Connect with us

رویداد های اخیر

بریتانیا ۵۰ میلیون پوند کمک بشردوستانه به افغانستان اعلام کرد

Published

 on

(Last Updated On: عقرب ۱۰, ۱۴۰۰)

بوریس جانسون، صدراعظم بریتانیا، اعلام کرده است که ۵۰ میلیون پوند در بخش کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان کمک میکند.

بریتانیا در یک اعلامیه گفته که این کمک‌ها توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ و نهادهای سازمان ملل به افراد آسیب پذیر در افغانستان توزیع خواهند شد.

 بریتانیا افزوده که برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی در افغانستان و حفظ دستاوردهای ۲۰ سال گذشته در افغانستان به تلاش‌های واقعا جهانی نیاز است.

بوریس جانسون، صدراعظم بریتانیا، در این باره گفت:”بریتانیا ۵۰ میلیون پوند معادل ۶۸ میلیون دلار کمک بشردوستانه برای زمستان افغانستان در نظر گرفته است. این ۵۰ میلیون برای حمایت از افراد آسیب ‌پذیر در زمستان از جمله غذا، مواد ضروری صحی، سرپناه و لباس گرم به قربانیان خشونت‌های جنسیتی و کودکان است.”

در کنار آن سران گروه جی ۲۰ در نشست شان در ایتالیا بر ارسال کمک‌ها به  ارزش ۱،۱۵ میلیارد دالر به افغانستان تاکید کردند.

رییس‌جمهور ایتالیا از رهبران کشورهای صنعتی خواسته تا از بروز فاجعه انسانی در افغانستان جلوگیری کنند.

سرجیو ماتارلا، رییس جمهوری ایتالیا، در این باره گفت:”وضعیت در افغانستان جدی است و از سران نشست گروه ۲۰ خواستم تا از خطر یک فاجعه انسانی در آن کشور جلوگیری کنند و گروه ۲۰ هم بر تعهد خود مبنی بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به ارزش ۱.۱۵ میلیارد دلار به افغانستان تاکید کرده اند.”

ماریو دراگی، صدر اعظم ایتالیا، در این باره گفت:”کشورهای با درآمد بالاتر برای کشورهای فقیرتر تخصیص داده خواهد شد تا کمک شان کنند، ما همچنین توانسته ایم نقش رهبری را تا آنجا که به افغانستان مربوط می‌شود پس از فاجعه ای که شاهد آن بودیم ایفا کنیم و رییس جمهور فوندا لیون بلافاصله به این موضوع پرداخت و قول یک میلیارد یورو را داد.”

در این نشست وزیران خارجه چین و روسیه نیز در مورد افغانستان صحبت کردند، روسیه خواستار همکاری چین با پیمان امنیت دسته جمعی شده است.

کمپین چشم به راه کمک – برای ارسال کمک‌های نقدی با این ویبسایت مراجعه نمایید: http://www.helpafg.org

آریانانیوز و تلویزیون آریانا از ابتکار «بنیاد بیات» برای جمع آوری کمک برای تامین مواد غذایی به خانواده‌های نیازمند در افغانستان حمایت همه جانبه میکند.

ما به عنوان همکار رسمی رسانه ای از شما تقاضای کمک میکنیم تا بتوانیم در این شرایط دشوار برای خانواده‌های افغان مواد غذایی تهیه کنیم.

رویداد های اخیر

کمک یک میلیون دالری تایوان به زلزله زدگان در افغانستان

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۴, ۱۴۰۱)

 حکومت تایوان اعلام کرده است که این کشور یک میلیون دالر را در پی درخواست سازمان ملل به آسیب دیدگان زلزله در افغانستان کمک خواهد کرد.

دفتر ریاست جمهوری تایوان در اعلامیه ای گفته است که حکومت براساس روحیه بشر دوستی برای آسیب دیدگان حوادث طبیعی بدون در نظرداشت مرزهای کشوری کمک می‌کند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه چین گفته است که حکومت این کشور تلاش ها را برای جمع آوری پول نقد، خیمه، دوشک، لحاف و سایر کمک های بشری افزایش داده است.

بر بنیاد آمار های رسمی، در حدود یک هزار تن در نتیجه زلزله چهارشنبه در ولایت های پکتیکا و خوست کشته شده و دو هزار تن دیگر زخم برداشته اند.

