Connect with us

ورزش

تلویزیون آریانا حق پخش چهار تورنمنت بزرگ بین‌المللی کریکت را به دست آورد

منتشر شده

در

(Last Updated On: ثور ۲۹, ۱۴۰۲)

در راستای ارائه سرگرمی‌های ورزشی در سطح جهانی، شبکه تلویزیونی آریانا با هیجان اعلام می‌کند که این شبکه موفق شده است تا حق پخش چهار تورنمنت بزرگ بین‌المللی کریکت را به دست بیاورد.

این تورنمنت‌ها از ماه جون تا نومبر برگزار خواهد شد.

چهار تورنمنت کریکت که به صورت زنده از تلویزیون آریانا پخش می‌شوند قرار ذیل اند:

مسابقه نهایی تست قهرمانی جهان، مسابقات مقدماتی جام جهانی، جام ملت های آسیا و جام جهانی

مسابقه نهایی تست قهرمانی جهان

اولین رویدادی که به صورت زنده از تلویزیون آریانا پخش خواهد شد، مسابقه نهایی تست قهرمانی جهان خواهد بود. این مسابقه از ۷ جون تا ۱۱ جون برگزار خواهد شد.

تیم‌های برتر تست جهان، هند در رتبه اول و آسترالیا در رتبه دوم، در این فینال هیجان‌انگیز که قرار است در لندن برگزار شود، به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

هند نایب قهرمان دوره قبلی بود که در فینال به نیوزلند باخت.

با این حال، این بار هند با سه برد پشت سر هم سلسله مسابقات تست در برابر آسترالیا، آماده تر به نظر می رسند.

مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۳

این تورنمنت در واقع تنها دو روز پس از پایان مسابقه نهایی تست قهرمانی جهان آغاز می شود.

مسابقات مقدماتی جام جهانی کریکت ۲۰۲۳ از ۱۸ جون تا ۹ جولای در کشور زیمبابوی برگزار می‌شود.

در جام جهانی کریکت مردان که در اواخر امسال برگزار می‌گردد، دو تیم از طریق مسابقات مقدماتی می‌توانند راه پیدا کنند.

تیم هایی که برای یکی از این دو جایگاه مبارزه خواهند کرد عبارتند از: آیرلند، نیپال، هالند، عمان، اسکاتلند، سریلانکا، امارات متحده عربی، ایالات متحده امریکا، ویست اندیز و زیمبابوی.

هشت تیم قبلاً جواز حضور یافته اند. آنها عبارتند از: افغانستان، بنگله دیش، پاکستان، هند، آسترالیا، انگلستان، نیوزیلند و افریقای جنوبی.

جام ملت های آسیا

جام ملت‌های آسیا که قرار است در سپتمبر برگزار شود، نیز به صورت زنده از شبکه تلویزیونی آریانا  پخش خواهد شد. این تنها مسابقات قهرمانی قاره ای در کریکت است و مسابقات در هر دو فرمت پنجاه آوره و بیست آوره برگزار می‌شود.

این نوع مسابقات در سال ۱۹۸۳ ایجاد شد، زمانی که شورای کریکت آسیا به عنوان اقدامی برای ارتقای حسن نیت بین کشورهای آسیایی تأسیس شد. اولین دوره مسابقات یک روزه بین‌المللی در سال ۱۹۸۴ برگزار شد که در آن سه تیم هند، پاکستان و سریلانکا شرکت کردند. مسابقات نوع بیست آوره در سال ۲۰۱۶ معرفی شد.

برای تورنمنت امسال، گروه ها و فرمت در ۵ جون ۲۰۲۳ اعلام شد و شش تیم به دو گروه سه تیمی تقسیم شدند.

در مجموع ۱۳ بازی برگزار می‌شود که شامل ۶ بازی لیگ، ۶ بازی سوپر فور و یک فینال است.

هند، پاکستان و نیپال در گروه A و سریلانکا مدافع عنوان قهرمانی در گروه B با بنگله دیش و افغانستان هم گروه شدند.

دو تیم برتر هر یک از گروه ها به سوپر فور صعود خواهند کرد. از آنجا دو تیم برتر در فینال با یکدیگر بازی خواهند کرد.

جام جهانی کریکت

پس از ماه‌ها مسابقات کریکت در سطح جهانی، سال ۲۰۲۳ با جام جهانی کریکت بسیار هیجان‌انگیز پایان خواهد یافت.

