Connect with us

ورزش

تیم ملی کرکت پاکستان سه مسابقه در برابر افغانستان در اواخر ماه مارچ بازی خواهد کرد

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

رئیس کرکت بورد پاکستان اعلام کرده است که تیم ملی این کشور سه مسابقه ۲۰آوره را دربرابر افغانستان در اواخر ماه مارچ بازی خواهد کرد.

نجم سیتی، رئیس کریکت بورد پاکستان اعلام کرده است که بازیکنان این کشور برای جبران لغو بازی استرالیا با تیم ملی کرکت افغانستان، با افغانستان سه مسابقه ۲۰آوره انجام خواهد داد.

او عصر روز یک‌شنبه (۱۶ دلو) با نشر تویتی نگاشته است که تیم ملی کرکت پاکستان سه مسابقه ۲۰ آوره را در برابر افغانستان در اواخر ماه مارچ بازی خواهد کرد.

رییس کرکت بورد پاکستان نوشته است: «خوشحالیم اعلام کنیم که با تیم ملی کرکت افغانستان پس از لغو بازی استرالیا برای جبران بازی می‌کنیم.»

پیش از این رئیس کرکت بورد پاکستان گفته بود که با تیم ملی کرکت افغانستان سه رقابت ۲۰ آووره انجام خواهد داد، مشروط بر این که حکومت پاکستان آنرا منظور کند.

او گفته بود: «در واقع علاقمند این رقابت‌ها نیستیم چون اگر برنده شویم یا بازنده، تاثیری نخواهند داشت چون هر دوی‌ ما [افغانستان و پاکستان] به جام جهانی راه یافته ایم.»

این درحالی است که چندی قبل در واکنش و اعتراض به وضع محدودیت‌های حکومت کنونی افغانستان بر حق آموزش، کار و آزادی‌های مدنی و اجتماعی زنان در افغانستان، استرالیا سه رقابت ۵۰ آوورهٔ سوپرلیگ را با افغانستان لغو کرد.

ورزش

تیم الف کریکت افغانستان برای شش بازی در برابر سریلانکا به آن کشور سفر می‌کند

Published

on

(Last Updated On: حوت ۴, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان اعلام کرده است که تیم الف کشور به هدف یک سلسله مسابقات در برابر سریلانکا که مشمول پنج بازی یک‌روزه و یک بازی چهار روزه می‌شود، در اپریل سال روان به آن کشور سفر خواهد کرد.

این مسابقات از تاریخ ۲۸ اپریل آغاز و الی تاریخ ۱۴ می ادامه خواهد داشت.

تیم الف افغانستان سه روز قبل از آغاز مسابقات وارد سریلانکا خواهد شد. دو بازی اول یک‌روزه در ۲۸ و ۳۰ اپریل و سه بازی دیگر در سوم، پنجم و هفتم می بزگزار می‌شود. مسابقه چهار روزه در یازدهم می آغاز خواهد شد.

نصیب خان، رییس اجرایی بورد کریکت افغانستان، از مشارکت مداوم تیم الف افغانستان در مسابقات دوجانبه و چند جانبه ابراز خرسندی کرده و بر اهمیت مصروف نگهداشتن این تیم که به عنوان پشتیبان تیم ملی عمل می‌کند، تاکید کرده است.

Continue Reading

ورزش

حسین ‌بخش صفری ورزشکار مبارزات آزاد افغان، مقابل حریف اسرائیلی به میدان می‌رود

Published

on

(Last Updated On: حوت ۴, ۱۴۰۲)

حسین‌‌بخش صفری ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان پس از دو سال دوری از مبارزات آزاد (ام‌ام‌ای)، دوباره وارد قفس مبارزه می‌شود.

او قرار است هشتم مارچ ٢٠٢٤ در شهر سانتا کروز امریکا مقابل «استاو کورین» حریف اسرائیلی‌اش مبارزه کند. این مسابقه توسط سازمان LFA، در سه راوند پنج دقیقه‌ای برگزار می‌شود.

حسین‌بخش صفری در شبکه ایکس خود نیز برگزاری این رقابت را اعلام کرده است.

صفری گفته است که پس از وقفه کوتاه به خاطر مهاجرت، دوباره به مسابقات مبارزات آزاد بر می‌گردد تا برای مردم افغانستان شادی آفرین باشد.

مسابقه صفری و کورین در وزن ٦٣ کیلوگرام برگزار خواهد شد.

استاو کورین سه مسابقه در مبارزات آزاد داشته و سه پیروزی کسب کرده است.

Continue Reading

ورزش

ر‌ئیس عمومی تربیت بدنی در مراسم افتتاحیه بازی نسل‌های آینده در تاتارستان اشتراک کرد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۳, ۱۴۰۲)

 احمدالله وثیق، ر‌ئیس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک افغانستان در مراسم افتتاحیه بازی نسل‌های آینده که با حضور ولادیمیر پوتین، ر‌ئیس جمهور روسیه و دیگر مقام‌ها در کازان، پایتخت تاتارستان برگزار شده بود، اشتراک کرد.

پوتین در سخنرانی افتتاحیه خود دراین مراسم گفت که ورزش برای ایجاد وحدت بین کشورها و ملت‌ها است و نباید سیاسی شود.

آقای وثیق در حاشیه این مراسم با وزیران ورزش کشورهای روسیه و تاتارستان نیز دیدار کرد و دو طرف در مورد همکاری‌ها و پیشرفت‌های ورزشی نیز گفتگو کردند.

بازی‌های نسل آینده «Games of  Future» یک جریان تازه مسابقات ورزشی است که برای نخستین‌بار به میزبانی کازان به‌گونه رسمی آغاز شده که مشمول ورزش‌های برقی و کلاسیک می‌شود.

این بازی‌ها در ۲۱ فبروری آغاز شده و تا ۳ مارچ سال جاری میلادی ادامه می‌یابد.

در این بازی‌ها نزدیک به ۲ هزار ورزش‌کار از ۱۰۷ کشور جهان شرکت می‌کنند و در ۲۱ سبک به رقابت می‌پردازند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!