Connect with us

رویداد های اخیر

سناتوران جمهوری خواه امریکا خواهان تحریم‌های بیشتر بر مقام‌های امارت اسلامی هستند

منتشر شده

در

(Last Updated On: جوزا ۱۱, ۱۴۰۲)

سناتوران جمهوری خواه در مجلس سنای ایالات متحده امریکا می‌خواهند با تصویب یک لایحه تحریم‌های بیشتری را بر مقام‌های امارت اسلامی افغانستان وضع کنند.

شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از جیم ریش، یکی از سناتوران جمهوری خواه گزارش داده است که که قصد دارند در پاسخ به نقض حقوق بشر توسط مقام‌های حاکم در افغانستان لایحه ای را زیر نام ” قانون تحریم امارت اسلامی” به کانگرس امریکا تقدیم کنند.

در همین حال امارت اسلامی می گوید که پالیسی انزوا سازی و افزایش تحریم ها مشکلات را حل نمی کند بل باعث ایجاد فاصله ها و تیرگی روابط خواهد شد. معاون سخنگوی امارت اسلامی می گوید که برای حل مشکلات موجود باید از راه های دیپلوماتیک تلاش صورت بگیرد.

فاکس نیوز به نقل از جیم ریش، گزارش داده است که به دلیل نقض حقوق بشر توسط حاکمان افغانستان، او و ۱۸ سناتور دیگر این لایحه را برای بحث و تصویب به کانگرس ارائه خواهند کرد. ریش از کانگرس خواسته که لایحه را پس از ارائه، هرچه سریع‌تر تصویب کند.

جیم ریش، سناتورامریکایی می‌گوید که:«این لایحه رییس جمهور را ملزم می‌کند طالبان (امارت اسلامی) را به دلیل نقض حقوق بشر، از جمله نقض حقوق زنان، تحریم کند. این اقدام تمامی معاملات واموالی که در اختیار طالبان (امارت اسلامی) است را مسدود و ممنوع می‌کند، وهمچنین تمامی ویزاها یا سایر اسنادی را که اجازه ورود به ایالات متحده را می‌دهد، بی‌اعتبار می‌کند. کنگره باید به سرعت برای تصویب این لایحه عمل کند آنان از ممنوعیت‌ها ومحدودیت‌ها برای دستیابی به منافع سیاسی خود استفاده می‌کنند، متأسفانه، اقدامات دولت بایدن نتوانسته است رفتار حاکمان کنونی افغانستان را تغییر دهد.»

این سناتور امریکایی همچنان گفته که ایالات متحده نمی‌تواند مقام‌های امارت اسلامی را به سادگی سرزنش کند و از آنها انتظار داشته باشند که رفتار و پالیسی‌های شان را تغییر بدهند.

در همین حال، امارت اسلامی افغانستان می‌گوید که پالیسی انزوا سازی و افزایش تحریم‌ها مشکلات را حل نمی‌کند بل سبب ایجاد فاصله‌ها و تیرگی روابط خواهد شد. بلال کریمی، معاون سخنگوی امارت اسلامی تاکید می‌کند که برای حل مشکلات موجود باید از راه‌های دیپلوماتیک تلاش صورت گیرد.

سناتوران جمهوری‌‌خواه همچنان از امارت اسلامی افغانستان خواسته اند تا برای جلوگیری از تصویب تحریم‌های بیشتر، سیاست‌های خود را تغییر دهند. و نیز روابط خود را با تمام گروه‌های تروریستی قطع کرده، حقوق بشر، حقوق زنان و آزادی رسانه‌ها را رعایت کند. امارت اسلامی اما اینگونه اتهام‌ها را رد می‌کند.

رویداد های اخیر

متقی برای شرکت در نشست «ترانس همالیا» عازم چین شد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۲)

امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه در رأس یک هیئت به منظور شرکت در سومین نشست «ترانس همالیا برای همکاری‌های بین‌المللی» عازم چین شد.

حافظ ضیاء احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه در صفحه ایکس اش گفته است که آقای متقی به دعوت رسمی چین عازم این کشور شد.

