Connect with us

صحت

تحقیق: آلودگی هوا ۹ سال از عمر هندی‌ها کم کرده است

Published

 on

(Last Updated On: سنبله ۱۰, ۱۴۰۰)

یک تحقیق نشان می‌دهد که آلودگی شدید هوا در هند باعث شده تا عمر بخشی از مردم این کشور کاهش یابد.

به نقل از رویترز، این تحقیق نشان داده که شدت آلودگی هوا در هند باعث شده تا امید به زندگی در میان ۴۰ درصد از مردم این کشور ۹ سال کاهش یابد.

این تحقیق که از سوی انستیتو تحقیقات انرژی در دانشگاه شیکاگو انجام شده نشان می‌دهد که بیش از ۴۸۰ میلیون نفر از مردم هند در شمال، شرق و مرکز این کشور در آلودگی شدید هوا زندگی می‌کنند.

این موسسه تخمین زده اگر برنامه‌های دولت هند برای کاهش آلودگی هوا کارساز شود، می‌توان به بالا رفتن امید به زندگی مردم بخش‌هایی از این کشور به میزان ۱/۷ سال امیدوار بود.

دولت هند امیدوار است در این برنامه که در سال ۲۰۱۹ معرفی کرده، آلودگی هوای بیش از ۱۰۲ شهر خود را به میزان ۳۰ درصد کاهش دهد.

براساس داده‌های موسسه معتبر آی کیو ایر دهلی نو پایتخت هند آلوده‌ترین شهر دنیا است که برای سه سال پیاپی این مقام را حفظ کرده است.

این درحالی است که تنها تابستان سال گذشته بود که به دلیل شیوع کرونا ۲۰ میلیون باشنده دهلی نو هوای تمیزتری تنفس کردند.

صحت

سازمان جهانی صحت: ۴۵ درصد مریضان عفونت تنفسی در افغانستان کودکان زیر پنج سال اند

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۲, ۱۴۰۲)

سازمان جهانی صحت در تازه‌ترین گزارش خود درباره وضعیت عمومی صحی در افغانستان گفته است که ۴۵.۱ درصد از مریضان مبتلا به عفونت‌های تنفسی را کودکان زیر پنج سال تشکیل می‌دهند.

در این گزارش که روز پنجشنبه (۱۰ حمل) منتشر شد آمده است که شیوع عفونت حاد تنفسی همچنان در سراسر افغانستان به دلیل سردی هوا ادامه دارد و درجه حرارت پایین آسیب‌پذیری مردم را تشدید می‌کند.

به گفته این سازمان در ماه فبروری، بیش از ۸۲۸ هزار عفونت حاد تنفسی گزارش شده است.

براساس گزارش، چهار میلیون و ۳۵۳ هزار مورد عفونت تنفسی در افغانستان از اکتوبر سال ۲۰۲۲ ثبت شده است که این رقم ۱۳.۳ درصد کل نفوس کشور را تشکیل می‌دهد.

مردم افغانستان در سال گذشته یکی از سردترین زمستان‌ها را در چند دهه اخیر سپری کردند.

سازمان جهانی صحت همچنین در گزارش خود تخمین زده است که ۱۷ درصد از بزرگسالان در افغانستان اختلالات روانی، مشکلات روحی چون افسردگی، اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه را تجربه کرده‌اند.

به گفته این نهاد، چندین دهه جنگ و بی‌ثباتی، بسیاری از افغان‌ها را در برابر مشکلات روانی آسیب‌پذیر کرده است و این سبب گرایش به مواد مخدر می‌گردد.

Continue Reading

صحت

شناسایی اولین مورد آنفلوانزای پرندگان در شیلی

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۰, ۱۴۰۲)

وزارت صحت شیلی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که این کشور اولین مورد آنفولانزای پرندگان را در یک انسان شناسایی کرده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اطلاعیه وزارت صحت شیلی، این مورد در مردی ۵۳ ساله شناسایی شد که علائم شدید آنفلوآنزا را نشان داده است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر وضعیت این مریض خوب است.

دولت شیلی در حال حاضر تحقیقات در خصوص منبع سرایت و همچنین سایر افرادی است که با مریض در تماس بودند را آغاز کرده است.

Continue Reading

صحت

یک مریض سوء شکل پس از عملیات موفقانه از معیوبیت دایمی نجات یافت

Published

on

(Last Updated On: حمل ۷, ۱۴۰۲)

مدیریت امورعامه ونشرات صحی شفاخانه سردار محمد داوود خان می‌گوید که دوکتور عبدالولی احمدزی، معاون اول قوماندانیت صحیه ستردرستیز و تیم متخصصین بخش اورتوپیدی در این شفاخانه یک مریض سوء شکل پا را موفقانه عملیات کرده‌اند.

به گفته مسوولان صحی در این شفاخانه، مریض به‌نام عبدالاحمد از ولایت هلمند می‌باشد.

مسوولان صحی می‌گویند که درابتدا نزد مریض پتالوژی یا سوء شکل ولادی در پای راست اش وجود داشت و همین قسمت پا درمعرض سوختگی نیز قرار گرفت و سوء شکل عمیق‌تر و پیشرفته شد.

به گفته آنان، فامیل معیوب بنابر دلایل نامعلوم، مشکلات اقتصادی یا دسترسی نداشتن به‌ خدمات صحی به داکتر مراجعه نکرده بود و مریض تا سن بلوغ به‌حالت معیوب بسر می‌برد.

داکتران می‌گویند که مریض به این شفاخانه مراجعه کرد و تحت تداوی و عملیات قرار گرفت که خوشبختانه به‌طورکلی ازمعیوبیت نجات یافت و فعلاً به زندگی نورمال خویش ادامه می‌دهد.

گفتنی است که در بخش‌های جراحی شفاخانه سردارمحمد داوود خان عملیات‌های موفق و شگفت انگیز انجام می‌شود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!