Connect with us

ورزش

تلویزیون آریانا قراردادی را برای پخش مسابقات لیگ برتر والیبال افغانستان امضا کرد

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۲۲, ۱۴۰۲)

مسابقات فصل سوم لیگ برتر والیبال افغانستان قرار است با کیفیت بهتر و گسترده‌تر از سوی شبکه تلویزیون جهانی آریانا به دست نشر سپرده شود.

مسوولان شبکه تلویزیون جهانی آریانا و فدراسیون ملی والیبال امروز (یک‌شنبه، ۲۲ دلو) طی نشستی قرارداد نشر زنده این مسابقات را به امضا رساندند.

مراسم قرعه‌کشی این مسابقات دوشنبه (۲۳ دلو) برگزار خواهد شد که هشت تیم حاضر در این دور مسابقات حریفان خود را خواهند شناخت.

مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها به روز پنج‌شنبه هفته جاری در کابل برگزار می‌شود.

روزانه سه مسابقه بازی می‌شود که دو مسابقه آن به‌گونه‌ زنده و انحصاری از شبکه تلویزیون آریانا نشر خواهد شد.

سطح این مسابقات بلند توصیف شده زیرا به گفته مسوولان فدراسیون ملی والیبال، بازیکنان برتر از نقاط گوناگون کشور شناسایی و پس از حضور در کمپ تمرینی در کابل، به این دور رقابت‌ها راه‌ می‌یابند.

گفتنی است که دو دور پیش این رقابت‌ها با حضور شش تیم پی‌گیری شده بود.

ورزش

کپیتان کریکت سریلانکا به دلیل بدرفتاری با داور در جریان مسابقه با افغانستان از دو بازی محروم شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۶, ۱۴۰۲)

ونیندو هسارنگا، کپیتان تیم ملی کریکت سریلانکا توسط شورای بین المللی کریکت به دلیل بدرفتاری با داور در جریان سومین مسابقه ۲۰ آوره در برابر افغانستان، از دو بازی محروم شده است.

او در جریان بازی چهارشنبه به لیندن هنیبال، داور مسابقه نزدیک شد و از تصمیم او که پرتاب توپ در ارتفاع بلند را قانونی دانست، انتقاد کرد.

سریلانکا در زمان وقوع این حادثه به ۱۱ دوش از سه توپ پایانی نیاز داشت. در حالی که توپ وفادار مومند قانونی دانسته شد و کوسال مندیس نتوانست از آن استفاده کند، وضعیت ۱۱ دوش از ۲ توپ شد. سریلانکا در نهایت با تفاوت سه دوش شکست خورد.

هسارانگا نمی‌تواند در دو بازی اول ۲۰ آوره سریلانکا در برابر بنگله‌دیش در ماه آینده اشتراک کند.

در عین بازی، رحمان الله گربز، بازیکن افغانستان نیز جریمه شده است. او به دلیل «عدم اطاعت از دستور‌های داور» با کاهش ۱۵ درصدی از پول مسابقه روبه‌رو شده است.

Continue Reading

ورزش

تیم الف کریکت افغانستان برای شش بازی در برابر سریلانکا به آن کشور سفر می‌کند

Published

on

(Last Updated On: حوت ۴, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان اعلام کرده است که تیم الف کشور به هدف یک سلسله مسابقات در برابر سریلانکا که مشمول پنج بازی یک‌روزه و یک بازی چهار روزه می‌شود، در اپریل سال روان به آن کشور سفر خواهد کرد.

این مسابقات از تاریخ ۲۸ اپریل آغاز و الی تاریخ ۱۴ می ادامه خواهد داشت.

تیم الف افغانستان سه روز قبل از آغاز مسابقات وارد سریلانکا خواهد شد. دو بازی اول یک‌روزه در ۲۸ و ۳۰ اپریل و سه بازی دیگر در سوم، پنجم و هفتم می بزگزار می‌شود. مسابقه چهار روزه در یازدهم می آغاز خواهد شد.

نصیب خان، رییس اجرایی بورد کریکت افغانستان، از مشارکت مداوم تیم الف افغانستان در مسابقات دوجانبه و چند جانبه ابراز خرسندی کرده و بر اهمیت مصروف نگهداشتن این تیم که به عنوان پشتیبان تیم ملی عمل می‌کند، تاکید کرده است.

Continue Reading

ورزش

حسین ‌بخش صفری ورزشکار مبارزات آزاد افغان، مقابل حریف اسرائیلی به میدان می‌رود

Published

on

(Last Updated On: حوت ۴, ۱۴۰۲)

حسین‌‌بخش صفری ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان پس از دو سال دوری از مبارزات آزاد (ام‌ام‌ای)، دوباره وارد قفس مبارزه می‌شود.

او قرار است هشتم مارچ ٢٠٢٤ در شهر سانتا کروز امریکا مقابل «استاو کورین» حریف اسرائیلی‌اش مبارزه کند. این مسابقه توسط سازمان LFA، در سه راوند پنج دقیقه‌ای برگزار می‌شود.

حسین‌بخش صفری در شبکه ایکس خود نیز برگزاری این رقابت را اعلام کرده است.

صفری گفته است که پس از وقفه کوتاه به خاطر مهاجرت، دوباره به مسابقات مبارزات آزاد بر می‌گردد تا برای مردم افغانستان شادی آفرین باشد.

مسابقه صفری و کورین در وزن ٦٣ کیلوگرام برگزار خواهد شد.

استاو کورین سه مسابقه در مبارزات آزاد داشته و سه پیروزی کسب کرده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!