Connect with us

رویداد های اخیر

جوبایدن: عاملان حمله بر فرودگاه کابل را مجازات میکنیم

Published

 on

(Last Updated On: سنبله ۵, ۱۴۰۰)

جوبایدن، رییس جمهور ایالات متحده امریکا، پس از حمله بر میدان هوایی کابل هشدار میدهد که با تمام قوت رهبران داعش در افغانستان را هدف قرار خواهد داد.

جوبایدن می افزایید که با وجود تهدید و حمله‌های داعش واشنگتن همچنان به روند تخلیه شهروندان و همکاران افغان آنها ادامه خواهد داد.

بایدن در این باره گفت:”کسانیکه این حمله را انجام داده اند و یا کسانیکه آرزوی آسیب رساندن به امریکایی‌ها را دارد بفهمند که ما نخواهیم بخشید، ما فراموش نخواهیم کرد، دنبال شما خواهیم آمد و وادارتان خواهیم کرد که هزینه آن را بپردازید.”

بایدن میگوید به فرماندهان نیروهای مسلح ایالات متحده گفته که طرح‌های عملیاتی برای حمله به مراکز، تاسیسات و رهبری داعش خراسان را تهیه کنند.

رییس جمهور امریکا در این باره گفت:” به آنها اجازه نخواهیم داد که ماموریت ما را متوقف کنند. به روند تخلیه ادامه خواهیم داد. من به فرماندهان خودم دستور داده ام که رهبران و تسلیحات شاخه خراسان داعش را ” مورد حمله هوایی قرار بدهند.

هر چند رییس جمهور امریکا برای  تمدید روند تخیله تحت فشار قرار دارد، اما باز هم تاکید میکند که مهلت ۳۱ آگست را تمدید نخواهد کرد.

او در این باره گفت:”این هراس افگنان داعش برنده نخواهند شد. ما امریکایی‌ها را نجات خواهیم داد. ما متحدان افغان ما را بیرون خواهیم کرد و ماموریت ما ادامه خواهد داشت.”

دونالد ترمپ رییس جمهور پیشین امریکا یک بار دیگر از سیاست‌های بایدن در زمینه روند خروج شهروندان امریکایی از افغانستان انتقاد کرده و وی را احمق خوانده است.

رویداد های اخیر

رییس دفتر یوناما با سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در کابل دیدار کرد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

رییس دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما در دیدار با غلام حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، در کابل بر شمولیت زنان و دختران در آموزش‌های مسلکی تأکید کرده است.

در این دیدار، رزا اتونبایوا گفته است که آموزش‌های مسلکی برای پیشرفت اقتصادی افغانستان ضروری بوده و زنان و دختران باید شامل این آموزش‌ها شوند.

از سویی هم، آقای شهامت نیز ابراز کرده است که تعلیمات تخنیکی و مسلکی برای فقرزدایی و رشد اقتصاد کشور تاثیرگذار می‌باشد.

او گفت: «اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی ۳۸۳ مرکز انستتیوت و لیسه در سراسر افغانستان دارد که در ۲۵۰ ولسوالی فعالیت می‌کند و ۶۸۵۰ نفر تشکیل دارد.»

در همین حال، برخی از آگاهان می‌گویند که افغانستان نیاز به توسعه و ایجاد فرصت‌های شغلی برای همه به‌ویژه زنان و دختران دارد و تمامی نهادهای بین‌المللی نقش سازنده برای پیشرفت افغانستان ایفا می‌کنند.

در این نشست، رییس سازمان فرهنگی وعلمی سازمان ملل یا یونسکو نیز حضور داشت و بر امضای یک توافق‌‌نامه و ایجاد گروه کاری مشترک میان هردو نهاد تأکید کرده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

د افغانستان بانک ۱۷ میلیون دالر را لیلام می‌کند

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

د افغانستان بانک اعلام کرده است که روز چهارشنبه، ۱۹ دلو، ۱۷میلیون دالر را لیلام می‌کند.

این بانک امروز (دوشنبه، ۱۷ دلو) در اعلامیه‌ای از بانک‌ها، شرکت‌های خدمات پولی و صرافی‌های واجد شرایط خواسته است تا در این داوطلبی شرکت کنند.

در اعلامیه هم‌چنان آمده است که برند‌گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم روز لیلام، تصفیه کنند.

گفتنی است که یک دالر امریکایی امروز (۱۷ دلو) ۹۰ افغانی تبادله شده است.

این بانک روز گذشته نیز یک‌ بسته ۱۶ میلیون دالری را به‌منظور حفظ ارزش پول افغانی در برابر اسعار خارجی لیلام کرده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

ضمیر کابلوف: روسیه هیچ برنامه‌ای برای بستن سفارت خود در افغانستان ندارد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

ضمیر کابلوف، نماینده خاص رییس‌جمهور پوتین و مدیر شعبه دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه (۱۷دلو) به تاس نیوز گفته است که روسیه هیچ برنامه‌ای برای بستن نمایندگی دیپلماتیک خود در کابل ندارد.

کابلوف در پاسخ به این سوال که آیا روسیه چنین برنامه هایی دارد یا خیر، گفت:«چنین فکری حتی خطور نکرده است».

پیش از این شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داده بود که مقامات چند کشور عربی و غربی به دلایل امنیتی تصمیم به بستن نمایندگی‌های دیپلماتیک خود در کابل گرفته اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!