Connect with us

جهان

ستیفانو پنتکورو به عنوان نماینده ملکی جدید ناتو در افغانستان گماشته شد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۱۵, ۱۳۹۹)

دبیرکل ناتو، ینس استولتنبرگ، در بیانیه ای، از تقرری ستیفانو پنتکورو به عنوان نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان خبر داد.

استولتنبرگ اظهار داشت، “خوشحالم كه اعلام می كنم كه سفیر ستیفانو پنتکورو را به عنوان نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان منصوب كرده ام. سفیر پنتكورو سر از او ماه جون وظیفه را آغاز خاهد کرد.”

به گفته استولتنبرگ، پنتكورو از تجربه ای طولانی دیپلماتیک در مورد افغانستان و منطقه برخوردار است. استولتنبرگ اضافه كرد: “من مشتاقانه با او در این مقطع حساس برای آینده افغانستان همکاری می کنم، جایی که همه بازیگران باید به نفع صلح گردهم آیند و با بیماری همه گیر کووید-۱۹ مبارزه کنند.”

وی افزود كه متحدین ناتو و كشورهای همكار آن، مستحکم به آوردن امنیت همیشگی در افغانستان متعهد اند، و علاوه کرد که “این برای امنیت خود ما نیز مهم است.”

ینس استولتنبرگ از طریق این بیانیه از نماینده اسبق غیرنظامی، آقای نیکولاس کی، که ماموریت وی در افغانستان به پایان رسیده، برای خدمات و کمک هایش در زمینه صلح و امنیت برای همه افغانها، اظهار امتنان نمود.

جهان

مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین متوقف شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۴۰۱)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین به دلیل اتهامات متقابل متوقف شده است و مسکو خاطر نشان کرد، که ممکن بازگشت به مذاکرات دشوار باشد.

روسیه، اوکراین را به تشدید مواضع خود و همچنان غرب را به دلیل تقویت دولت در کیف متهم میکند، و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که واشنگتن، لندن و بروکسل می خواهند از اوکراین به نفع استراتژیک خود استفاده نمایند.

لاوروف گفت که او معتقد است اگر مذاکره‌ کنندگان سعی کنند به جای پرداختن به وضعیت اوکراین بر آنچه غرب سفارش میدهد تمرکز کنند، مطمیناً که هیچ توافق سریعی حاصل نخواهد شد. وی افزود که این احتمال پیشرفت مذاکرات را به کندی مواجه خواهد کرد.

لاوروف گفت: “ما همیشه می گوییم که آماده مذاکره هستیم… اما چاره دیگری جز توقف نداریم. “

اوکراین و روسیه از اواخر فبروری ۲۰۲۲، تنها چند روز بعد از حمله روسیه، گفتگوهای صلح بین هم انجام داده اند، اما گفته میشود که در هفته‌های اخیر ارتباط اندکی بین آنها وجود داشته است.

مذاکره کننده روسیه لئونید اسلوتسکی گفت، وزارت امور خارجه ایالات متحده نباید سعی کند از طریق کمک‌های نظامی به کیف شرایط جنگی بیشتری ایجاد کند.

انتظار می رود که ایالات متحده این هفته بسته ۴۰ میلیارد دالری کمک نظامی و اقتصادی به اوکراین را تصویب کند، در حالی که عرضه کلی تسلیحات و کمک‌های غرب در هفته‌های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

میخائیلو پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین تایید کرد، که گفتگوها معلوم است که فعلا متوقف هستند، زیرا روسیه مایل نیست بپذیرد اینکه “به هیچ هدفی دست نخواهد یافت” و جنگ دیگر بر اساس قوانین کرملین پیش نخواهد رفت.”

به گزارش رسانه‌های اوکراینی، پودولیاک گفت، روسیه درک خوبی از فرآیندهای امروزی در جهان نشان نمی‌دهد. و نقش بسیار منفی دارد.

این درحالی است که هزاران نفر در اثر این جنگ کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده اند. همچنین روسیه را در چنگال تحریم‌های سخت غرب قرار داده است و نگرانی از رویارویی گسترده تر بین روسیه و ناتو را افزایش داده است.

