Connect with us

ورزش

رقابت داغ برای کسب مقام اول رتبه بندی تیم‌ها در آستانه جام جهانی کریکت

منتشر شده

در

(Last Updated On: سنبله ۲۷, ۱۴۰۲)

اکنون که جام آسیا به پایان رسیده است، رقابت برای قرار گرفتن در رتبه اول مسابقات یک‌روزه بین‌المللی در شروع جام جهانی کریکت طی چند روز آینده تشدید خواهد شد زیرا دو تیم از سه تیم برتر در یک سلسله بازی‌های دوجانبه به مصاف هم می روند.

پاکستان در پایان جام آسیا ۲۰۲۳ علیرغم خروج زودهنگام و پیروزی هند بر سریلانکا در دیدار نهایی، همچنان در جایگاه شماره یک باقی مانده است. آسترالیا نیز پس از شکست سلسله بازی‌های خود در برابر افریقای جنوبی، چانس خود را برای صعود به صدر جدول رده بندی از دست داد.

آسترالیایی ها با دو برد در این سلسله بازی‌های پیش بودند، قبل از اینکه تیم میزبان یک بازگشت چشمگیر را آغاز کند و در سه بازی متوالی پیروز شود. این سلسله مسابقات با نتیجه سه بر دو به نفع افریقای جنوبی خاتمه یافت.

شکست هند مقابل بنگله دیش قبل از دیدار نهایی به چانس آنها برای صعود به صدر جدول لطمه زد و حتی یک برد ریکاردشکنی که در کمی بیش از ۶ آور در مقابل سریلانکا به ثمر رسید، باعث نشد آنها به صدر جدول صعود کنند.

نگاهی به بازی‌هایی که هر تیم در آستانه شروع جام جهانی در ۵ اکتوبر انجام می‌دهد

آسترالیا

رتبه فعلی: سوم

امتیاز فعلی: ۱۱۳

بازی های آینده: هند (۲۲ سپتمبر، ۲۴ سپتمبر، ۲۷ سپتمبر)

آسترالیا پس از باخت سلسله مسابقات به افریقای جنوبی، چانس اندکی دارد تا در شروع جام جهانی در رده اول جدول قرار گیرد. آنها باید تمام مسابقات سلسله بازی‌های آینده مقابل هند را برنده شوند تا به عنوان تیم شماره ۱ به جام جهانی بروند.

با این حال، اگر آسترالیا این سلسله بازی‌ها را با دو برد آغاز کند، حداقل تا آخرین بازی یک‌روزه بین‌المللی در صدر جدول رده بندی قرار خواهد گرفت.

سلسله مسابقات سه بازی آسترالیا در هند در پایان این ماه می‌تواند تا حدی مشخص کند که کدام تیم رتبه اول را در شروع جام جهانی در اختیار خواهد داشت.

هند

رتبه فعلی: دوم

امتیاز فعلی: ۱۱۵ (۱۱۴.۶۵۹)

بازی های آینده: آسترالیا (۲۲ سپتمبر، ۲۴ سپتمبر، ۲۷ سپتمبر)

در صورتی که هند بتواند در خانه در سلسله مسابقاتی که از ۲۲ سپتمبر شروع می شود، به برتری برسد، در صدر جدول رده بندی قرار می‌گیرد. در حقیقت، هند با یک برد در بازی اول یک‌روزه بین‌المللی پاکستان را پس خواهد کشید و تیم شماره ۱ در هر سه فرمت کریکت خواهد شد.

تیم هند می‌تواند در روز جمعه هفته جاری با شکست دادن آسترالیا در اولین بازی یک‌روزه بین‌المللی در موهالی به مقام شماره یک برسد.

در صورتی که هند از شکست در همه مسابقات سلسله بازی‌ها جلوگیری کند اما همچنان این سلسله مسابقات را به آسترالیا ببازد، پاکستان به عنوان تیم برتر جام جهانی باقی خواهد ماند. در مقابل، باخت ۳ بر صفر به آسترالیا باعث می‌شود هند به رده سوم سقوط کند و آسترالیا در صدر قرار گیرد.

