Connect with us

ورزش

جام جهانی فوتبال؛ هرج و مرج در بلجیم پس از باخت در مقابل مراکش

Published

 on

(Last Updated On: قوس ۷, ۱۴۰۱)

به دنبال هرج و مرج در برخی مناطق بلجیم در پی باخت ۲ بر ۰ تیم ملی فوتبال این کشور مقابل مراکش در چارچوب جام جهانی ۲۰۲۲، پولیس بلجیم برخی از مناطق مرکز شهر بروکسل را بست.

پولیس در برخی مناطق برای سرکوب این ناآرامی‌ها موترهای آب پاش مستقر و برای پراگنده کردن جمعیت از گاز اشک آور استفاده کرده است.

ده‌ها شورشگر اقدام به روشن کردن آتش در جاده‌ها افروختن و برخی بر موترها حمله کردند.

سخنگوی پولیس بلجیم اعلام کرد که پس از زخمی شدن یک نفر از ناحیه صورت پولیس مداخله کرد.

شاروال بروکسل از طرفداران فوتبال خواسته تا از مرکز شهر دور بمانند. خبرگزاری اسوشیتدپرس عامل ناآرامی‌ها را طرفداران تیم ملی فوتبال مراکش عنوان کرده است.

گفته شده است که پس از پیروزی مراکش، در چند شهر هالند نیز شورش‌ها آغاز شد.

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از آشوبگر‌ها دستگیر شده اند.

ورزش

راشد خان ۵۰۰ ویکت در کریکت ۲۰ آوره بدست آورد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۴۰۱)

راشد خان، ستاره کریکت افغانستان، روز گذشته (دوشنبه) موفق شد که به سرحد ۵۰۰ ویکت در رقابت‌های کریکت ۲۰ آوره برسد.

این بازیکن کریکت موفق افغانستان که هم اکنون به‌عنوان کاپیتان تیم «ایم آی کیپ تاون» در لیگ کریکت ۲۰ آوره افریقای جنوبی حضور دارد، روز گذشته در مقابل تیم «پریتوریا کاپیتالز» در چهارآور ۱۶ دوش داد و ۳ ویکت گرفت که موفق‌ترین عملکرد را در توپ‌اندازی نسبت به هم تیمی‌هایش داشت و با این درخشش تعداد ویکت‌هایش را به عدد ۵۰۰ در رقابت‌های بیست آوره رسانید.

راشد خان بعد از دوین براوو، کاپیتان اسبق ویست اندیز، که در ۵۵۶ بازی ۶۱۴ ویکت گرفته در جایگاه دوم ایستاده است، اما نظر به اینکه راشد خان در ۳۷۱ بازی توانسته که به ۵۰۰ ویکت برسد، این احتمال وجود دارد که بزودی ریکارد براوو توسط راشد خان شکسته شود.

در این مدت راشد خان چهار بار توانسته است که در یک مسابقه پنج ویکت کسب کند و ۹ بار نیز چهار ویکت بدست آورده است.

اما در رقابت‌های یک روزه بین‌المللی کریکت راشد خان با ۳۱۹ ویکت در میان ۱۰۰ بهترین توپ انداز جهان، جایگاه هفتاد و دوم را در اختیار دارد.

در کریکت یک روزه بین‌المللی، موتیا مورالیدرن از سریلانکا با ۱۳۴۷ ویکت در جایگاه نخست قرار دارد که در ۱۹ سال حضورش در میادین بین‌المللی به این ریکارد دست یافته است.

Continue Reading

ورزش

کرکت بورد: جدول زمانی سلسله مسابقات داخلی برای سال جاری اعلام شد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۴۰۱)

کرکت بورد افغانستان هر ساله مسابقات داخلی کرکت بر اساس یک برنامه منظم برگزار می‌کند که نقش عمده‌ای در توسعه بازی کرکت در کشور و دریافت بازیکنان جدید دارد.

بخش کرکت داخلی کرکت بورد افغانستان مانند سال‌های گذشته مسابقات زیادی را در ساختارهای مختلف کرکت برای سال تازه آغاز شده ۲۰۲۳ در نظر گرفته است که در ولایات مربوطه انجام خواهد شد.

مسابقات داخلی سال جاری ۲۰۲۳ با مسابقات ولایتی درجه دو و درجه یک وزیر محمد اکبر خان آغاز می‌شود. در این سلسله نخست مسابقات ولایتی درجه دو برگزار می‌شود که از اواخر جنوری ماه جاری آغاز و به مدت ۲۰ روز بین ۳۱ تیم ولایتی در چهار استدیوم کرکت مختلف کشور ادامه خواهد داشت.

پس از پایان این مسابقات، مسابقات ولایتی درجه اول آغاز می‌شود که در آن ۱۲ تیم ولایتی حضور خواهند داشت. این مسابقات کرکت همه ساله به سطح داخلی برگزار می شود تا به طور منظم بازیکنان جدید به بورد کرکت افغانستان معرفی شوند.

پس از این، در ماه می سال جاری، بزرگترین رقابت داخلی کرکت افغانستان، لیگ کرکت شپگیزه برگزار می‌شود که در آن تمامی بازیکنان ملی بازی خواهند کرد. علاوه بر این، ماه‌های میانی سال به مسابقات یک روزه غازی امان الله خان در سطح زون اختصاص یافته است که قرار است این بار در ماه‌های جون و جولای در ولایت کابل برگزار شود. این مسابقات دارای حیثیت لیست‌ است که رول عمده را در کرکت داخلی بازی میکند و از سال ۲۰۱۷ بدینسو بطور منظم برگزار می شود.

