Connect with us

ورزش

امیر قطر: از زمان میزبانی جام جهانی فوتبال با انتقادهای بی‌سابقه‌ای مواجه شدیم

منتشر شده

در

(Last Updated On: عقرب ۴, ۱۴۰۱)

تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر روز سه‌شنبه (۳عقرب) گفت که کشورش از زمان انتخاب شدن به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، با انتقادها و اتهام‌زنی‌های بی‌سابقه‌ای مواجه شده است.

به نقل از گزارش رویترز، وی طی یک سخنرانی تلویزیونی تصریح کرد: «از زمانی که به افتخار میزبانی جام جهانی نائل آمدیم، قطر در معرض پیکار بی‌سابقه ای قرار گرفته است که هیچ کشور میزبانی تاکنون با آن مواجه نشده است.»

امیر قطر افزود: «ما ابتدا با حسن نیت به موضوع پرداختیم و حتی برخی انتقادات را مثبت و مفید دانستیم اما خیلی زود برای ما روشن شد که این پیکار همچنان ادامه دارد و گسترش می‌یابد و شامل اتهام‌زنی‌ها و استانداردهای دوگانه‌ای است و به حدی رسید که متأسفانه دلایل و انگیزه‌های واقعی پشت این حملات برای بسیاری سوال‌برانگیز شده است.»

همزمان با نزدیک شدن زمان آغاز جام جهانی در قطر تبلیغات رسانه‌ای علیه این کشور شدت گرفته و مسائلی همچون گرمای هوا و پرونده حقوق بشر این کشور به سرخط بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده است. به ویژه که سالهاست قطر به بدرفتاری با کارگران خارجی شاغل در تاسیسات آماده‌سازی جام جهانی ۲۰۲۲ متهم است.

ورزش

تیم الف کریکت افغانستان برای شش بازی در برابر سریلانکا به آن کشور سفر می‌کند

Published

on

(Last Updated On: حوت ۴, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان اعلام کرده است که تیم الف کشور به هدف یک سلسله مسابقات در برابر سریلانکا که مشمول پنج بازی یک‌روزه و یک بازی چهار روزه می‌شود، در اپریل سال روان به آن کشور سفر خواهد کرد.

این مسابقات از تاریخ ۲۸ اپریل آغاز و الی تاریخ ۱۴ می ادامه خواهد داشت.

تیم الف افغانستان سه روز قبل از آغاز مسابقات وارد سریلانکا خواهد شد. دو بازی اول یک‌روزه در ۲۸ و ۳۰ اپریل و سه بازی دیگر در سوم، پنجم و هفتم می بزگزار می‌شود. مسابقه چهار روزه در یازدهم می آغاز خواهد شد.

نصیب خان، رییس اجرایی بورد کریکت افغانستان، از مشارکت مداوم تیم الف افغانستان در مسابقات دوجانبه و چند جانبه ابراز خرسندی کرده و بر اهمیت مصروف نگهداشتن این تیم که به عنوان پشتیبان تیم ملی عمل می‌کند، تاکید کرده است.

Continue Reading

ورزش

حسین ‌بخش صفری ورزشکار مبارزات آزاد افغان، مقابل حریف اسرائیلی به میدان می‌رود

Published

on

(Last Updated On: حوت ۴, ۱۴۰۲)

حسین‌‌بخش صفری ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان پس از دو سال دوری از مبارزات آزاد (ام‌ام‌ای)، دوباره وارد قفس مبارزه می‌شود.

او قرار است هشتم مارچ ٢٠٢٤ در شهر سانتا کروز امریکا مقابل «استاو کورین» حریف اسرائیلی‌اش مبارزه کند. این مسابقه توسط سازمان LFA، در سه راوند پنج دقیقه‌ای برگزار می‌شود.

حسین‌بخش صفری در شبکه ایکس خود نیز برگزاری این رقابت را اعلام کرده است.

صفری گفته است که پس از وقفه کوتاه به خاطر مهاجرت، دوباره به مسابقات مبارزات آزاد بر می‌گردد تا برای مردم افغانستان شادی آفرین باشد.

مسابقه صفری و کورین در وزن ٦٣ کیلوگرام برگزار خواهد شد.

استاو کورین سه مسابقه در مبارزات آزاد داشته و سه پیروزی کسب کرده است.

Continue Reading

ورزش

ر‌ئیس عمومی تربیت بدنی در مراسم افتتاحیه بازی نسل‌های آینده در تاتارستان اشتراک کرد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۳, ۱۴۰۲)

 احمدالله وثیق، ر‌ئیس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک افغانستان در مراسم افتتاحیه بازی نسل‌های آینده که با حضور ولادیمیر پوتین، ر‌ئیس جمهور روسیه و دیگر مقام‌ها در کازان، پایتخت تاتارستان برگزار شده بود، اشتراک کرد.

پوتین در سخنرانی افتتاحیه خود دراین مراسم گفت که ورزش برای ایجاد وحدت بین کشورها و ملت‌ها است و نباید سیاسی شود.

آقای وثیق در حاشیه این مراسم با وزیران ورزش کشورهای روسیه و تاتارستان نیز دیدار کرد و دو طرف در مورد همکاری‌ها و پیشرفت‌های ورزشی نیز گفتگو کردند.

بازی‌های نسل آینده «Games of  Future» یک جریان تازه مسابقات ورزشی است که برای نخستین‌بار به میزبانی کازان به‌گونه رسمی آغاز شده که مشمول ورزش‌های برقی و کلاسیک می‌شود.

این بازی‌ها در ۲۱ فبروری آغاز شده و تا ۳ مارچ سال جاری میلادی ادامه می‌یابد.

در این بازی‌ها نزدیک به ۲ هزار ورزش‌کار از ۱۰۷ کشور جهان شرکت می‌کنند و در ۲۱ سبک به رقابت می‌پردازند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!