Connect with us

رویداد های اخیر

جوبایدن: عاملان حمله بر فرودگاه کابل را مجازات میکنیم

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سنبله ۵, ۱۴۰۰)

جوبایدن، رییس جمهور ایالات متحده امریکا، پس از حمله بر میدان هوایی کابل هشدار میدهد که با تمام قوت رهبران داعش در افغانستان را هدف قرار خواهد داد.

جوبایدن می افزایید که با وجود تهدید و حمله‌های داعش واشنگتن همچنان به روند تخلیه شهروندان و همکاران افغان آنها ادامه خواهد داد.

بایدن در این باره گفت:”کسانیکه این حمله را انجام داده اند و یا کسانیکه آرزوی آسیب رساندن به امریکایی‌ها را دارد بفهمند که ما نخواهیم بخشید، ما فراموش نخواهیم کرد، دنبال شما خواهیم آمد و وادارتان خواهیم کرد که هزینه آن را بپردازید.”

بایدن میگوید به فرماندهان نیروهای مسلح ایالات متحده گفته که طرح‌های عملیاتی برای حمله به مراکز، تاسیسات و رهبری داعش خراسان را تهیه کنند.

رییس جمهور امریکا در این باره گفت:” به آنها اجازه نخواهیم داد که ماموریت ما را متوقف کنند. به روند تخلیه ادامه خواهیم داد. من به فرماندهان خودم دستور داده ام که رهبران و تسلیحات شاخه خراسان داعش را ” مورد حمله هوایی قرار بدهند.

هر چند رییس جمهور امریکا برای  تمدید روند تخیله تحت فشار قرار دارد، اما باز هم تاکید میکند که مهلت ۳۱ آگست را تمدید نخواهد کرد.

او در این باره گفت:”این هراس افگنان داعش برنده نخواهند شد. ما امریکایی‌ها را نجات خواهیم داد. ما متحدان افغان ما را بیرون خواهیم کرد و ماموریت ما ادامه خواهد داشت.”

دونالد ترمپ رییس جمهور پیشین امریکا یک بار دیگر از سیاست‌های بایدن در زمینه روند خروج شهروندان امریکایی از افغانستان انتقاد کرده و وی را احمق خوانده است.

رویداد های اخیر

کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور حج تصویب شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی امارت اسلامی افغانستان می گوید که به اساس فیصله کابینه طرحی وزارت ترانسپورت و هوانوردی در مورد ایجاد کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور مربوط به حج تصویب شد.

آقای سمنگانی در صحفه تویترش نگاشته است که:” ریاست کمیته متذکره به عهده مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزرا بوده و وزارت‌های ارشاد، حج و اوقاف، ترانسپورت و هوانوردی، عدلیه، مالیه، امور خارجه، صحت عامه و امور داخله، ریاست عمومی استخبارات و اطاق تجارت به حیث اعضای آن می‌باشند.”

همچنان به گفته آقای سمنگانی به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور حج در ولایات، کمیته تحت ریاست معاون ولایت و به اشتراک نمایندگان با صلاحیت ریاست‌های حج و اوقاف، میدان‌هوایی، قومندانی امنیه، مستوفیت، استخبارات و‌صحت عامه‌ ایجاد گردد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

کمک ۱۵۰ ملیون دالر از سوی بانک جهانی به وزارت صحت افغانستان

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که بانک جهانی ۱۵۰ میلیون دالر به این وزارت اخیرا به منظور ادامه فعالیت‌های صحی کمک نموده است.

این وزارت می‌گوید که این کمک بر اساس تفاهم نامه نشست جنوا که به تاریخ ۷ فبروری در کشور سویس برگذار شده بود و در آن داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه و هیئت هراه شان اشتراک نموده بودند از سوی بانک جهانی صورت گرفته است.

وزارت صحت عامه می‌گوید که قرار است مقدار این پول برای مراقبت‌های اولیه صحی در ۳۴ ولایت از جمله پرداخت معاشات و آموزش کارکنان صحی، تهیه دوا، تجهیزات طبی، مبارزه با امراض ساری و تقویت نظارت بر ارایه خدمات صحی به مصرف برسد.

در نشست جنوا نماینده‌گان کشورهای جرمنی، بریتانیا، سویس و نهادهای ای سی آر سی و سازمان صحی جهان اشتراک داشتند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

سرپرست وزارت دفاع به ولایت پنجشیر رفت؛ از مردم خواست شکار تبلیغات دشمن نشوند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

مولوی محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی در سفرش روز گذشته (جمعه ۳۰ثور) با مردم، متنفذین قومی و مسوولین امنیتی این ولایت دیدار و گفتگو نمود و از مردم خواست تا شکار تبلیغات دشمن نشوند و به زندگی عادی خود ادامه دهند.

آقای مجاهد همچنان پیشنهادات مردم این ولایت را استماع نمود و همچنان از مردم خواست در قسمت برقراری نظم با مسئولین خود همکاری‌های همه جانبه داشته باشند.

وی اطمینان سپرد که به هیچ فرد اخلال گر اجازه برهم زدن امنیت را نخواهد داد.

از سوی هم، سرپرست وزارت دفاع وضعیت امنیتی این ولایت را بهتر خوانده و از فعالیت‌ها و کارکردهای مسوولین و نیروهای امارت اسلامی قدردانی نمود.

درهمین حال آقای مجاهد در قسمت تامین امنیت هرچه بیشتر هدایت‌های لازم نیز صادر نمود.

به خواندن ادامه دهید

Trending