Connect with us

ورزش

تیکشانا از سریلانکا به دلیل مصدومیت در دیدار نهایی جام آسیا غایب خواهد بود

منتشر شده

در

(Last Updated On: سنبله ۲۵, ۱۴۰۲)

داسون شاناکا، کپیتان سریلانکا، روز شنبه تایید کرد که ماهیش تیکشانا، اسپینر این تیم به دلیل مصدومیت از حضور در دیدار نهایی جام آسیا مقابل هند محروم شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تیکشانا، ۲۳ ساله، در جریان مسابقه سریلانکا در مرحله چهار بهترین مقابل پاکستان از ناحیه زانو آسیب دید. سریلانکا پیروز میدان شد و به دیدار نهایی روز یکشنبه مسابقات راه یافت.

شاناکا در آستانه جدال قهرمانی در کولمبو به خبرنگاران گفت: «او نمی‌تواند در این بازی شرکت کند چون مصدومیت درجه ۳ دارد، اما برای جام جهانی حاضر خواهد بود.»

تیکشانا در پنج مسابقه هشت ویکت به دست آورد.

بورد کریکت سریلانکا گفت که ساهان آراچیگه، توپزن درجه یک، به تیم ملحق خواهد شد در حالی که تیکشانا تحت تداوی قرار می‌گیرد.

سریلانکا که همراه با پاکستان میزبانی مسابقات را برعهده داشت، به عنوان تیم ضعیف وارد مسابقات شد اما توانست برای یازدهمین بار به دیدار نهایی جام آسیا راه یابد و چانس کسب هفتمین عنوان قهرمانی خود را دارد.

این کشور جزیره‌ای با پیروزی چشمگیر در برابر افغانستان به جمع چهار بهترین راه پیدا کرد و علیرغم شکست مقابل هند در مرحله چهار بهترین، شتاب خودرا حفظ کرد.

شاناکا گفت: «بازیکنان واقعاً می‌خواهند برای کشور خدمت کنند. ما به‌عنوان یک تیم ضعیف بوده‌ایم، بنابراین همه می‌خواهند در صحنه‌های بزرگ‌تر بازی کنند. این جوانان باید به دنیا نشان دهند که چه توانایی هایی دارند.»

دیدار نهایی را از دست ندهید!

برای علاقه مندان کریکت در سراسر کشور، تلویزیون آریانا دیدار نهایی را که مطمئناً هیجان انگیز خواهد بود، یکشنبه از ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر به صورت زنده پخش خواهد کرد.

ورزش

روند کسب مدال در بازی‌های آسیایی توسط چین ادامه دارد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۲)

چین، کشور میزبان، در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگجو روز دوشنبه به برتری خود ادامه داد و تعداد قابل توجهی از ۱۹ مدال طلا را به دست آورد، در حالی که در میدان تیراندازی سه ریکارد جهانی را شکست.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، قایق‌رانان چینی بار دیگر تاثیر قابل توجهی در امتداد دریای فوچون گذاشتند و پنج مدال طلای دیگر را در آخرین روز مسابقات قایق‌رانی به دست آوردند.

روز یکشنبه، قایق‌رانان چینی در اسکال چهارگانه مردان و زنان، جفت زنان و هشت پیروز شدند.

در مجموع، چین ۱۱ مدال از ۱۴ مدال طلای موجود در این ورزش را از آن خود کرده است، از جمله اولین طلای این مسابقات در اسکال دو نفره سبک وزن زنان.

پس از عملکرد برتر در حوض روز یکشنبه با هفت مدال طلا، آببازان چینی در روز دوشنبه کمی سرعت حرکت خود را کاهش دادند و چهار طلا از هفت طلا را به دست آوردند. قهرمان سه گانه کرال سینه جهان، کوین هایانگ، برنده ۱۰۰ متر کرال سینه شد و رکورد بازی‌ها را با زمان ۵۷.۷۶ ثانیه به نام خود ثبت کرد.

رقیب او یان زیبی با ۵۹.۰۹ ثانیه دوم شد و چوی دونگ یول از کوریای شمالی با ۵۹.۲۸ ثانیه سوم شد.

کین، پرچمدار تیم چین در مراسم افتتاحیه، در مسابقات جهانی فوکوکا در ماه جولای به یک ستاره تبدیل شد و به اولین مرد تاریخ تبدیل شد که هر سه عنوان کرال سینه را به دست آورد و در عین حال رکورد جهانی دوی ۲۰۰ متر را نیز به نام خود ثبت کرد.

وقتی از کین درباره برنامه‌هایش برای شکستن رکورد ۵۰ متر کرال سینه پرسیدند، گفت که به‌طور خاص برای آن آماده نمی‌شود، زیرا «این یک رویداد المپیک نیست».

