Connect with us

رویداد های اخیر

شرکت‌های دولتی ناموثر به ادارات دیگر مدغم می‌شوند

منتشر شده

در

(Last Updated On: میزان ۱۷, ۱۴۰۱)

مقام‌های امارت اسلامی می‌گویند شرکت‌های دولتی که موثریت نداشته وعواید شان تنها مصارف شان را پوره می‌کند به ادارات دیگر دولتی مدغم خواهند شد.

معاون دوم رییس الوزرا در مراسم گرامیداشت از روز جهانی پُست امروز (یکشنبه، ۱۷ میزان) گفته است که امارت اسلامی در کنار دیگر نهاد ها، شرکت افغان پُست را از بهر ارتقای ظرفیت و انکشاف مورد توجه قرار داده است.

عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا می‌گوید: «شرکت‌های که به درد ملت نمی خورد دیگر نخواهند بود. شرکت‌های را که عواید نداشته باشد وعواید شان تنها به اندازه معاشات شان شود، مدغم می‌کنیم.»

معاون دوم رییس الوزرا می افزاید افغانستان به عنوان عضو فعال اداره بین المللی پُست نباید از قافله جهانیان در عقب بماند.

در همین حال، شرکت افغان پست خود را متعهد به عرضه خدمات و انتقال پست در داخل و بیرون از کشور به گونه سریع، مصوون و محرم می‌داند.

رحمت الله مکی، رییس شرکت افغان پست می‌گوید: «افغان پست یک شرکت سابقه دار دولتی است و برای ارتقا و بالا بردن ظرفیت این شرکت پلان‌های خوب در آینده روی دست دارد.»

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی همچنان می‌گوید اداره اترا برای جواز دهی و قانونمند سازی شرکت‌های پستی که غیر قانونی فعالیت دارند دست به کار شده است.

نجیب الله حقانی می‌گوید: «تمام شرکت‌ها باید بررسی شوند، هر شرکتی که خدمات پستی عرضه می کند باید در مخابرات جواز داشته باشند. زمانیکه جواز باشد، اعتماد بوجود می‌آید.»

بر بنیاد آمار شرکت افغان پست، در حال حاضر ۲۵ پسته خانه در شهر کابل، ۵ پسته خانه در میدان هوایی، ۳۴ پسته خانه در ۳۴ ولایت و ۳۷۲ پسته خانه محلی در کشور فعالیت دارند.

رویداد های اخیر

سفارت افغانستان در هند توقف فعالیت‌های خودرا رسماً اعلام کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۹, ۱۴۰۲)

سفارت افغانستان در هند اعلام کرده است که فعالیت‌های این سفارت سر از روز یکشنبه (۱ اکتوبر) به دلیل «عدم حمایت دولت میزبان» متوقف می‌شود.

این سفارت با نشر اعلامیه‌ای روز شنبه گفت که به کمبودی‌های خود در برآورده کردن انتظارات و الزامات لازم برای تأمین منافع افغانستان و شهروندان آن اقرار می‌کند که دلیل آن «عدم حمایت دیپلوماتیک در هند و عدم موجودیت یک دولت فعال قانونی در کابل می‌باشد.»

سفارت همچنان کاهش پرسونل و منابع را از دلایل بسته شدن آن ذکر کرده است.

در اعلامیه آمده است: «فقدان پشتیبانی به موقع و لازمی از تمدید ویزه دیپلوماتان الی سایر زمینه های حیاتی منجر به ناامیدی قابل درک در بین تیم کاری ما شد که توانایی ما را برای انجام وظایف موثر مختل کرد.»

سفارت افغانستان در هند اما گفته است که خدمات عاجل قونسلی به شهروندان افغانستان الی زمان تسلیم‌دهی نمایندگی به کشور میزبان ادامه خواهد داشت.

این سفارت همچنان ادعاها مبنی بر درگیری یا اختلاف داخلی بین کارکنان دیپلوماتیک را رد کرده است.

در اعلامیه این سفارت همچنان گفته شده که فعالیت‌های قونسلگری‌های افغانستان در هند که به طور مستقل انجام می‌شود، برخلاف خطوط تعیین شده نمایندگی دیپلوماتیک است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

متقی با نمایندگان چین و پاکستان در حاشیه نشست فارمت مسکو دیدار کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۸, ۱۴۰۲)

سرپرست وزارت امور خارجه در حاشیه نشست فارمت مسکو با نمایندگان خاص چین و پاکستان برای افغانستان دیدار کرده است.

ضیا احمد تکل، معاون سخنگوی وزارت خارجه، روز شنبه، ۸ میزان، با نشر پیامی در شبکه ایکس از دیدار امیرخان متقی با آصف درانی و یو شیانگ، نمایندگان ویژه پاکستان و چین برای افغانستان خبر داده است.

به گفته تکل، در این دیدار درباره روابط، منافع مشترک و تهدیدات افغانستان، پاکستان و چین گفتگو شده است.

آقای متقی در دیدار با نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان گفته است که در صورت بروز مشکلات باید به جای بیانیه‌های رسانه‌ای، از راه‌های دیپلوماتیک برای حل آن تلاش کرد.

از جانبی، یو شیانگ نیز گفته است که چین آماده است کمک‌های خود را در بسیاری از زمینه‌ها به افغانستان افزایش دهد.

گفتنی است که پنجمین دور نشست فارمت مسکو، روز جمعه، ۷ میزان، در شهر کازان روسیه با محوریت افغانستان برگزار شد.

اشتراک‌کنند‌گان این نشست با صدور بیانیه‌ای مشترک در کنار دیگر مسایل، از امارت اسلامی خواستند تا علیه داعش و سایر گروه‌های تروریستی مستقر در افغانستان مبارزه کنند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

سرپرست اداره ملی غذا از نمایشگاه بین‌المللی «ایران فارما» بازدید کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۸, ۱۴۰۲)

عبدالباری عمر، سرپرست اداره ملی غذا و ادویه و هیأت همراه او در جریان سفر به کشور ایران از نمایشگاه بین‌المللی ادویه و محصولات صحی «ایران فارما» بازدید کرده‌اند.

اداره ملی غذا گفته است که آقای عمر حین دیدار از نمایشگاه با رؤسای فابریکات تولیدی ادویه و محصولات صحی کشور ایران و دیگر فابریکات بین‌المللی در مورد اصول و قوانین اداره ملی غذا و ادویه افغانستان به خصوص طرزالعمل ثبت ادویه و محصولات صحی کمپنی‌های خارجی معلومات همه جانبه را ارایه کرده است.

او نیز افزوده که طرزالعمل متذکره در تضمین کیفیت موثر بوده و مانع ورود اقلام بی‌کیفیت و غیرمعیاری می‌شود.

به گفته اداره ملی غذا، مسوولین فابریکات تولیدی از عملی‌شدن این طرزالعمل ابراز خرسندی کرده و علاقه‌مندی شان را برای ثبت محصولات در مطابقت به طرزالعمل متذکره ابراز کردند.

گفتنی است که سرپرست اداره ملی غذا و ادویه در رأس یک هیأت روز گذشته (جمعه، ۷ میزان) به ایران رفت.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!