Connect with us

کوید۱۹

بریتانیا واکسن مقابله با اومیکرون از شرکت مدرنا در این کشور را تایید کرد

Published

 on

(Last Updated On: اسد ۲۵, ۱۴۰۱)

بربنیاد گزارش‌ها، بریتانیا به عنوان اولین کشور نسل جدید واکسن «مدرنا» را تایید کرده است. این نسخه از واکسن کووید به عنوان دوز یادآور تا فصل خزان سال جاری در دسترس خواهد بود و گفته شده که ایمنی بالاتری در برابر سویه‌های مختلف ویروس کرونا ایجاد می‌کند.

بیشتر همه‌گیری‌ های اخیر در کشورهای مختلف به واسطۀ سویه جدیدتر کرونا یعنی اومیکرون بوده است. اکنون واکسن مدرنا هم سویه اصلی و هم اولین زیرسویه اومیکرون ( BA.1) را که زمستان گذشته ظاهر شد، هدف قرار می دهد؛ از این رو به عنوان یک واکسن دوگانه شناخته می شود زیرا دو سویه کووید را هدف قرار می دهد. این واکسن دوگانه، معروف به “Spikevax bivalent Original/Omicron”، حاوی ۲۵ میکروگرم واکسن اومیکرون و ۲۵ میکروگرم واکسن اصلی کرونا است.

آژانس تنظیم مقررات دارو و محصولات صحی بریتانیا (MHRA) با بررسی استانداردهای ایمنی، کیفیت و اثربخشی این واکسن، تزریق آن را در بزرگسالان تایید کرده است.

این واکسن هم‌چنان برای تایید بین المللی به استرالیا، کانادا و اتحادیه اروپا ارسال شده است. انتظار می رود که اتحادیه اروپا این دوز را تا ماه سپتامبر تصویب کند.

کارآزمایی و آزمایش این واکسن روی ۴۳۷ نفر نشان داده که دریافت آن بی خطر است و مصونیت قابل قبولی در برابر سویه های جدیدتر ویروس کرونا می دهد. سویه های شایع در بریتانیا اکنون بیشتر BA.4 و BA.5 هستند و واکسن جدید در مقابل آنها نیز ایمنی بهتری ایجاد کرده است.

اخبار ویژه

هانگ‌کانگ به قرنطینه اجباری هتل برای مسافران پایان می‌دهد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۴۰۱)

رهبر هانگ‌کانگ اعلام کرده است که این شهر دیگر نیازی به قرنطینه کردن مسافران ورودی در هتل‌های تعیین‌شده ندارد، زیرا این شهر پس از نزدیک به دو سال به دنبال بازگشایی در سطح جهانی است.

جان لی، مدیر اجرایی این شهر امروز (جمعه، ۲۳ سپتامبر) در یک کنفرانس خبری گفت: «مسافران ورودی دیگر نیازی به آزمایش PCR منفی در ۴۸ ساعت قبل از سوار شدن به هواپیما به مقصد هانگ‌کانگ نخواهند داشت. در عوض، آنها باید یک نتیجه منفی از آزمایش آنتی ژن سریع ارایه دهند که ۲۴ ساعت قبل از پرواز آنها انجام شده است.

این تدابیر از دوشنبه هفته جدید اجرایی خواهد شد.

لی هم‌چنان گفت: «در حالی که می‌توانیم روند همه‌گیری را کنترول کنیم، باید حداکثر فضا را برای برقراری ارتباط با جهان فراهم کنیم تا بتوانیم شتاب اقتصادی داشته باشیم و ناراحتی مسافران ورودی را کاهش دهیم.»

به گفتۀ وی، توازنی بین خطرهای احتمالی و رشد اقتصادی باید وجود داشته باشد.

Continue Reading

کوید۱۹

ملکه دنمارک به کرونا مبتلا شد

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۴۰۱)

مارگارت دوم، ملکه دنمارک پس از شرکت در مراسم خاکسپاری الیزابت دوم، ملکه بریتانیا به کرونا مبتلا شد.

به نقل از گزارش‌ها، نتیجه آزمایش کرونای مارگارت دوم ملکه ۸۲ ساله دنمارک پس از شرکت در مراسم خاکسپاری الیزابت دوم در لندن مثبت اعلام شده است.

این درحالی است که ملکه دنمارک برنامه یک هفته‌ای خود را لغو کرده است. مارگارت دوم در ماه فبروری سال جاری نیز به کرونا مبتلا شده بود.

Continue Reading

کوید۱۹

آمار مبتلایان به کرونا در کندهار افزایش یافته است

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۲۶, ۱۴۰۱)

مسوولان صحی در ولایت کندهار می‌گویند ازیک ماه بدینسو شمار مبتلایان به ویروس کرونا دراین ولایت افزایش یافته است.

به گفتۀ آنان، درکنار افراد سالمند بسیاری از جوانان و زنان نیز دراین ولایت به این ویروس مبتلا شده‌اند.

جناح ابراهیمی، رییس شفاخانه اختصاصی کرونا در زون جنوب کشور گفته است: «طی ده ماه گذشته، موارد ابتلا به ویروس کرونا کمترین اوج خود را داشته است، اما اکنون متاسفانه دردو هفته اخیر افزایش یافته است.»

درهمین حال، عبدالباقی پنا، یکی از داکتران در شفاخانه ۱۰۰ بستر ولایت کندهار گفت: «مریضانی که به این شفاخانه مراجعه می‌کنند علایم کرونا دارند. تعداد بیماران ما نیزافزایش یافته است و روزانه چهار تا پنج مریض نزد ما مراجعه می‌کنند.»

با این حال، داکتران افزوده‌اند که تنها راه جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس دریافت واکسن کرونا است که مردم چندان به آن علاقمندی ندارند.

این درحالیست که براساس معلومات صحت عامه ولایت کندهار، در یک سال گذشته بیش‌از ۳ هزار مورد مثبت کرونا در این ولایت به ثبت رسیده و ۵۷ تن براثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!