عبداللطیف نظری، معین وزارت اقتصاد و تعداد دیگر مسئولین امارت اسلامی در این سفر آقای متقی را همراهی می‌کنند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه گفت که در این نشست کشورهای ماحول کوه های همالیا درمورد همکاری‌های اقتصادی، اتصال منطقه‌ای و تغییرات ایکولوژیکی بحث می‌کنند.

وی افزود که هیئت امارت اسلامی همچنان در حاشیه این اجلاس با وزیر خارجه چین و نمایندگان سایر کشورها نشست دوجانبه خواهد داشت.

Continue Reading

رویداد های اخیر

پاکستان قوانین ورود افغان‌ها به این کشور را تشدید کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۲)

اسلام آباد تصمیم گرفته است که سر از ماه آینده میلادی، تمامی شهروندان افغانستان، مانند اتباع سایر کشورها، ملزم به ورود به پاکستان با پاسپورت و ویزه معتبر خواهند بود.

بربنیاد سیاست قبلی، افراد قبایل تقسیم شده میان دو طرف خط دیورند می‌توانستند با مجوز ویژه سفر وارد پاکستان شوند.

به گزارش صدای امریکا، بر اساس یک دستورالعمل رسمی که به مقامات مهاجرت در تمام گذرگاه های مرزی افغانستان ارسال شده است «پاسپورت به عنوان تنها سند مسافرتی از اول نومبر ۲۰۲۳ اجرا می‌شود.»

در این سند آمده است: «هیچ سند دیگری برای سفر از افغانستان به پاکستان پذیرفته نمی شود.»

دولت پاکستان هنوز در مورد سیاست جدید اعلام رسمی نکرده است.

یک مقام پاکستانی به صدای امریکا گفته که امیدوار است مقامات امارت اسلامی در تطبیق سیاست جدید برای کمک به جلوگیری از عبور غیرقانونی شورشیان و قاچاقچیان همکاری کنند.

امارت اسلامی تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

این در حالی است که پاکستان اقدامات اش را علیه افغان‌هایی که به طور غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند، تشدید کرده است.

پنجشنبه گذشته، جلیل عباس جیلانی، سرپرست وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که دولت، مهاجرین غیرقانونی از افغانستان و سایر کشورها را اخراج خواهد کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

سفر گردشگران خارجی به هلمند برای بازدید از اماکن تاریخی

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۲)

با تامین امنیت در افغانستان، گردشگران خارجی برای دیدن مکان‌های تاریخی این کشور که ده‌ها سال از دسترس مسافران دور بود، شروع به بازدید از آن کرده اند.

گروهی از گردشگرانی که به لشکرگاه در ولایت هلمند سفر کردند، از دیدن قلعه بست با قدامت سه هزار سال که به خاطر طاق قرن یازدهم خود شهرت دارد، شگفت زده شدند. طاق قسمتی از بقایای یک مسجد است.

این گروه ۱۱ نفره از آلمان، امریکا، نیوزیلند و افریقای جنوبی شامل پنج زن بود که همگی از فرصت بازدید از قلعه و سایر مکان‌های تاریخی در کشور استقبال کردند.

گردشگران گفتند که با توجه به برقراری صلح، زمان مناسبی برای بازدید از افغانستان است.

یک گردشگر از افریقای جنوبی گفت: «افغانستان از نظر مواد معدنی، کشور غنی است، آنها باید برای مردم و کشور خود تلاش کنند تا خود را از وابستگی به کشورهای دیگر نجات دهند.»

یک گردشگر امریکایی گفت: «خوشحالم که به همراه دوستانم از قلعه بست و برخی مناطق تاریخی دیگر این ولایت تاریخی دیدن کردم.»

در همین حال، سلطان محمد حنیف، مسئول فرهنگ و گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ هلمند گفت که از زمان رویکار آمدن امارت اسلامی، گردشگران زیادی از کشورهای مختلف به این ولایت سفر کرده اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!