به اساس اعلامیه‌ی مسابقات سه روزه به سطح زون‌ها مربوط به کرکت داخلی در جولای و اگست سال جاری برگزار می‌شود که برترین‌های مسابقات ولایتی درجه یک و دو برای این مسابقات انتخاب می‌شوند و بهترین بازیکنان هر تیم ولایتی برای بازی در سطح زون‌ها انتخاب می‌شوند. همچنان برای بازیکنان دارای معلولیت نیز مسابقات مد نظر گرفته شده است که مانند سال گذشته در ماه جولای میان تیم‌های پنج زون انجام خواهد شد

علاوه بر این برای بازیکنان جوان مسابقات ایمرجینگ در سطح زون‌ها مدنظر گرفته شده است که در ماه اگست بین ۵ تیم در ولایت کندز برگزار می‌شود. این مسابقات به منظور آمادگی بهتر بازیکنان جوان برای حضور در جام ملت های آسیا امسال برگزار می شود. همچنین مسابقات فرست کلاس احمد شاه ابدالی در سطح زون‌ها برای ماه‌های سپتامبر و اکتوبر برنامه ریزی شده است که بین ۴ تیم در ولایت‌های خوست و ننگرهار برگزار خواهد شد.

مسابقات بین بازیکنان زیر سن ۱۶ سال در سطح زون‌ها نیز در ولایت ننگرهار در ماه‌های اکتبر و نوامبر برگزار می‌شود. علاوه بر این، مسابقات بین مکاتب نیز در برنامه گنجانده شده و دور نهایی مسابقات در سطح زون‌ها در ماه نوامبر در استدیوم کرکت ولایت خوست برگزار خواهد شد. علاوه بر این مسابقات، رقابت‌های جام قهرمانی بین کلب‌های برتر کشور نیز در ماه دسامبر برگزار می‌شود که تیم‌های برتر زون‌های پنجگانه کشور برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گفته بورد کرکت افغانستان همچنین مسابقات یکروزه جام افغانستان سرسبز نیز در برنامه است که بر اساس نیاز؛ برای آمادگی هر چه بهتر تیم ملی برگزار خواهد شد. تاریخ و مکان احتمالی این مسابقات هنوز مشخص نشده است، اما اطلاعات دقیق آن در زمان مناسب، مشخص خواهد شد.

بورد کرکت افغانستان گفته است که در سال ۲۰۲۲ مسابقات داخلی کرکت بسیار منظم برگزار شد که در آن مسابقات درجه دو و درجه یک ولایتی در سه ماه اول سال دایر گردید. از سوی دیگر بعد از یک سال تاخیر مسابقات لیگ کرکت شپگیزه بین ۸ تیم به بسیار خوبی و موفقیت برگزار شد. همچنین مسابقات فرست کلاس احمد شاه ابدالی بزرگترین مسابقات کرکت داخلی کشور در ربع آخر سال در ولایات خوست و ننگرهار برگزار شد، اما متأسفانه مسابقات لیست ای در سطح زون‌ها به دلیل مشکلات مالی و بانکی نتوانست به موقع برگزار شود.

این بورد گفته است که هر ساله مسابقات داخلی کرکت را به صورت منظم و استندارد برگزار کند که در نتیجه آن بازیکنان زیادی به تیم‌های مختلف ملی کشور داده می شود.

Continue Reading

ورزش

تقابل دو ستاره؛ مسی و رونالدو بار دیگر در یک مسابقه دوستانه در ریاض رویارویی می‌کنند

Published

on

(Last Updated On: جدی ۲۹, ۱۴۰۱)

پس از گذشت دو سال، دو اسطورۀ فوتبال جهان با تیم‌های متفاوت و در شهر ریاض عربستان سعودی با هم روبه‌رو می‌شوند.

قرار است تیم‌ فوتبال پاری‌سن‌ژرمن در دیداری دوستانه در شهر ریاض عربستان سعودی امشب (پنج‌شنبه) ساعت ۹:۳۰ دقیقه به وقت کابل در ورزش‌گاه ملک فهد عربستان سعودی به مصاف منتخب ستارگان دو تیم سرشناس این شهر (النصر و الهلال) برود. این دیدار سی‌و‌هفتمین تقابل رونالدو و مسی در تاریخ محسوب می‌شود.

رونالدو در این مسابقه کاپیتان تیم منتخب النصر و الهلال خواهد بود.

این دیدار با توجه به انتقال اخیر کریستیانو رونالدو به تیم النصر عربستان و تقابل او با لیول مسی در پاری‌سن‌ژرمن اهمیت و حساسیت زیادی دارد. از سوی هم در کنار مسی در این دیدار ستاره‌‌های پاریس از جمله نیمار نیز بازی خواهند کرد.

این بازی یک رقابت جذاب در دنیای فوتبال محسوب می‌شود و قیمت یک تکت مهمان ویژه به ۲.۶ میلیون دالر رسیده است.

مسی در تقابل با تیم‌های رونالدو ۲۲ گول به ثمر رسانده و رونالدو هم ۲۱ بار گول‌زنی کرده است.

آخرین دیداری که مسی و رونالدو برابر هم بازی کردند، ۸ دسمبر ۲۰۲۰ بود؛ زمانی که رونالدو با یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا برابر بارسلونا و یاران مسی صف آرایی کرد. اکنون بعد از گذشت بیش از دو سال، این دو اسطوره فوتبال جهان با تیم‌های متفاوت و در شهر ریاض با هم روبه‌رو می شوند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!