این بازیکن ۲۴ ساله افزود: «فکر می‌کنم برای شکستن رکورد جهانی به شانس نیاز دارم.»

در فینال ۲۰۰ متر انفرادی زنان، یک دوئل رقابتی بین ستاره نوظهور یو یتینگ و قهرمان المپیک لندن یی شیون شکل گرفت. یو رکورد بازی را با زمان ۲:۰۷.۷۵ ثبت کرد تا عنوان قهرمانی را بدست آورد و یی ‌شیون با زمان ۲:۱۰.۳۴ دوم شد. کیم سیئونگ از کوریای شمالی با زمان ۲:۱۰.۳۶ سوم شد.

ژو جیایو، قهرمان جهان چین با زمان ۲۴.۳۸ ثانیه مقام اول را در ۵۰ متر کرال پشت مردان به دست آورد، در حالی که وانگ ژوئر با فاصله کمی از هم تیمی اش وان لتیان پیشی گرفت و در ۵۰ متر کرال پشت زنان در ۲۷.۳۵ ثانیه پیروز شد.

در یک لحظه تاریخی برای هانگ کانگ، سیوبهان برنادت هاگی از چین، اولین مدال طلای آببازی هانگ کانگ را در بازی‌های آسیایی به دست آورد. هاگی، دارنده مدال نقره المپیک در بخش ۱۰۰ متر آزاد زنان، در ۲۰۰ متر به پیروزی رسید و مدافع عنوان قهرمانی، لی بینجیه از چین را با رکورد ۱:۵۴.۱۲ شکست داد.

میدان تیراندازی همچنین باعث جشن شد زیرا تیراندازان چینی با کسب ۳ مدال طلا، ۲ رکورد از ۳ رکورد جهانی را در آن روز شکستند.

در مسابقات دیگر، زنان جمناستیک کار چینی با کسب سیزدهمین عنوان تیمی متوالی خود در بازی‌های آسیایی، با کسب ۱۶۱.۸۹۶ امتیاز، روند قابل توجه خود را افزایش دادند. جاپان با ۱۵۷.۲۲۹ امتیاز دوم شد و کوریای جنوبی با ۱۵۶.۸۲۹ امتیاز سوم شد.

چین همچنین در رشته‌های دوچرخه‌سواری، تکواندو، اسکیت‌برد، شمشیربازی و ووشو مدال طلا را به خود اختصاص داد و با ۳۹ طلا، ۲۱ نقره و ۹ برنز در صدر جدول مدال‌ها قرار گرفت. کوریای شمالی با ۱۰ طلا دوم شد و جاپان با ۵ طلا سوم شد.

Continue Reading

ورزش

شرکت هندی آمول حق حمایت مالی تیم ملی کرکت افغانستان را در مسابقات جام جهانی دریافت کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۲)

کرکت بورد افغانستان حق حمایت تیم ملی کرکت کشور برای رقابت‌های جام جهانی سال روان را به شرکت هندی «آمول» واگذار کرده است که بر اساس آن شرکت مذکور حامی مالی تیم ملی کریکت کشور در مسابقات بزرگ پیشرو خواهد بود.

بورد کرکت افغانستان می‌گوید که قرارداد مذکور با همکاری شرکت مدیریتی ورزشی فایربرد که همکار تیم ملی کرکت کشور در جام جهانی آینده است، به امضا رسید.

شرکت آمول یک شرکت پیشتاز در عرصه تولید لبنیات در هند است که قبل از این نیز همکار کرکت بورد افغانستان و تیم ملی کشور به صفت حامی مالی در جام جهانی سال ۲۰۱۹ بوده است.

نصیب خان، رئیس اجرایی کرکت بورد افغانستان می‌گوید: «شرکت آمول قبل از این نیز همکار تیم ملی کرکت کشور بوده است و خوشحالم که شرکت مذکور امسال نیز برای رقابت‌های بزرگ پیشرو در کنار ما است. این یک گام مثبت برای کرکت بورد افغانستان و شرکت مدیریتی فایربرد است و امیدوار هستیم که در آینده نیز با شرکت‌های دیگر نیز همچون قراردادها را به امضا برسانیم.»

درهمین حال، جیین مهتا، مدیر شرکت آمول می‌گوید: «ورزش یک وسیله خوب برای شرکت آمول به هدف رسیدن به یک نسل جدید است. شیر یک خوراکی انرژی دار است که همه ورزشکاران از آن استفاده می‌کنند. شرکت آمول با افغانستان رابطه دیرینه دارد، خان عبدالغفار خان که به لقب گاندی هم مشهور بود در سال ۱۹۶۹ از شرکت آمول دیدن نمود و با داکتر کورین نیز ملاقت کرد و در حاشیه این دیدار فعالیت‌های شرکت ما را مثبت ارزیابی نموده بود.»

