Connect with us

رویداد های اخیر

امارت اسلامی: ایران و پاکستان از «خویشتن‌داری» کار گیرند

منتشر شده

در

(Last Updated On: جدی ۲۸, ۱۴۰۲)

امارت اسلامی افغانستان خشونت‌های اخیر میان ایران و پاکستان را نگران ‌کننده دانسته و از دو کشور همسایه خواسته است که از «خویشتن‌داری» کار گیرند.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت امور خارجه، با نشر خبرنامه‌ای گفته است: «از آنجا که منطقه پس از درگیری‌های تحمیلی و بی‌ثباتی‌های طولانی نفس امنیت و ثبات می‌کشد، لهذا دو طرف باید در راستای تحکیم بیشتر ثبات منطقه‌ تلاش کنند و مسائل مورد اختلاف را از مجاری دیپلوماتیک و گفتگو حل کنند.»

این در حالی است که پس از حمله روز گذشته‌ی سپاه پاسداران ایران بر ایالت بلوچستان پاکستان، اسلام‌آباد اعلام کرد که حملات راکتی علیه مخفی‌گاه‌های «تروریست‌ها» در سیستان‌وبلوچستان ایران انجام داد که در نتیجه آن، تعدادی از تروریست‌ها کشته شدند.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، در این مورد گفته است: «صبح امروز (پنج‌شنبه) پاکستان یک تعداد حملات راکتی دقیق و هدفمند را علیه مخفی‌گاه‌های تروریست‌ها در ایالت سیستان‌وبلوچستان ایران انجام داد که طی این عملیات شماری از تروریست‌ها که خود را سرماچار می‌نامند کشته شدند.»

احمد وحیدی، وزیر داخله ایران، پس از انجام حملات راکتی پاکستان گفت که چهار زن، چهار کودک و دو مرد که شهروند غیر ایرانی‌ بودند در انفجاری در یک روستای سرحدی این کشور کشته شدند.

در همین حال، امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در نشست اقتصادی داووس تصریح کرد که هدف از حمله تهران بر خاک پاکستان هدف قرار‌دادن تروریست‌های ایرانی بود نه شهروندان پاکستانی.

رویداد های اخیر

مک‌کال: تحقیقات در مورد خروج امریکا از افغانستان اداره بایدن را نگران کرده است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

رئيس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا گفته است که تحقیقات این کمیته در باره خروج امریکا از افغانستان، اداره جو بایدن را نگران کرده است.

مایکل مک‌کال در صحبت با وب سایت خبری اکسیوس اظهار کرده که مطمئن نیست که در نتیجه این تحقیقات، مقامی برکنار شود، اما پاسخگویی وجود خواهد داشت.

مک‌کال افزوده است: «من فکر می‌کنم در پایان روز، قصد من این است که مطمئن شوم که این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود.»

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا چندین ماه قبل تحقیقات درباره خروج امریکا از افغانستان را آغاز کرده بود.

اکسیوس نوشته است که دموکرات‌ها در امریکا این روند را اذیت مخالفان سیاسی می‌دانند، در حالی که جمهوری‌خواهان می‌گویند که به شواهدی دست یافته اند که نادیده گرفتن آن از سوی دولت بایدن دشوار است.

در همین حال، روزنامه دیلی میل بریتانیا گزارش داده است که اظهارات مقام‌های وزارت خارجه امریکا که بر روند تخلیه از افغانستان نظارت داشتند، از آشفتگی و سردرگمی در این روند پرده بر می‌دارد.

بریان مک‌کوین، معاون سابق وزیر خارجه امریکا در امور مدیریت و منابع، پذیرفته است که آنان نمی‌دانستند که چه تعداد شهروند امریکایی در افغانستان بوده و به کمک نیاز دارند.

به گزارش این روزنامه، سرعت پیش‌روی امارت اسلامی نیز مقام‌های امریکایی را متعجب کرده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک کودک در هرات از چنگ اختطافچیان نجات داده شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

وزارت داخله خبر داده است که پولیس یک دختر پنج ساله را از چنگ اختطافچیان در ولایت هرات نجات داده است.

این وزارت در صفحه ایکس خود نوشته است که فهیمه ۹ روز پیش در حوزه هفتم شهر هرات اختطاف شده بود.

او در جریان یک عملیات تلاشی از چنگ اختطافچیان آزاد شده است.

به گفته وزارت داخله، دو زن در پیوند به این قضیه بازداشت شده اند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

ّڅار: نگرانی‌ها از قاچاق مواد مخدر از افغانستان

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۳, ۱۴۰۳)

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!