Connect with us

جهان

ترامپ باید روزانه ١٠ هزار دالر جریمه بپردازد

Published

 on

(Last Updated On: ثور ۷, ۱۴۰۱)

به دنبال خودداری رئیس‌جمهو سابق امریکا از انتشار اسناد مالی، لوی سارنوال نیویورک درخواست کردە که دونالد ترامپ با جریمه به انجام این کار وادار شود. سارنوالی خواستار پرداخت روزانه ١٠ هزار دالر از جانب ترامپ شده است.

لتیتیا جیمز، لوی سارنوال نیویورک کە از سال ٢٠١٩ در حال بررسی اتهامات مالی احتمالی علیه دونالد ترامپ است، به دنبال پایبند نبودن او به توافق قبلی مبنی بر ارسال اسناد مالیاتی و حسابداری، از قاضی خواستە است با صدور حکمی رییس جمهور پیشین امریکا را بابت دیرکرد، بە پرداخت روزانه ١٠ هزار دالر وادارد.

لوی سارنوال نیویورک در حالی بررسی شبهاتی است کە در مورد سازمان ترامپ وجود دارد. از قرار معلوم سازمان ترامپ هنگام دریافت وام از یک بانک به طور مصنوعی ارزش املاک خود را افزایش داده و در موارد دیگری ارزش همان املاک را کمتر اعلام کرده تا مالیات یا حق بیمه کمتری بپردازد.

به گزارش گاردین در اواسط ماه فبروری، لوی سارنوال نیویورک به ترامپ، دخترش ایوانکا و پسرش دونالد جونیور، دستور داده است تا در رابطه با فعل و انفعالات مالی خانواده ترامپ، تحت سوگند شهادت دهند.

همچنین دونالد ترامپ موظف شدە بود کە تا پایان ماه مارچ اسناد مالیاتی و حسابداری سازمان ترامپ را به لوی سارنوالی تحویل دهد.

اکنون لوی سارنوال نیویورک تائید کردە کە تا امروز هیچ کدام از اعضای خانوادە ترامپ به درخواست لوی سارنوالی عمل نکرده اند.

خانم جیمز گفتە است:”محکمه باید فورا مداخله کند، زیرا هیچ کس بالاتر از قانون نیست.”

اما وکیل ترامپ این درخواست را رد کردە و آن را “فشار آزاردهنده و بی اساس” خوانده.

Advertisement

جهان

زلزله‌ ۵.۸ ریشتری اندونزیا را لرزاند

Published

on

(Last Updated On: قوس ۱۷, ۱۴۰۱)

به نقل از رسانه‌های محلی، زلزله‌‌ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر امروز (پنج‌شنبه، ۱۷ قوس) جزیره جاوه اندونزیا را تکان داد.

بنا به اعلام سازمان زمین‌شناسی امریکا (USGS) این زلزله‌ به قدرت ۵.۸ ریشتر در ایالت جاوه غربی اندونزیا رخ داد.

این زلزله در عمق ۱۴ کیلومتری زمین و ۱۲۳ کیلومتری شهر سیرنجنگ به وقوع پیوسته و هیچ خسارت جانی برجا نگذاشته است.

هشداری درباره احتمال وقوع سونامی پس از این زلزله گزارش نشده است.

این درحالی است که در زلزلۀ ۲۱ نوامبر امسال که به بزرگی ۵.۶ ریشتر در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر سیرانجنگ در ایالت جاوه غربی اندونزیا رخ داد، دست‌کم ۳۳۰ نفر جان باخت و ۶۰۰ نفر نیز زخمی شده بودند.

Continue Reading

جهان

ادوارد اسنودن، افشاگر امریکایی، پاسپورت روسی دریافت کرد

Published

on

(Last Updated On: قوس ۱۳, ۱۴۰۱)

ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان استخباراتی و امنیت ملی امریکا که امسال تابعیت روسی را از طرف رئیس‌ جمهور روسیه دریافت کرده بود، پاسپورت روسی خود را هم دریافت کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز آناتولی کوچرنا، وکیل مدافع اسنودن در گفتگو با شبکه اینترفکس گفت که این افشاگر امریکایی برای اینکه یک شهروند تمام و کمال روسی شود، همچنین طبق قانون سوگند یاد کرد.

کوچرنا خاطرنشان کرد، از آنجایی که اسنودن اکنون دارای پاسپورت روسی است، نمی‌توان او را به صورت قانونی به هیچ کشور خارجی که به دنبال طرح اتهام علیه او هستند، تحویل داد. اسنودن در ایالات متحده متهم به جاسوسی و سرقت اموال دولتی است.

هنگامی که در اواخر سپتامبر به اسنودن شهروندی اعطا شد، این نگرانی ایجاد شد که این افشاگر به ارتش روسیه فراخوانده شده و برای جنگ در اوکراین فرستاده شود. با این حال وکیل او توضیح داد که گرچه اسنودن اکنون از نظر فنی شهروند روسیه و در سن انجام خدمت نظامی است، اما او واجد شرایط نیست چون هرگز در ارتش روسیه خدمت نکرده است.

اسنودن در سال ۲۰۱۳ شماری زیادی از اسناد محرم را فاش کرد که مربوط به عملیات‌های جاسوسی سازمان امنیت ملی امریکاعلیه شهروندان امریکایی و جمع‌آوری اطلاعات ارتباطات برقی و سوابق تیلیفون آنهاست. اقدام او، بحث گسترده‌ای را درباره اقدامات جاسوسی دولت واشنگتن به راه انداخت و به دنبال آن، محکمه استیناف امریکا این برنامه سازمان امنیت ملی امریکا را غیرقانونی اعلام کرد.

پس از اینکه افشاگری اسنودن در شماری از رسانه‌ها منتشر شد، واشنگتن به سرعت تابعت اسنودن را لغو کرد و عملا او به فردی بدون کشور تبدیل شد. او قصد داشت از هانگ‌کانگ به امریکای لاتین برود اما به مدت یک ماه در میدان هوایی مسکو سرگردان شد و در نهایت پناهندگی روسیه را گرفت. او در سال ۲۰۱۷ در مسکو ازدواج کرد و یک فرزند دارد که به صورت قانونی تابعیت روسیه را دریافت کرده است.

Continue Reading

جهان

تبادله اسیران بین روسیه و اوکراین

Published

on

(Last Updated On: قوس ۱۱, ۱۴۰۱)

به نقل از خبرگزاری رویترز روسیه و اوکراین ۱۰۰ اسیر جنگی، هر طرف ۵۰ نظامی اسیر را پس از مذاکرات تبادله کردند.

وزارت دفاع روسیه در اعلامیه‌ی اعلام کرد: «تبادله اسیران بین روسیه و اوکراین صورت گرفت. ۵۰ سرباز روسی در نتیجه مذاکرات با طرف اوکراینی آزاد شدند.»

در این اعلامیه آمده است که از سربازان مراقبت‌های صحی و روانی لازم صورت گرفته و این افراد با طیاره‌های این وزارت به مسکو منتقل خواهند شد.

از سوی دیگر آندری یرماک، مسئول دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین اعلام کرد:«۵۰ سرباز اوکراینی در نتیجه تبادله اسیران با روسیه آزاد شدند.»

وی افزود: «بیشتر این افراد در درگیری‌ها در فابریکه مصنوعات فلزی آزوفستال در مناطق ماریوپول، دونتس، لوهانسک و زاپوروژیه اسیر شدند. روند تبادل زندانیان همچنان ادامه خواهد داشت.»

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!