Connect with us

ورزش

حریفان افغانستان در مرحله سوپر ۱۲ جام جهانی کرکت مشخص شدند

Published

 on

(Last Updated On: عقرب ۱, ۱۴۰۰)

حریفان افغانستان در مرحله سوپر ۱۲ مسابقات کرکت جام جهانی ۲۰ آوره مشخص شدند.

پس از پایان مرحله مقدماتی بازی‌ها؛ ۴ تیم حضور شان را در دور سوپر ۱۲ نهایی ساختند.

در این میان دو حریف افغانستان اسکاتلند و نامیبیا نیز وجود دارند.

نامیبیا با شکست دادن ایرلند گام به این دور گذاشت و اسکاتلند هم حریف‌اش عمان را درهم کوبید.

حالا اولین بازی افغانستان تا دو روز دیگر در مسابقات یاد شده برگزار خواهد شد که ببرهای آبی طی آن از ساعت ۲:۳۰ در تقابل با اسکاتلند بازی خواهد کرد.

پس از انجام بازی با پاکستان که روز جمعه ساعت ۶:۳۰ شام انجام می‌شود، این تیم خود را برای بازی با نامیبیا در روز یکشنبه ساعت ۲:۳۰ بعد از چاشت آماده خواهد ساخت.

بعد از آن نیز افغانستان با هندوستان روز چهارشنبه ۳ نوامبر ساعت ۶:۳۰ و سپس با نیوزیلاند یکشنبه ۷ نوامبر روبرو خواهد شد.

افغانستان برای رفتن به دور بعد بازی‌‌ها حداقل ۴ پیروزی باید کسب کند.

ورزش

تفاهم نامه همکاری بین کرکت بورد های افغانستان و امارات متحده عربی امضاء شد

Published

on

(Last Updated On: قوس ۶, ۱۴۰۱)

کرکت بورد افغانستان می‌گوید که تفاهم نامه پنج ساله برای همکاری‌های همه جانبه میان کرکت بوردهای افغانستان و امارات متحده عربی امضاء شد که به اساس این تفاهم نامه درمدت زمان متذکره تیم افغانستان هر سال با تیم ملی کشور امارات سه مسابقه ۲۰ آوره برگذار می‌کند.

به گفته کرکت بورد افغانستان در بدل این مسابقات کرکت بورد افغانستان بدون هزینه؛ در کشور امارات متحده عربی از مسابقات خویش میزبانی می‌کند، همچنان به اساس این تفاهم نامه سهولت در دریافت ویزه کشور متذکره ایجاد شده است که در بخش پس انداز پول یک دستاورد بزرگ است.

علاوه بر این، امارات متحده عربی دفتری را در مجموعه ورزشی این کشور در اختیار کرکت بورد افغانستان قرار داده و در زمینه بازاریابی و حمایت مالی نیز کمک و همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

همچنین کرکت بورد افغانستان می‌گوید که بر اساس این توافقنامه، کرکت بورد امارات متحده عربی برای کرکت بورد افغانستان در جریان بازی هایی که به میزبانی افغانستان برگزار می‌شود در بخش دریافت ویزا برای مسئولان و بازیکنان تیم ملی کشور تسهیل خواهند کرد.

نصیب خان، رئیس اجرایی کرکت بورد افغانستان می‌گوید که این یک توافقنامه مملو از دستاوردهای بزرگ است که بر اساس آن هر دو تیم به بهترین نحو سود می‌برند و پل بسیار خوبی برای همکاری های دو جانبه است.

آقای نصیب خان افزود:«این قرارداد به مدت پنج سال امضاء شده است و ما هر سال سه مسابقه ۲۰ آوره را با تیم کرکت امارات متحده عربی برگزار خواهیم کرد، در بدل این مسابقات از ما فیس اجازه مسابقات اخذ نخواهد شد که قبل از این یک رقم انگفت خرچ این موضوع میشد. همچنان در جریان بازی‌های که در این کشور از آن میزبانی خواهیم کرد در اخذ ویزا سهولت ایجاد خواهد شد، همچنان در مجموعه ورزشی این کشور برای کرکت بورد افغانستان یک دفتر تخصیص داده خواهد شد و با بخش بازاریابی کرکت بورد افغانستان همکاری های لازم صورت خواهد گرفت.»