این مسابقات بار دیگر به صورت زنده از شبکه تلویزیونی آریانا پخش خواهد شد.

در این تورنمنت مسابقات یک روزه بین‌المللی ، ده کشور برای کسب جام که آخرین بار در سال ۲۰۱۹ توسط انگلستان به دست آمد، مبارزه خواهند کرد.

این مسابقات به میزبانی هند برگزار خواهد شد و تاریخ آن از ۵ اکتوبر تا ۱۹ نومبر است. با این حال، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که فینال ممکن در ۲۶ نومبر برگزار شود.

در ابتدا، این مسابقات قرار بود از ۹ فبروری تا ۲۶ مارچ ۲۰۲۳ برگزار شود، اما در جون ۲۰۲۰ اعلام شد که مسابقات به دلیل تغییر در جدول زمانی مقدماتی ناشی از همه گیری کووید-۱۹ به اکتوبر تا نومبر به تعویق افتاده است.

انگلستان مدافع عنوان قهرمانی است. این تیم در دوره قبلی در سال ۲۰۱۹ با شکست نیوزیلند قهرمان شد.

تلویزیون آریانا حق پخش تورنمنت های بزرگ کریکت را درحالی به دست می‌آورد که این شبکه در حال حاضر لیگ برتر هند را پخش می‌کند.

علاقمندان کریکت که هنوز این مسابقات هر روزه را تماشا نکرده اند، می‌توانند این کار را به راحتی در خانه های خود از طریق تلویزیون آریانا یا پخش زنده در وب سایت های تلویزیون آریانا انجام دهند.

در همین حال، تلویزیون آریانا جدول های زمانی پخش مسابقات را قبل از هر تورنمنت منتشر می‌کند. پس حتما به روز رسانی‌ها در وب سایت ما را دنبال کنید.

ورزش

جوایز نقدی جام جهانی کریکت ۲۰۲۳ مشخص شد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۲, ۱۴۰۲)

برای جام جهانی کریکت مردان ۲۰۲۳ در هند، جوایز نقدی به ارزش مجموعی ۱۰ میلیون دالر اعلام شده است.

شورای بین‌المللی کریکت اعلام کرد که تیم برنده جام جهانی کریکت مردان ۲۰۲۳ قرار است ۴ میلیون دالر از مجموع ۱۰ میلیون دالر جایزه را دریافت کند. تیم نایب قهرمان در فاینل که در ۱۹ نومبر در استدیوم نریندرا مودی در احمدآباد برگزار می شود، ۲ میلیون دالر به خانه خواهد برد.

هر ۱۰ تیم یک بار به صورت رفت و برگشت در مرحله گروهی با یکدیگر بازی خواهند کرد و چهار تیم برتر جدول امتیازی به نیمه نهایی راه خواهند یافت.

برای برنده شدن در بازی های مرحله گروهی خود نیز جوایزی در نظر گرفته شده است و تیم ها برای هر پیروزی ۴۰ هزار دالر دریافت می‌کنند. در پایان مرحله گروهی، تیم هایی که نتوانند به مرحله حذفی برسند، هر کدام صد هزار دالر دریافت خواهند کرد.

در سیزدهمین دوره مسابقات جام جهانی، در مجموع ۱۰ تیم برای کسب عنوان قهرمانی رقابت خواهند کرد. هند به دلیل میزبانی جواز حضور در مسابقات را کسب کرد و نیوزیلند، انگلستان، بنگله دیش، پاکستان، آسترالیا، افغانستان و افریقای جنوبی از سوپرلیگ صعود کردند.

سریلانکا و هالند از طریق مسابقات راهیابی شامل تیم‌های جام جهانی شدند.

بزرگترین رویداد در تقویم کریکت ۴۸ مسابقه در ۱۰ ورزشگاه را در بر می گیرد و در ۵ اکتوبر با تقابل انگلستان به عنوان تیم مدافع قهرمانی و نیوزیلند آغاز می‌شود.

قبل از شروع جام جهانی، هر تیم دو بازی تمریناتی برگزار خواهد کرد تا در مسابقات ۴۶ روزه بهتر بازی کند.

Continue Reading

ورزش

آمادگی هانگجو برای میزبانی از بزرگترین رویداد ورزشی آسیا

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۴۰۲)

با شعله ور شدن مشعل بازی های آسیایی هانگجو آغاز می‌شود. پس از چندین سال آمادگی‌ها و ماه‌ها انتظار، سرانجام روزی که هانگجو منتظرش است با طلوع خورشید آغاز خواهد شد.

