Connect with us

علم و تکنالوژی

جاپان، انگلیس و ایتالیا یک جیت جنگی مشترک می‌سازند

منتشر شده

در

(Last Updated On: قوس ۱۸, ۱۴۰۱)

جاپان ، بریتانیا و ایتالیا در حال ادغام پروژه‌های نسل بعدی جت‌های جنگنده خود در یک مشارکت پیشگامانه در اروپا و آسیا هستند که اولین همکاری بزرگ دفاع صنعتی جاپان در خارج از ایالات متحده از زمان جنگ جهانی دوم است.

به گزارش خبرگزاری رویترز؛ سه کشور در نظر دارند پروژه‌های ساخت جنگنده خود را با هم ادغام کنند و تا سال ۲۰۳۵ یک جنگنده نسل جدید مشترک بسازند.

در گزارش رویترز آمده است که با توجه به تهاجم روسیه به اوکراین و تشدید فعالیت‌های نظامی چین در اطراف جاپان و تایوان، این توافق ممکن است به جاپان کمک کند تا با قدرت نظامی رو به رشد همسایه بزرگ‌تر خود مقابله کند و به بریتانیا نقش امنیتی بیشتری در منطقه بدهد.

در همین حال جاپان در ماه جاری طرحی را برای تقویت نظامی اعلام خواهد کرد که انتظار می‌رود مصارف دفاعی خود را دو برابر کرده و به حدود دو درصد از تولید ناخالص داخلی برساند.

ریشی سوناک، صدراعظم بریتانیا به طور جداگانه گفته است که کشورش باید در فناوری دفاعی باقی بماند و این توافق مشاغل جدیدی را ایجاد می‌کند.

این سه کشور هنوز جزئیاتی در مورد چگونگی ادامه پروژه، از جمله سهم‌های کاری و محل توسعه را بررسی نکرده‌اند.

منابع آگاه به رویترز گفته اند که بریتانیا همچنین از جاپان خواسته است تا نحوه ارائه مجوزهای امنیتی به قراردادی‌های که در این جنگنده کار می‌کنند را بهبود بخشد.

ایالات متحده امریکا نیز از این توافق مشترک استقبال کرده است.

علم و تکنالوژی

وزارت مخابرات: اطلاعات و معلومات کاربران انترنتی در افغانستان محفوظ شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۴۰۲)

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گوید، برای محرم ماندن اطلاعات شهروندان در انترنت یک مرکز تبادلۀ انترنتی را ایجاد کرده است.

عنایت‌الله الکوزی، سخنگوی این وزارت در شبکه ایکس خود گفته است، که تمام شرکت‌های مخابراتی با این مرکز وصل و اطلاعات و معلومات شهروندان کشور در آن محفوظ شده است.

سخنگوی این وزارت می‌افزاید که پیش از این کار از سوی کشورهای عرضه کنندۀ انترنت به افغانستان انجام می‌شد که در کنار مشکلات زیاد، اطلاعات انترنتی شهروندان نیز محفوظ نبود و این کشورها به راحتی به اطلاعات انترنتی شهروندان می‌توانستند، دسترسی داشته باشند.

همزمان با این آقای الکوزی گفته است، که عرضۀ ترافیک انترنتی از سوی کشورهای خارجی به قیمت گزاف انجام می‌شد که اکنون این خدمات در داخل کشور با قیمت مناسب و به شکل محفوظ انجام می‌شود.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

شرکت «اوپن‌‌ای‌آی» برنامه جدید هوش مصنوعی با قابلیت تبدیل متن به ویدیو را می‌سازد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۲۷, ۱۴۰۲)

شرکت «اوپن‌‌ای‌آی» تحت حمایت مایکروسافت در حال کار بر برنامه‌ای است که بتواند ویدیوهای یک دقیقه‌ای را بر اساس پیام‌‌های متنی تولید کند.

این شرکت در بیانیه‌ای گفته است که در حال حاضر یک نسخه آزمایشی این برنامه به خاطر شناساسی نقص‌های آن و گرفتن نظر هنرمندان، طراحان و فلم‌سازان ساخته شده است.

در این بیانیه آمده است: «سورا می‌تواند صحنه‌های پیچیده با شخصیت‌های متعدد، انواع حرکت خاص، و جزئیات دقیق سوژه و پس‌زمینه را ایجاد کند.»

این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرده است که سورا علاوه بر تولید ویدیو از پیام‌های متنی، می‌تواند یک تصویر ثابت را متحرک کند.

پیش از این، شرکت اوپن ای‌آی برنامه «چت جی‌پی‌تی» را ساخته بود که قابلیت نوشتن ایمیل، کود و شعر را دارد.

شرکت متا سال گذشته مدل تولید تصویرش «ایمو» را با اضافه کردن قابلیت تولید ویدیو از پیام متنی توسط هوش مصنوعی توسعه داد.

شرکت اوپن ای‌آی گفته است که در حال توسعه برنامه‌هایی است که بتواند تشخیص دهد که آیا یک ویدیو توسط سورا تولیده شده است یا خیر.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون پوندی انگلیس در بخش هوش مصنوعی

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۲)

به نقل از رویترز، میشل دونلان، وزیر تکنالوژی این کشور در بیانیه‌ای گفته  است: «هوش مصنوعی به سرعت در حال تحول است اما ما نشان دادیم که انسان‌ها نیز می‌توانند با همان سرعت حرکت کنند. با اتخاذ روشی سریع و مختص این صنعت، می‌توان به سرعت خطرات را اداره کرد.

دولت انگلیس اعلام کرد، قرار است حدود ۹۰ میلیون پوند صرف مراکزی شود که روی استفاده از هوش مصنوعی در حوزه‌هایی مانند خدمات صحی، شیمی و ریاضی متمرکز هستند و همچنین با امریکا همکاری می‌کنند.

حدود ۱۰ میلیون پوند دیگر به تنظیم کننده‌ها کمک می‌کند تا خطرات را در نظر بگیرند و فرصت‌های هوش مصنوعی مانند توسعه ابزارهای عملیاتی برای جستجوی خطرات در بخش‌های مختلف از خدمات مخابراتی وخدمات صحی گرفته تا امور مالی و آموزش را هماهنگ کنند.

انگلیس در نوامبر ۲۰۲۳ اجلاسی بین‌المللی درباره ایمنی هوش مصنوعی برگزار کرد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!