آقای نصیب خان افزود:«قبل از این ما چنین مکان مشخصی برای میزبانی سایر تیم‌ها نداشتیم. اکنون که این قرارداد همکاری را با کرکت بورد امارات متحده عربی امضاء کرده ایم، مطمئن هستیم که می‌توانیم از سایر تیم‌ها در این کشور به خوبی میزبانی کنیم.»

علاوه بر این، مسئولان کرکت بورد امارات متحده عربی می‌گویند که این قرارداد نوید خوبی برای همکاری‌های دوجانبه بوده و در برگذاری بازی‌ها و در بسیاری از زمینه‌های دیگر سهولت ایجاد خواهد کرد.

به گفته کرکت بورد افغانستان این تفاهم نامه کمک فراوانی به کرکت بورد کشور در ایجاد مکان امن و قابل دسترس برای میزبانی و صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد کرد.

Continue Reading

ورزش

افغانستان در اولین مسابقه یک‌روزه بین‌المللی سریلانکا را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: قوس ۵, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت افغانستان در اولین مسابقه یک‌روزه بین‌المللی دربرابر سریلانکا روز جمعه تیم میزبان را با تفاوت ۶۰ دوش مغلوب کرد.

تیم افغانستان که با برنده شدن قرعه نخست توپزنی کرد، در پنجاه آور با از دست دادن هشت بازیکن اش ۲۹۴ دوش انجام داد.

ابراهیم زدران از ۱۲۰ توپ ۱۰۶ دوش کسب کرد. رحمان الله گربز و رحمت شاه هریک به ترتیب ۵۳ دوش و ۵۲ دوش انجام دادند.

تیم سریلانکا تمام بازیکنان اش را در آور ۳۸ از دست داد و نتوانست به هدف داده شده برسد.

پتوم نیسانکا با ۸۵ دوش بیشترین دوش را برای تیم سریلانکا انجام داد.

در بخش توپ اندازی تیم افغانستان، فضل الحق فاروقی با چهار ویکت بیشترین ویکت را بدست آورد. گلب الدین نایب سه ویکت، یمین احمدزی دو ویکت و راشد خان یک ویکت به دست آوردند.

مسابقه دوم تیم های افغانستان و سریلانکا روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

Continue Reading

ورزش

جام جهانی فوتبال؛ پیروزی پرتگال در شب تاریخی برای رونالدو

Published

on

(Last Updated On: قوس ۴, ۱۴۰۱)

کریستیانو رونالدو با گل‌زنی در برابر گانا به رکورد فوق‌العاده زدن گل در پنج جام جهانی رسید.

تیم ملی فوتبال پرتگال در یکی از جالب ترین دیدارهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر موفق شد گانا را شکست دهد.

در پنجمین روز از رقابت‌های فوتبال جام جهانی قطر، دو تیم ملی پرتگال و گانا در چارچوب گروه هشتم این رقابت‌ها در استدیوم ۹۷۴ شهر دوحه به مصاف هم رفتند که در پایان تیم کریستیانو رونالدو در نیمه دوم موفق شدند با نتیجه ۳ بر ۲ حریف خود را شکست دهند.

گل‌های پرتگال را در این دیدار کریستیانو رونالدو از روی نقطه پنالتی، ژائو فلیکس و رافائل لیائو به ثمر رساندند و آیو و عثمان بوکاری هم برای گانا گل‌زنی کردند.

کریستیانو رونالدو، ستاره مشهور فوتبال جهان، با به ‌ثمر رساندن گل نخست این دیدار به تنها بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد که در پنج جام جهانی موفق به گل‌زنی شده است.

رونالدو در دوره‌های جام‌ جهانی از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ گل‌زنی کرده بود.

پرتگال با کسب این پیروزی دراین مسابقه صدرنشین گروه هشتم شد.

گانا با به ‌ثمر رساندن دو گل مقابل پرتگال به نخستین تیم آفریقایی جام جهانی قطر تبدیل شد که در این دوره گل‌زنی می‌کند. چهار تیم مراکش، سنگال، تونس و کامرون از زدن گل در دور اول این رقابت‌ها عاجز بودند.

در دیدار دیگر این گروه، دو تیم اروگوئه و کوریایی جنوبی مقابل هم صف‌آرایی کردند که بازی به تساوی بدون گل پایان یافت.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!