پاکستان

رتبه فعلی: اول

امتیاز فعلی: ۱۱۵ (۱۱۴.۸۸۹)

بازی های آینده: هیچ بازی قبل از جام جهانی وجود ندارد

چانس پاکستان برای کسب رتبه ۱ در شروع جام جهانی زمانی که آنها آخرین بازی چهار بهترین خود در جام آسیا به سریلانکا باختند، بسیار کاهش یافت.

با توجه به اینکه هیچ بازی رسمی یک‌روزه بین‌المللی برای پاکستان قبل از شروع جام جهانی برنامه ریزی نشده است، امید آنها برای ورود به مسابقات با رتبه ۱ به این بستگی دارد که سلسله بازی‌های هند و آسترالیا چگونه پیش برود.

اگر آسترالیا و هند به شکست خود ادامه دهند، آنها هنوز هم می‌توانند رتبه اول را به دست آورند، اما این واقعیت که این دو تیم قرار است در پایان ماه با یکدیگر بازی کنند، به این معنی است که یکی از آنها پس از آن دوباره جایگاه برتر را به دست خواهد آورد.

افغانستان

در همین حال افغانستان با رتبه ۹ به جام جهانی خواهد رفت.

این تیم پس از شکست با تفاوت دو دوش دربرابر سریلانکا در جام آسیا – که سریلانکا را به مرحله چهار بهترین رساند – از مسابقات خارج گردید.

اما در پایان این شکست، ترکیب تیم برای جام جهانی یک‌روزه بین‌المللی اعلام شد و یکی از تغییرات کلیدی تیم نوین الحق است که پس از یک وقفه طولانی فراخوانده شده است.

نوین الحق، توپ انداز سریع، آخرین بار در جنوری ۲۰۲۱ در یک مسابقه یک‌روزه بین‌المللی بازی کرد.

اما اکنون او به همراه فضل الحق فاروقی، عبدالرحمن و عظمت الله عمرزی، بخشی از حمله سرعتی آنها را تشکیل خواهد داد.

عمرزی که در ماه آگست در جریان بازی یک‌روزه بین‌المللی افغانستان مقابل پاکستان دچار مصدومیت شد، پس از دست دادن جام آسیا به تیم بازگشت.

در همین حال راشد خان یک حمله اسپینری قوی را رهبری خواهد کرد که شامل محمد نبی، مجیب الرحمن و نور احمد است.

رحمان الله گربز، ابراهیم زدران و رحمت شاه بازیکنان رده اول توپزنی و کپیتان حشمت الله شهیدی در شماره ۴ قرار می‌گیرد. نجیب الله زدران نیز درجه میانی را تقویت خواهد کرد.

گلبدین نایب و شرف الدین اشرف که بخشی از تیم ملی افغانستان در جام آسیا بودند، به همراه فرید احمد ملک که بخشی از بازی مقابل پاکستان بود، به عنوان بازیکنان احتیاطی معرفی شده اند.

کریم جنت و محمد سلیم دو بازیکن جام آسیا هستند که به طور کلی از فهرست جام جهانی افغانستان کنار گذاشته شده اند.

افغانستان مسابقات جام جهانی خود را از ۷ اکتوبر دربرابر بنگله دیش در درمسالا آغاز خواهد کرد. آنها قبل از آن دو بازی تدارکاتی دارند، مقابل افریقای جنوبی در تیرووانانتاپورام در ۲۹ سپتمبر و سپس مقابل سریلانکا در گواهاتی در ۳ اکتوبر.

برای مشاهده جام جهانی کریکت ۲۰۲۳ تلویریون آریانا را تماشا کنید!

در حالی که جام آسیا به پایان رسیده است، هواداران اکنون می‌توانند برای مسابقات هیجان انگیز بعدی – جام جهانی یک‌روزه بین‌المللی ۲۰۲۳ – آماده شوند. و با ادامه افزایش هیجان کریکت، علاقه مندان در سراسر افغانستان می‌توانند مطمئن باشند که این رویداد ورزشی هیجان انگیز نیز از شبکه تلویزیونی آریانا به صورت زنده پخش خواهد شد.

