Connect with us

رویداد های اخیر

دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال افغانستان در اثر کرونا در گذشت

Published

 on

(Last Updated On: جوزا ۱۲, ۱۳۹۹)

صادق ابراهیمی دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال کشور در گذشت .

برادر آقای ابراهیمی با تایید این خبر میگوید که وی در اثر ویروس کرونا درگذشته است.

آقای ابراهیمی بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ به عنوان دروازه‌بان در عضویت تیم ملی فوتبال کشور قرار داشته است .

او در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان کوریای جنوبی و مسابقات برون مرزی با تیم های بنگلادیش و ترکمنستان در سال ۲۰۰۵، تیم ملی فوتبال افغانستان را همراهی می‌کرد.

این در حالی است که به تازگی علی رضا قربانی دروازه‌بان تیم ملی فوتسال افغانستان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده است .

آقای قربانی در صفحه فیس بوک اش به گفته است که با کرونا دست و پنجه نرم میکند، ” کرونا منم زمین گیر کرد… جدی بگیرید.”

تا هنوز ۱۵۲۰۵ نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

رویداد های اخیر

«ترکش ایرلاینز» پرواز‌هایش را به مقصد کابل و مزارشریف از سرمی‌گیرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۰, ۱۴۰۱)

شرکت هوایی «ترکش ایرلاینز» اعلام کرده است که پروازهایش را به مقصد کابل و مزارشریف در ماه مارچ سال آینده میلادی از سر خواهد گرفت.

از یک سال به اینسو شرکت ترکش ایرلاینز همانند بسیاری از شرکت های خارجی دیگر به افغانستان هیچ پرواز نداشته است.

وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی می‌گوید که میدان‌های هوایی کشور آماده پروازهای بین المللی است و عرضه خدمات هم با معیاری های بین المللی برابر شده است از این رو برخی شرکت های بین المللی دیگر نیز پروازهای شان را در افغانستان از سر خواهند گرفت.

امام الدین احمدی، سخنگوی وزارت ترانسپورت وهوانوردی ملکی می‌گوید: «قرار است تا یک ماه دیگر شرکت هوایی فلای دوبی مطابق تقسیم اوقات پرواز های خود را به افغانستان از سر بگیرد و تمام آمادگی های لازم را میدان های هوایی کشور دارا می‌باشد.»

از سویی هم، شماری از آگاهان اقتصادی آغاز پروازهای بین المللی را برای رشد تجارت، افزایش عواید داخلی و اعتبار بین المللی کشور موثر می‌دانند.

شاکر یعقوبی، آگاه اقتصادی می‌گوید: «آغاز پروازها زمینه رقابت‌های تجارتی را بیشتر ساخته و برای مردم سهولت ایجاد می کند و همچنان باعث افزایش عواید داخلی می‌شود.»

در حال حاضر عرضه خدمات هوایی و زمینی چهار میدان هوایی کشور به عهده شرکت اماراتی «گاک» است. انتظارها این است که این شرکت بتواند با عرضه خدمات معیاری توجه شرکت های بین المللی را جلب کند و طیاره های شرکت های هوایی خارجی بتوانند هم از فضای افغانستان عبور کنند و هم بتوانند در میدان های هوایی افغانستان نشست و برخاست کنند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

حکومت: دروازه مذاکرات به‌روی همه کشورها به‌شمول امریکا باز است

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۰, ۱۴۰۱)

معاون سیاسی رییس الوزرا در دیدار با شماری از شخصیت‌های علمی کشور گفته است که دروازۀ مذاکرات و تفاهم به‌روی همه کشورها به‌شمول امریکا باز است و در حال حاضر گفتگوها هم جریان دارد.

مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس الوزرای کشور امروز (یک‌شنبه، ۱۰ میزان) دراین دیدار گفته است به خاطر آوردن اصلاحات در بدنۀ دولت مشوره‌ها را در داخل کشور آغاز کرده‌اند و رهبری امارت اسلامی هم بر حساسیت‌های موجود در کشور متوجه است.

شریک سازی مشوره‌ها ازسوی شخصیت‌های علمی برای بهبود نظام از اهداف عمدۀ این دیدار گفته شده است.

با این حال، شماری از چهره‌های علمی کشور قانون اساسی، تفاهم ملی و باور ملی و بین‌المللی بر حکومت را از ضرورت‌های مهم دراین برهۀ زمانی عنوان کرده‌اند.

گفتنی است بازگشایی مکاتب دخترانه یکی پیشنهادات دیگر این هیأت بوده که دراین دیدار روی آن تأکید شده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

امارت اسلامی یک‌ بار دیگر بر رفع تحریم‌ها ازسوی جامعه جهانی تأکید کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۰, ۱۴۰۱)

امارت اسلامی یک بار دیگر از جامعه جهانی می‌خواهد که تحریم‌ها بر دولت جدید افغانستان را برطرف کند و نیز محدودیت سفر مقام‌های امارت اسلامی را از بین ببرد.

به گفته مقام‌های حکومت، ادامۀ این تحریم‌ها بر دولت جدید افغانستان سبب بیشترشدن فاصله میان امارت اسلامی و جامعه جهانی خواهد شد.

بلال کریمی، معاون سخنگوی امارت اسلامی دراین مورد می‌گوید: «دوام فشارها و تحریم‌های جهانی بر دولت جدید افغانستان فاصله میان امارت اسلامی و جامعه جهانی را بیشتر خواهد کرد.»

بیش‌از یک ماه می‌شود که معافیت سفر سیزده مقام ارشد امارت اسلامی به پایان رسیده و این مقام‌ها نمی‌توانند به بیرون از افغانستان سفر نمایند.

جامعه جهانی همواره موضوع بر طرف کردن تحریم‌ها بر امارت اسلامی را بر ایجاد حکومت فراگیر، تأمین حقوق بشر به ویژه حقوق زنان و دختران و رفع تهدید‌های تروریستی از خاک افغانستان مشروط ساخته است و تأکید کرده که تا زمان تحقق نیافتن این شرایط دولت جدید افغانستان را به رسمیت نخواهند شناخت.

امارت اسلامی اما بارها تأکید کرده که تمامی شرایط یک دولت مشروع را تکمیل کرده است.

هرچند شورای امنیت سازمان ملل دوبار در مورد تمدید و یا رد معافیت سفر مقام‌های امارت اسلامی نشست برگزار کرد اما به دلیل اختلاف نظرها میان اعضای این شورا هر دو نشست بی نتیجه پایان یافت.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!