آقای مهتا افزوده است: «شرکت آمول در دوره‌های مختلف بازدید کنندگان زیادی از بخش تولید کنندگان شیر از افغانستان داشته است. شرکت آمول در طی دو دهه برای افغانستان شیر خشک و خوراکی اطفال را صادر کرده است. ما افتخار داریم که حق حمایت مالی تیم ملی کرکت افغانستان را بدست آوردیم و برای تیم مذکور موفقیت‌های مزید خواهانیم.»

سنیل منوچا؛ نماینده شرکت مدیریتی فایربرد می‌گوید: «خوشحالیم از اینکه یک نقش عمده را در امضای قرارداد حمایت مالی تیم ملی کرکت افغانستان و شرکت آمول ایفا نمودیم، این نه تنها به نفع دو طرف بلکه یک نقش بارز در استحکام روابط دو کشور بازی خواهد نمود.»

تیم ملی کرکت افغانستان امروز صبح به هند رسید و در کشور مذکور برای آمادگی به مسابقات مذکور تمرینات خویش را آغاز خواهد نمود.

تیم ملی کرکت کشور با تیم‌های آفریقای جنوبی و سریلانکا دو بازی تمریناتی قبل از آغاز رقابت‌های جام جهانی، بازی خواهند نمود.

تیم ملی کرکت کشور نخستن بازی خویش را در این رقابت‌های بزرگ به تاریخ ۷ اکتوبر در استدیوم کرکت درمشاله مقابل بنگله‌دیش آغاز خواهد کرد.

Continue Reading

ورزش

محسن رضایی از رقابت‌های تکواندو در چین مدال برنز کسب کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۳, ۱۴۰۲)

محسن رضایی تکواندوکار وزن ۵۸ کیلوگرام افغانستان از بازی‌های آسیایی چین مدال برنز به سود کشور رقم زد.

به گفته‌ی مسوولان فدراسیون تکواندو این ملی پوش کشور، با شکست حریفان خود از تاجیکستان، جاپان، قزاقستان و شکست مقابل حریف خود از کوریایی جنوبی، به مدال ارزشمند برنز بازی های آسیایی چین، دست یافته است.

گفته می‌شود که دست وی در روند اول مسابقه در برابر جانگ جون مدالیست المپیک توکیو کسر کرده است ولی با این حال موفق شد اولین مدال بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ را بنام افغانستان ثبت کند.

این مدال پس از ۹ سال یک بار دیگر برای تکواندوی افغانستان تکرار شده است.

مدال برنز رضایی نخستین مدال افغانستان از این بازی‌ها محسوب می‌شود زیرا تا کنون هیچ ورزشکار و تیم دیگر افغانستان موفق به کسب مدال امسال نشده است.

درهمین حال، در جریان روز تیم ملی راگبی افغانستان در آخرین مسابقه‌اش شکست خورد.

این تیم بعد از برد برابر نیپال، راهی دور بعد گردید و امروز (دوشنبه، ۳میزان) مقابل تیم زیر پرچم #المپیک، به میدان رفت و سرانجام با حساب ۳۶ بر ۱۰ شکست را پذیرفت.

این درحالی است اگر تیم ملی راگبی به پیروزی می‌رسید، می‌توانست در دور بعدی با فیلپین به میدان برود.

در بحش شنا فهیم انوری، شناگر افغان در دو بخش فری‌استایل و برست استروک امروز وارد آب شد اما به نتیجه نرسید.

او در ۵۰ متر فری‌استایل در هیت اول وارد مسابقه شد، اما ۳ ثانیه و ۱۳ صدم ثانیه از نفر اول عقب ماند و نتوانست جواز به دور بعدی را بگیرد.

از سوی دیگر فهیم در بخش ۱۰۰ متر برست نیز به رقابت پرداخت که با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۱ ثانیه و ۱۳ صدم ثانیه نفر هشتم شد و با فاصله زمانی ۹ ثانیه و ۶۵ صدم ثانیه نسبت به نفر اول حذف گردید.

و در نهایت در بخش بوکس محمد خیبر نورستانی، بوکسور افغان در وزن منفی ۷۱ کیلوگرام در برابر حریفش توگولدور از منگولیا وارد رینگ شد و در نهایت با تصمیم داوری (به دلیل آسیب دیدگی) رقابت را واگذار نمود.

این مسابقات در چارچوکات رقابت های آسیایی چین برگزار شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!