رویارویی های جام جهانی در طول مدت مسابقات به صورت زنده پخش می‌شود و علاقه مندان می‌توانند همه نمایش‌ها را تماشا کنند.

به یاد داشته باشید، این مسابقات قرار است از ۵ اکتوبر ۲۰۲۳ تا ۱۹ نومبر ۲۰۲۳ در هند برگزار شود و در بازی نهایی در استدیوم معروف نریندرا مودی به اوج خود برسد.

تلویزیون آریانا همه برنامه‌ها و زمان‌های پخش را قبل از مسابقات منتشر می‌کند و هواداران را در جریان تحولات جدید قرار می‌دهد. پس حتما مراقب به روز رسانی های وب سایت و پلتفورم های رسانه های اجتماعی ما باشید.

ورزش

روند کسب مدال در بازی‌های آسیایی توسط چین ادامه دارد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۲)

چین، کشور میزبان، در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگجو روز دوشنبه به برتری خود ادامه داد و تعداد قابل توجهی از ۱۹ مدال طلا را به دست آورد، در حالی که در میدان تیراندازی سه ریکارد جهانی را شکست.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، قایق‌رانان چینی بار دیگر تاثیر قابل توجهی در امتداد دریای فوچون گذاشتند و پنج مدال طلای دیگر را در آخرین روز مسابقات قایق‌رانی به دست آوردند.

روز یکشنبه، قایق‌رانان چینی در اسکال چهارگانه مردان و زنان، جفت زنان و هشت پیروز شدند.

در مجموع، چین ۱۱ مدال از ۱۴ مدال طلای موجود در این ورزش را از آن خود کرده است، از جمله اولین طلای این مسابقات در اسکال دو نفره سبک وزن زنان.

پس از عملکرد برتر در حوض روز یکشنبه با هفت مدال طلا، آببازان چینی در روز دوشنبه کمی سرعت حرکت خود را کاهش دادند و چهار طلا از هفت طلا را به دست آوردند. قهرمان سه گانه کرال سینه جهان، کوین هایانگ، برنده ۱۰۰ متر کرال سینه شد و رکورد بازی‌ها را با زمان ۵۷.۷۶ ثانیه به نام خود ثبت کرد.

رقیب او یان زیبی با ۵۹.۰۹ ثانیه دوم شد و چوی دونگ یول از کوریای شمالی با ۵۹.۲۸ ثانیه سوم شد.

کین، پرچمدار تیم چین در مراسم افتتاحیه، در مسابقات جهانی فوکوکا در ماه جولای به یک ستاره تبدیل شد و به اولین مرد تاریخ تبدیل شد که هر سه عنوان کرال سینه را به دست آورد و در عین حال رکورد جهانی دوی ۲۰۰ متر را نیز به نام خود ثبت کرد.

وقتی از کین درباره برنامه‌هایش برای شکستن رکورد ۵۰ متر کرال سینه پرسیدند، گفت که به‌طور خاص برای آن آماده نمی‌شود، زیرا «این یک رویداد المپیک نیست».

این بازیکن ۲۴ ساله افزود: «فکر می‌کنم برای شکستن رکورد جهانی به شانس نیاز دارم.»

در فینال ۲۰۰ متر انفرادی زنان، یک دوئل رقابتی بین ستاره نوظهور یو یتینگ و قهرمان المپیک لندن یی شیون شکل گرفت. یو رکورد بازی را با زمان ۲:۰۷.۷۵ ثبت کرد تا عنوان قهرمانی را بدست آورد و یی ‌شیون با زمان ۲:۱۰.۳۴ دوم شد. کیم سیئونگ از کوریای شمالی با زمان ۲:۱۰.۳۶ سوم شد.

ژو جیایو، قهرمان جهان چین با زمان ۲۴.۳۸ ثانیه مقام اول را در ۵۰ متر کرال پشت مردان به دست آورد، در حالی که وانگ ژوئر با فاصله کمی از هم تیمی اش وان لتیان پیشی گرفت و در ۵۰ متر کرال پشت زنان در ۲۷.۳۵ ثانیه پیروز شد.