وزیرخارجه روسیه گفت:” ما نه ۱۰ سال، بلکه ۲۰ سال از زمانی که غرب شروع به تهیه تجهیزات از جمله استفاده از اوکراین برای مهار روسیه از اواخر دهه ۹۰ کرده است، در تمام این سال‌ها ما برای مذاکرات اصرار داشتیم اما متاسفانه نادیده گرفته شدیم. اکنون ما بسته به نوع نگاه خود، مشکلات را حل خواهیم کرد. من همیشه تاکید می‌کنم: ما آماده حل مسائل به روش انسانی هستیم.

به خواندن ادامه دهید

جهان

روسیه: با عضویت سویدن و فنلند در ناتو، شرایط آنها فرقی نخواهد کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۷, ۱۴۰۱)

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که اگر سویدن و فنلند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بپیوندند تفاوت زیادی در وضعیت آنها به وجود نمی آید.

به گزارش شبکه آرتی، لاوروف امروز سه شنبه در کنفرانسی به نام “افق های جدید” گفت که درحالیکه سویدن و فنلند در بلند مدت در رزمایش های ناتو شرکت داشتند، عضویت آنها در این اتحاد نظامی تغییری در شرایط و وضعیت آنها ایجاد نمی کند.

وزیر خارجه روسیه در جمع شرکت کنندگان این کنفرانس افزود که هیچ کشوری نمی تواند امنیت خود را با تکیه به دیگران تقویت کند.

وی همچنین درباره تصمیم سویدن و فنلند برای پیوستن به ناتو و گسترش این ائتلاف نظامی بیان کرد:”گسترش ناتو به سمت شرق منجر به هیچ اتفاق خوبی نمی شود و می تواند به امنیت ما آسیب برساند.”

در حالی است که کشورهایی همچون ناروی، دانمارک و ایسلند رسما عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند، دو کشور سویدن و فنلند بنابر دلایل تاریخی و ژئوپلتیک به این پیمان نظامی ملحق نشدند؛ سویدن و فنلند در دوران جنگ سرد موضعی بی‌طرف داشته و از همسویی با مواضع امریکا و اتحاد جماهیر شوروی خودداری کردند.

اما پس از تهاجم روسیه به اوکراین و احساس خطر این دو کشور نسبت به حمله احتمالی مسکو به آنها، تصمیم به عضویت در سازمان ناتو گرفتند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

کشف بزرگترین تونل قاچاق مواد مخدر از سوی پولیس امریکا در مرز با مکزیکو

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۷, ۱۴۰۱)

مقام‌های ایالات متحده روزگذشته دوشنبه از کشف یک تونل بزرگ قاچاق مواد مخدر در مرز مکزیکو خبر دادند که طول یک زمین فوتبال در خاک ایالات متحده را تا یک انبار در یک منطقه صنعتی کشیده است.

مقام‌ها گفتند که این تونل مخفی دارای سیستم‌های خط ریل و تهویه، برق و دیوارهای تقویت شده است.

مقام‌ها ایالات متحده گفتند که معلوم نیست این تونل چه مدت کار کرده است و چه مقدار مواد مخدر، در صورت وجود، کشف نشده از آن عبور کرده است. آنها در رابطه با تحقیقات ۸۰۰ کیلوگرم کوکائین، ۷۵ کیلوگرم مت و ۱.۶ کیلوگرم هروئین کشف و ضبط کردند.

این تونل در یکی از مستحکم‌ترین بخش‌های مرزی قرار دارد که محدودیت‌های دیوار مرزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق امریکا را نشان می‌دهد.

مقام‌ها از سال ۲۰۰۶ حدود ۱۵ تونل پیچیده را در مرز کالیفرنیا با مکزیکو پیدا کرده اند.

بسیاری از تونل ها، از جمله تونلی که دوشنبه اعلام شد، در منطقه صنعتی اوتای مسا در سن دیاگو هستند، جایی که خاک برای حفاری مناسب است و انبارها پوشش می دهند.

طبق قانون فدرال، مقام‌های ایالات متحده باید بعد از کشف تونل ها، سمت ایالات متحده را باید با کانکریت پر کنند.

به خواندن ادامه دهید

Trending