوی دیگر بعد از یک سال تاخیر مسابقات لیگ کرکت شپگیزه بین ۸ تیم به بسیار خوبی و موفقیت برگزار شد. همچنین مسابقات فرست کلاس احمد شاه ابدالی بزرگترین مسابقات کرکت داخلی کشور در ربع آخر سال در ولایات خوست و ننگرهار برگزار شد، اما متأسفانه مسابقات لیست ای در سطح زون‌ها به دلیل مشکلات مالی و بانکی نتوانست به موقع برگزار شود.

این بورد گفته است که هر ساله مسابقات داخلی کرکت را به صورت منظم و استندارد برگزار کند که در نتیجه آن بازیکنان زیادی به تیم‌های مختلف ملی کشور داده می شود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!