در یک لحظه تاریخی برای هانگ کانگ، سیوبهان برنادت هاگی از چین، اولین مدال طلای آببازی هانگ کانگ را در بازی‌های آسیایی به دست آورد. هاگی، دارنده مدال نقره المپیک در بخش ۱۰۰ متر آزاد زنان، در ۲۰۰ متر به پیروزی رسید و مدافع عنوان قهرمانی، لی بینجیه از چین را با رکورد ۱:۵۴.۱۲ شکست داد.

میدان تیراندازی همچنین باعث جشن شد زیرا تیراندازان چینی با کسب ۳ مدال طلا، ۲ رکورد از ۳ رکورد جهانی را در آن روز شکستند.

در مسابقات دیگر، زنان جمناستیک کار چینی با کسب سیزدهمین عنوان تیمی متوالی خود در بازی‌های آسیایی، با کسب ۱۶۱.۸۹۶ امتیاز، روند قابل توجه خود را افزایش دادند. جاپان با ۱۵۷.۲۲۹ امتیاز دوم شد و کوریای جنوبی با ۱۵۶.۸۲۹ امتیاز سوم شد.

چین همچنین در رشته‌های دوچرخه‌سواری، تکواندو، اسکیت‌برد، شمشیربازی و ووشو مدال طلا را به خود اختصاص داد و با ۳۹ طلا، ۲۱ نقره و ۹ برنز در صدر جدول مدال‌ها قرار گرفت. کوریای شمالی با ۱۰ طلا دوم شد و جاپان با ۵ طلا سوم شد.

Continue Reading

ورزش

شرکت هندی آمول حق حمایت مالی تیم ملی کرکت افغانستان را در مسابقات جام جهانی دریافت کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۲)

کرکت بورد افغانستان حق حمایت تیم ملی کرکت کشور برای رقابت‌های جام جهانی سال روان را به شرکت هندی «آمول» واگذار کرده است که بر اساس آن شرکت مذکور حامی مالی تیم ملی کریکت کشور در مسابقات بزرگ پیشرو خواهد بود.

بورد کرکت افغانستان می‌گوید که قرارداد مذکور با همکاری شرکت مدیریتی ورزشی فایربرد که همکار تیم ملی کرکت کشور در جام جهانی آینده است، به امضا رسید.

شرکت آمول یک شرکت پیشتاز در عرصه تولید لبنیات در هند است که قبل از این نیز همکار کرکت بورد افغانستان و تیم ملی کشور به صفت حامی مالی در جام جهانی سال ۲۰۱۹ بوده است.

نصیب خان، رئیس اجرایی کرکت بورد افغانستان می‌گوید: «شرکت آمول قبل از این نیز همکار تیم ملی کرکت کشور بوده است و خوشحالم که شرکت مذکور امسال نیز برای رقابت‌های بزرگ پیشرو در کنار ما است. این یک گام مثبت برای کرکت بورد افغانستان و شرکت مدیریتی فایربرد است و امیدوار هستیم که در آینده نیز با شرکت‌های دیگر نیز همچون قراردادها را به امضا برسانیم.»

درهمین حال، جیین مهتا، مدیر شرکت آمول می‌گوید: «ورزش یک وسیله خوب برای شرکت آمول به هدف رسیدن به یک نسل جدید است. شیر یک خوراکی انرژی دار است که همه ورزشکاران از آن استفاده می‌کنند. شرکت آمول با افغانستان رابطه دیرینه دارد، خان عبدالغفار خان که به لقب گاندی هم مشهور بود در سال ۱۹۶۹ از شرکت آمول دیدن نمود و با داکتر کورین نیز ملاقت کرد و در حاشیه این دیدار فعالیت‌های شرکت ما را مثبت ارزیابی نموده بود.»

آقای مهتا افزوده است: «شرکت آمول در دوره‌های مختلف بازدید کنندگان زیادی از بخش تولید کنندگان شیر از افغانستان داشته است. شرکت آمول در طی دو دهه برای افغانستان شیر خشک و خوراکی اطفال را صادر کرده است. ما افتخار داریم که حق حمایت مالی تیم ملی کرکت افغانستان را بدست آوردیم و برای تیم مذکور موفقیت‌های مزید خواهانیم.»

