Connect with us

رویداد های اخیر

تلاش ها برای دریافت درمان ویروس کرونا از سوی دانشمندان جهان جریان دارد

Published

 on

(Last Updated On: حمل ۲, ۱۳۹۹)

دانشمندان می گویند که، برای پیدا کردن درمان ویروس کوید ۱۹ در سراسر جهان آزمایشگاه ها ایجاد شده که  در آن تجربیات شان را برای دریافت یک درمان قطعی با هم شریک می کنند.

تلاش ها برای پیدا کردن درمان برای افت واگیری ویروسی به نام کرونا به گفته دانشمندان صد ها کلینیک و ده ها متخصص و دانمشند طبی برای پیدا کردن درمان ویروس کرونا در جهان مصروف اند.

تام ولکسن پزشک و محقق در دانشگاه سوتهمپتون گفته است که، ” تلاش ها و ازمایش ها در سطح بین المللی برای مهار و پیدا کردن درمان ویروس کرونا جریان دارد. صد ها کلینک برای مطالعه این ویروس وجود دارد که دانشمندان تجربیات شان را با همدیگر شریک می سازند و من معلومات ان ها را دریافت کرده و آزمایش می کنم.”

توصیه ای داکتران تا زمان پیدا کردن درمان برای این ویروس مراعت کردن گام های است که، برای پیشگیری این ویروس از سوی سازمان بهداشت جهان توصیه شده است. شستن دست ها با صابون، دوری از اشخاص دارای تب بلند، در اغوش نگرفتن و دست ندادن از مهمترین نکات این توصیه اند.

انتونی فوسی رییس انستیتوت امراض حساسیتی امریکا اظهار نومده است که، ” هنوز یک درمان قطعی برای معالجه یا پیشگیری این ویروس پیدا نشده است. اگر چه معلومات درین مورد وجود داشته؛ اما قسمیکه من ذکر کردم این نیاز به یک ساختار دارد که همه تجربیات یکجا شوند”.

بر بنیاد گزارش سازمان بهداشت جهانی تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار تن در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و نزدیک به ۱۰ هزار تن جان باخته اند.

اخبار ویژه

شورای امنیت سازمان ملل نشستی را با محوریت افغانستان برگزار می‌کند

Published

on

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۱)

قرار است فردا شورای امنیت سازمان ملل متحد نشستی را با محوریت اوضاع افغانستان برگزار کند. انتظار می‌رود که دراین نشست اوضاع اقتصادی، بشری و نگرانی‌های امنیتی از خاک افغانستان مورد بحث قرار گیرد.

نصیر احمد فایق، سرپرست نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد در رشته توییتی امروز(دوشنبه، ۴ میزان) نگاشته است که به نمایندگی از افغانستان دراین نشست اشتراک و سخنرانی خواهد کرد.

وی گفته است: «قرار است در جلسۀ شورای امنیت ملل متحد که به تاریخ ۲۷ سپتمبر درمورد اوضاع افغانستان دایر می‌شود و محور آن بحث وضعیت افغانستان است، اشتراک و سخنرانی کنم و به نمایندگی از مردمم دراین نشست مهم مثل همیش خواست‌ها و صدای ملت‌ام را مطرح کنم.»

درهمین حال، امارت اسلامی ابراز کرده است از هرگونه نشستی که برای همکاری با دولت و مردم افغانستان برگزار شود، استقبال می‌کند و افزوده که انتظار دارد برآیند این نشست‌ها گسترش تعامل جهان با دولت جدید افغانستان را در قبال داشته باشد.

پس‌از روی کار آمدن امارت اسلامی اوضاع افغانستان یکی از بحث‌های داغ در نشست‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده و تاکنون این سازمان چندین بار نشست‌های ویژه‌ای را با محوریت اوضاع اقتصادی، بشری و نگرانی‌های امنیتی در افغانستان برگزار کرده است.

Continue Reading

اخبار ویژه

شیخ یوسف القرضاوی درگذشت

Published

on

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۱)

شیخ یوسف القرضاوی، عالم برجسته جهان اسلام و رهبر معنوی جنبش اخوان المسلمین مصر امروز (دوشنبه، ۴ میزان) در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

شیخ القرضاوی همچنان بنیانگذار اتحادیه جهانی علمای مسلمان بود.

او بیش از ۱۲۰ کتاب منتشر کرده است و هشت جایزه بین‌المللی را برای کمک به علوم دینی دریافت کرده و یکی از تاثیرگذارترین علمای اسلامی در زمان معاصر بود.

برنامه «شریعت و زندگی» او از شبکه الجزیره پخش می‌شد، شبکه‌ای که بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون مخاطب در سراسر جهان دارد.

القرضاوی یکی از برجسته‌ترین نظریه پردازان مرتبط با اخوان المسلمین بود که در طول زندگی خود تلاش کرد نظریات برگرفته از دانش سیاسی و دینی خود را به زبان ساده انتقال دهد.

امارت اسلامی افغانستان در یک پیام تسلیت درگذشت القرضاوی را «ضایعه جبران ناپذیر برای امت اسلامی» خواند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

رونمایی از یاقوت ۵هزار قیراطی افغانستان در دبی

Published

on

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۱)

یاقوت کمیاب ۵هزار قیراطی افغانستان دریک نمایشگاه در دبی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش نشنل نیوز، این یاقوت حدود یک کیلوگرم وزن دارد و بزرگتر از کف دست میباشد.

به نقل از این منبع، دلیل رنگ بنفش و اندازه آن به عنوان یاقوت کمیاب شناخته شده است.

این یاقوت در قریه‌ی حیدرآباد هم مرز با ایران و افغانستان کشف شده و صاحب آن گفته که امیدوار است این کشف غیرمترقبه بتواند به تغییر بخت برای ساکنان قریه بدون دسترسی به مکاتب، شفاخانه یا حتی برق کمک کند.

گفته می‌شود که ارزش این سنگ تراش نخورده در بازار نزدیک به ۱۰ میلیون دالر میرسد.

لابراتوار بین‌المللی آزمایش جواهرات در جیپور، ایالت راجستان هند وزن و کیفیت این یاقوت را تایید کرده است.

آزاد رخستی، یک از جواهر شناسان که در مراسم رونمای نیز حضور داشت، همچنان سایز و وزن این یاقوت را تایید کرده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!