شهر هانگجو در ولایت شرقی جه جیانگ چین، خود را آماده فرا رسیدن روز شنبه و رونمایی از بزرگترین دوره بازی‌های آسیایی می‌کند.

این مجموعه فوق العاده میزبان تعداد بی نظیر ۱۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از ۴۵ کشور و منطقه خواهد بود. این ورزشکاران در ۴۰ رشته ورزشی شامل ۶۱ ماده و ۴۸۱ رویداد مختلف با یکدیگر برای کسب افتخار و قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت.

چن وی چیانگ، سخنگوی کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «تمامی ۴۵ استدیوم محل برگزاری مسابقات و ۳۰ مرکز تمرینی در نظر گرفته شده برای بازی‌های آسیایی پس از بازرسی‌های انجام شده به تأیید کامل رسیده اند.»

او افزود: «تمام ابزارهای مورد استفاده در رقابت‌ها، تجهیزات حمایتی و گروه‌های عملیاتی نیز کاملاً آماده هستند.»

به گفته برگزارکنندگان این دوره از رقابت‌ها، به منظور فراهم کردن حداکثر سهولت برای تماشاگران حاضر در این بازی‌ها، وسایل حمل و نقل شهری در هانگجو تدابیری را برای ارائه خدمات به آنها در نظر گرفته اند و به طور ویژه، ۸۶ سفر به مسیرهای بس‌ها اضافه شده و زمان استفاده از ۵۰ مسیر تردد و ارتباط مترو نیز در طول این رقابت‌ها افزایش پیدا کرده است.

در طول برگزاری بازی‌های آسیایی، مکان بازی‌ها میزبان مجموعه‌ای از رویدادهای فرهنگی خواهد بود تا از این طریق به افزایش تعامل و دوستی ورزشکاران حاضر از کشورهای مختلف کمک کند. این برنامه‌های جالب شامل بازارهای فرهنگی، نمایش‌های هنری در مورد عصاره فرهنگ هانگجو و جشن باشکوه صد و دهمین سالگرد برگزاری بازی‌های آسیایی خواهد بود.

چن وی چیانگ همچنین اشاره کرد که در بازی‌های پیش رو، مفهوم پایداری و آگاهی محیط زیستی با تمام وجود در نظر گرفته شده و مشعل اصلی بازی‌ها روز شنبه با استفاده از سوخت کم کربن افروخته خواهد شد.

علاوه بر آن تعهد به اقدامات سبز و دوست دار محیط زیست در ساخت و تعمیر استدیوم‌های محل برگزاری مسابقات نیز مشهود است و ابتکاراتی نظیر استفاده و جمع آوری آب باران و به کار گیری فناوری‌های ذخیره انربژی از جمله نمونه‌های آن به شمار می‌روند.

Continue Reading

ورزش

ادامه توپزنی دور اول میوند چمپینز مقابل هندوکش استرایکرز در روز دوم مسابقه

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۲۸, ۱۴۰۲)

میوند چمپینز دور اول توپزنی خودرا با ۱۳ دوش و بدون ویکت در روز دوم دیدار نهایی مسابقات فرست کلاس احمد شاه ابدالی از سر گرفت. در روز اول این مسابقه، هندوکش استرایکرز با از دست دادن تمام بازیکنان اش ۳۳۴ دوش انجام داد.

در روز اول، آفتاب عالم از ۵۶ توپ ۸۳ دوش برای هندوکش انجام داد. به همین ترتیب، درویش رسولی ۸۰ دوش و شبیر نوری ۶۵ دوش اضافه کردند. نوید زدران همچنان ۳۳ دوش انجام داد.

در بخش توپ اندازی میوند چمپینز، مجیب زدران سه ویکت و همچنان محمد ابراهیم و اعجاز احمد احمدزی هر کدام دو ویکت به دست آوردند.

علاقه مندان کریکت در سراسر کشور اکنون می‌توانند به لطف تلویزیون آریانا هر روز دیدار نهایی را به صورت زنده تماشا کنند.

پخش زنده از ساعت ۹ صبح از دوشنبه (۱۸ سپتمبر) آغاز و تا جمعه (۲۲ سپتمبر) ادامه خواهد داشت.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!