سنیل منوچا؛ نماینده شرکت مدیریتی فایربرد می‌گوید: «خوشحالیم از اینکه یک نقش عمده را در امضای قرارداد حمایت مالی تیم ملی کرکت افغانستان و شرکت آمول ایفا نمودیم، این نه تنها به نفع دو طرف بلکه یک نقش بارز در استحکام روابط دو کشور بازی خواهد نمود.»

تیم ملی کرکت افغانستان امروز صبح به هند رسید و در کشور مذکور برای آمادگی به مسابقات مذکور تمرینات خویش را آغاز خواهد نمود.

تیم ملی کرکت کشور با تیم‌های آفریقای جنوبی و سریلانکا دو بازی تمریناتی قبل از آغاز رقابت‌های جام جهانی، بازی خواهند نمود.

تیم ملی کرکت کشور نخستن بازی خویش را در این رقابت‌های بزرگ به تاریخ ۷ اکتوبر در استدیوم کرکت درمشاله مقابل بنگله‌دیش آغاز خواهد کرد.

Continue Reading

ورزش

محسن رضایی از رقابت‌های تکواندو در چین مدال برنز کسب کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۳, ۱۴۰۲)

محسن رضایی تکواندوکار وزن ۵۸ کیلوگرام افغانستان از بازی‌های آسیایی چین مدال برنز به سود کشور رقم زد.

به گفته‌ی مسوولان فدراسیون تکواندو این ملی پوش کشور، با شکست حریفان خود از تاجیکستان، جاپان، قزاقستان و شکست مقابل حریف خود از کوریایی جنوبی، به مدال ارزشمند برنز بازی های آسیایی چین، دست یافته است.

گفته می‌شود که دست وی در روند اول مسابقه در برابر جانگ جون مدالیست المپیک توکیو کسر کرده است ولی با این حال موفق شد اولین مدال بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ را بنام افغانستان ثبت کند.

این مدال پس از ۹ سال یک بار دیگر برای تکواندوی افغانستان تکرار شده است.

مدال برنز رضایی نخستین مدال افغانستان از این بازی‌ها محسوب می‌شود زیرا تا کنون هیچ ورزشکار و تیم دیگر افغانستان موفق به کسب مدال امسال نشده است.

درهمین حال، در جریان روز تیم ملی راگبی افغانستان در آخرین مسابقه‌اش شکست خورد.

این تیم بعد از برد برابر نیپال، راهی دور بعد گردید و امروز (دوشنبه، ۳میزان) مقابل تیم زیر پرچم #المپیک، به میدان رفت و سرانجام با حساب ۳۶ بر ۱۰ شکست را پذیرفت.

این درحالی است اگر تیم ملی راگبی به پیروزی می‌رسید، می‌توانست در دور بعدی با فیلپین به میدان برود.

در بحش شنا فهیم انوری، شناگر افغان در دو بخش فری‌استایل و برست استروک امروز وارد آب شد اما به نتیجه نرسید.

او در ۵۰ متر فری‌استایل در هیت اول وارد مسابقه شد، اما ۳ ثانیه و ۱۳ صدم ثانیه از نفر اول عقب ماند و نتوانست جواز به دور بعدی را بگیرد.

از سوی دیگر فهیم در بخش ۱۰۰ متر برست نیز به رقابت پرداخت که با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۱ ثانیه و ۱۳ صدم ثانیه نفر هشتم شد و با فاصله زمانی ۹ ثانیه و ۶۵ صدم ثانیه نسبت به نفر اول حذف گردید.

و در نهایت در بخش بوکس محمد خیبر نورستانی، بوکسور افغان در وزن منفی ۷۱ کیلوگرام در برابر حریفش توگولدور از منگولیا وارد رینگ شد و در نهایت با تصمیم داوری (به دلیل آسیب دیدگی) رقابت را واگذار نمود.

این مسابقات در چارچوکات رقابت های آسیایی چین برگزار شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!