پیش ازاین، اتحادیه اروپا یک میلیون یورو را برای کمک به آسیب دیدگان زلزله در افغانستان اعلام کرده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

سفارت هند در کابل بازگشایی شد

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۴, ۱۴۰۱)

رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که هند با اعزام یک “تیم فنی” به سفارت خود در کابل، حضور دیپلماتیک‌اش در افغانستان را از سر گرفته است.

این اقدام چند هفته از آن انجام می‌شود که هیات هندی به ریاست جی پی سینگ، یک مقام ارشد وزارت خارجه آن کشور به کابل سفر کرد و با مقامات امارت اسلامی دیدار نمود.

وزارت امور خارجه‌ هند در اعلامیه ای گفته است که تیم فنی این کشور روز پنجشنبه (۲ سرطان) به کابل رسیده و در سفارت آن کشور مستقر شده است.

هدف از اعزام این تیم نظارت از ارائه‌ کمک‌های بشردوستانه و تعامل با مردم افغانستان گفته شده است.

در همین حال، امارت اسلامی از اقدام هند برای بازگشایی سفارت اش در کابل استقبال کرده است.

حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه از هند خواسته است تا به روابط اش با مردم افغانستان و کمک بشری به آنان ادامه دهد.

هند در تازه ترین کمک بشردوستانه اش به افغانستان، نخستین محموله کمک خودرا به زلزله زدگان به این کشور فرستاده است.

از سوی دیگر، وزارت داخله امارت اسلامی از دانشجویان نظامی افغان در هند و سایر کشورها که دوره آموزشی شان را تکمیل کرده اند خواسته است تا به کشور برگردند و مصدر خدمت به مردم خود شوند.

این وزارت اطمینان داده است که آنان را با درنظر داشت سطح تحصیل و مسلک شان استخدام می‌کند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

کمک های غذایی، غیر غذایی و صحی بنیاد بیات به زلزله زدگان توزیع شد

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۴, ۱۴۰۱)

مسؤولان بنیاد بیات می‌گویند که این بنیاد از دو روز به اینسو سرگرم تداوی زخمی ها و توزیع دوا به افراد آسیب دیده است.

این بنیاد همچنان بسته های کمکی شامل آرد ، روغن، برنج و سر پناه را به مردم آسیب دیده در ولسوالی سپیره در خوست و گیان در پکتیکا توزیع کرده است.

این بنیاد در کنار توزیع کمک به افراد آسیب دیده تیم صحی اش را نیز به ساحه فرستاده و از دو روز به اینسو سرگرم توزیع دوا به مردم آسیب دیده و تداوی زخمیان است.

سمیع رحیمی، مسئول تیم صحی بنیاد بیات گفت: “تیم صحی بیات عندالموقع به اینجا آمده و از دو روز به اینسو ما توانستیم هزارها مریض را تحت درمان قرار بدهیم.”

همزمان تیم های کمکی بنیاد بیات به ولایت خوست نیز رسیده اند.

مسئولان این بنیاد می‌گویند که برای آسیب دیدگان بسته های مواد غذایی مانند آرد ، برنج ، روغن وهم چنان سر پناه فراهم کرده اند.

عبد السلام، آسیب دیده در ولایت خوست گفت: “ما از بنیاد خیریه بیات سپاسگزاریم که به ولسوالی سپیره ما کمک کرد. امیدواریم کمک‌ها ادامه یابد زیرا مردم آسیب زیادی دیده اند.”

با این حال تیم های تخنیکی شرکت مخابراتی افغان بیسیم نیز به ولایت خوست رسیده تا خدمات مخابراتی فوق العاده را برای محلات آسیب دیده فراهم کنند.

مسولان بنیاد بیات از کمک های بیشتر این بنیاد در روز های آینده به آسیب دیده گان زلزله اخیر در ولایت های خوست و پکتیکا سخن میزنند.

بنیاد بیات از یک دهه به این سو سرگرم کارهای خیریه است و در سراسر کشور در بخش های صحت و معارف کمک می‌کند و همواره به کمک مردم آسیب دیده ناشی از رویداد های طبیعی شتافته است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!