Connect with us

رویداد های اخیر

امارت اسلامی: سلاح‌های خود را تحویل دهید تا عملیات تصفیوی زودتر به اتمام برسد

منتشر شده

در

(Last Updated On: حوت ۱۳, ۱۴۰۰)

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی افغانستان روز پنجشنبه (۱۲ حوت) با نشر اعلامیه‌ی در صفحه توئیتر خود نوشته است که “در چند روز گذشته سه ارگان امنیتی امارت اسلامی افغانستان برای تامین امنیت مردم و جلوگیری از فعالیت دزدان، آدم‌ربایان و عناصر شریر عملیات مشترک تصفیوی را در کابل و ولایات همجوار راه‌اندازی کرده‌اند که نتایج ملموس دارند”.

وی تصریح کرده است:”در جریان عملیات تصفیوی صدها میل سلاح‌ سبک و سنگین، ده‌ها عراده موتر دولتی، مهمات و بسیار اقلام غیرقانونی دیگر توسط نیروهای امارت اسلامی کشف و ضبط شده‌اند و هم‌چنین تعدادی از عوامل شرور که فعالیت آدم‌ربایی و سایر جنایات را داشتند، دستگیر شده‌اند.”

مجاهد در پیام خود از دارندگان سلاح‌ و وسایل دولتی خواسته است که به خاطر طولانی نشدن روند عملیات پاک‌‌سازی سلاح، موتر دولتی و دیگر اقلام غیرقانونی که در اختیار دارند یا اطلاعاتی در مورد سارقان و آدم‌ربایان دارند قبل از نیروها همرای امارت اسلامی همکاری کرده اسلحه و اموال دولتی را به نیروهای امنیتی تحویل دهند.

او گفته است در صورت همکاری مردم، عملیات تصفیوی در مدت زمان کوتاهی به پایان رسیده و دیگر نیازی به جستجوی جاده‌ای و دیگر تلاشی‌ها نخواهد بود و قطعا وضعیت به حالت عادی باز خواهد گشت.

آقای مجاهد؛ تاکید کرده که امارت اسلامی خواهان امنیت کامل در کشور است و تهدیدی برای سر و مال و ناموس و حقوق کسی نیست.

این درحالی است که عملیات تصفیوی حدود یک هفته قبل از سوی وزارت‌های دفاع، داخله و ریاست استخبارات امارت اسلامی به رهبر ملا فاضل در شهر کابل و ولایات همجوار آن آغاز شده‌ است.

رویداد های اخیر

وزارت تجارت: روند جلب و جذب سرمایه‌گذاری در افغانستان به سرمایه‌گذاران چینایی و امریکایی ارایه گردید

Published

on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۲)

وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که امروز (چهارشنبه، ۸قوس) یک جلسه با سرمایه‌گذاران چینایی و امریکایی دایر گردیده بود که در آن جلسه روند جلب و جذب سرمایه‌گذری در افغانستان به این سرمایه‌گذاران تشریح گردید.

صبغت‌الله آخندزاده، رئیس سرمایه‌گذاری وزارت صنعت و تجارت گفت: «امنیت کلی در افغانستان فراهم شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند با خاطر راحت در این کشور سرمایه‌گذاری نمایند.»

این وزارت افزوده است که سپس پیرامون روند جلب و جذب سرمایه‌گذاری در کشور، پرزنتیشنی از سوی ریاست سرمایه‌گذاری وزارت صنعت و تجارت ارائه و در آن فُرصت‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری موجود در افغانستان با آنها شریک گردید.

در اخیر به پرسش‌های تخنیکی سرمایه‌گذاران چینایی و امریکایی که در بخش‌های انرژی، معدن و ساختمان خواهان سرمایه‌گذاری بودند؛ پاسخ ارایه گردید.

Continue Reading

رویداد های اخیر

خانواده افغان ادعا دارد که پسرش از هفده سال به این سو در زندان گوانتانامو بسر می‌برد

Published

on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۲)

یک خانواده در کابل مدعی است که عضو این فامیل در زندان گوانتانامو زندانی است.

اعضای این خانواده می‌گویند که این عضو خانواده شان محمد رحیم نام دارد و از هفده سال به این سو در زندان گوانتانامو بسر می‌برد.

آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که برای رهایی محمد رحیم با امریکا وارد مذاکره شوند تا او آزاد شود.

صفورا بی‌بی، مادر محمد رحیم مدعی است پسرش هفده سال پیش از شهر لاهور پاکستان بازداشت و به گوانتانامو انتقال یافت.

می‌گوید؛ محمد رحیم عسل میفروخت و درکنارش درس‌های دینی را فرامی ‌گرفت.

این زن پاکستان را مقصر این کار میداند.

این زن می‌گوید؛ با پسرش از رهگذر صلیب سرخ در تماس است و گاهی با فرستادن نامه جویایی احوال یک دیگر می‌شوند.

اعضای دیگر این خانواده مدعی اند؛ محمد رحیم در دور اول حکومت امارت اسلامی در معینیت مبارزه با مواد مخدر کار می‌کرد و در حال حاضر به عنوان آخرین زندانی افغان در زندان گوانتانامو به سر می‌‌برد.

آنان از امریکا می‌خواهند محمد رحیم را آزاد کند.

خواست دیگر این خانواده این است که می‌گویند؛ حکومت سرپرست باید برای رهایی‌ پسر شان دست به کار شود.

امارت اسلامی می‌گوید این موضوع را دنبال می‌کند و در نشست‌های که با امریکایی‌ها داشته اند این موضوع را مطرح کرده اند.

محمد داوود؛ پسر کوچک محمد رحیم است که پس از بازداشت او دوسال داشت. داوود حالا مرد بزرگ شده، اما آرزو دارد که روزی پدرش را به آغوش گرم خانواده بیبیند.

این در حالی است که همین چندی پیش بشر نورزی یکی از اعضای امارت اسلامی از زندان گوانتانامو آزاد شد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرغیزستان: کشورهای آسیای مرکزی همکاری‌ها درمورد افغانستان را افزایش دهند

Published

on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۲)

زیر خارجه قرغیزستان از کشورهای آسیای مرکزی خواسته است تا همکاری‌ها و هماهنگی‌ها درباره افغانستان را افزایش دهند.

جنبیک کولوبایف در نشست سالانه معاونان وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی گفت که صلح و ثبات در افغانستان برای امنیت و رفاه منطقه مهم است.

بر بنیاد خبرنامه وزارت خارجه قرغیزستان، کولوبایف در این نشست همچنان حمایت خود را از فعالیت‌های یوناما در افغانستان اعلام کرد.

در این نشست که به روزهای دوشنبه و سه شنبه در بیشکک، پایتخت قرغیزستان برگزار شد، هیچ مقام امارت اسلامی حضور نداشت، اما روزا اوتونبایوا، رئیس یونما در آن شرکت کرده و درمورد فعالیت‌های یوناما در افغانستان معلومات ارایه نمود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!