Connect with us

رویداد های اخیر

شرکت افغان بیسیم جایزه‌ی ۵۰۰هزار افغانی را به مشترکی از ولایت سرپل اهدا کرد

منتشر شده

در

(Last Updated On: )

شرکت مخابراتی افغان بیسیم روز پنج‌شنبه (۱۷حوت) در یک برنامه در ولایت بلخ جایزه‌ی ۵۰۰هزار افغانی را به برنده‌ی ماهانه در “قرعه کشی خوش‌بخت” این شبکه اهدا کرد. برنده‌ی این جایزه یکی از مشترکان این شبکه‌ی مخابراتی از ولایت سرپل بوده است.  

برنده‌ی این جایزه ذبیح‌الله نام دارد و باشنده‌ی ولایت سرپل است. از اینکه جایزه‌ی ۵۰۰هزار افغانی را دریافت کرده، خشنودیش را این‌گونه بیان می‌کند.

مقام‌های محلی ولایت بلخ می‌گویند که امارت اسلامی متعهد است تا از بخش خصوصی به ویژه شبکه‌های مخابراتی حمایت کند؛ اما این شبکه‌ها نیز خدمات مخابراتی و انترنتی را در مناطق دور دست عرضه کنند.

مسؤولان شرکت مخابراتی افغان‌بسیم می‌گویند که این شرکت به مثابه‌ی نُخستین شرکت مخابراتی در کشور همواره تلاش کرده تا خدمات درست و معیاری مخابراتی و انترنتی را به شهروندان کشور ارایه نماید.

رویداد های اخیر

عفو بین‌الملل: بیش از ۳۵۰ هزار نفر در جهان از امارت اسلامی خواستند به حقوق بشر احترام بگذارد

Published

on

(Last Updated On: )

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است که ۳۵۴ هزار و ۸۴۷ نفر در سراسر جهان با امضای عریضه‌ای از مقام‌های امارت اسلامی خواسته اند تا به حقوق بشر در افغانستان احترام بگذارند و از آن محافظت کنند.

این سازمان روز جمعه در صفحه ایکس خود نوشت که با «تداوم وضعیت فاجعه‌بار حقوق بشر، ما باید به خواست مشترک خود برای پاسخگویی و تامین عدالت در افغانستان ادامه دهیم.»

سازمان‌های بین المللی همواره در مورد وضع محدودیت‌ها بر زنان و دختران در افغانستان ابراز نگرانی کرده اند.

امارت اسلامی اما گفته است که به تامین حقوق زنان مطابق اصول شریعت متعهد است و این یک موضوع داخلی افغانستان می‌باشد.

مطالب مرتبط:

سازمان عفو بین‌الملل: امارت اسلامی به صورت گسترده حقوق بشر را نقض کرده است

نماینده ملل متحد: امارت اسلامی تا زمانی که مسایل حقوق زنان و قانون اساسی حل نشود، نباید به رسمیت شناخته شود

Continue Reading

رویداد های اخیر

رئیس شورای پناهندگان ناروی خواستار حضور دیپلوماتیک کشورهای کمک کننده در کابل شد

پیش از این، هوگ بیلی، کمیشنر نظارت بر کمک‌های حکومت بریتانیا در افغانستان، نیز خواستار حضور دیپلوماتیک بریتانیا در کابل برای حمایت از زنان افغان و نظارت بر کمک‌ها شده بود.

Published

on

(Last Updated On: )

یان ایگلن، رئیس شورهای پناهندگان ناروی از کشورهای کمک کننده خواسته است تا برای حمایت از حقوق زنان و آموزش دختران در کابل حضور دیپلوماتیک داشته باشند.

پیش از این، هوگ بیلی، کمیشنر نظارت بر کمک‌های حکومت بریتانیا در افغانستان، نیز خواستار حضور دیپلوماتیک بریتانیا در کابل برای حمایت از زنان افغان و نظارت بر کمک‌ها شده بود.

ایگلن روز جمعه در صفحه ایکس خود نوشت: «بلی، بریتانیا و سایر کمک‌کنندگان باید دیپلومات‌های خود را به کابل بفرستند و به ما بپیوندند تا برای حقوق زنان، آموزش دختران و حمایت از اقلیت‌ها مبارزه کنند. ما به عنوان گروه های بشردوستانه در میان ۴۰ میلیون غیرنظامی که ناتو در سال ۲۰۲۱ آنان را ترک کرد، بسیار تنها، کم بودجه و بیش از حد تحت فشار هستیم.»

با روی کار آمدن امارت اسلامی در آگست سال ۲۰۲۱، کشورهای غربی دیپلومات‌های خودرا از افغانستان خارج کردند.

هیچ کشوری تا کنون امارت اسلامی را به عنوان حکومت افغانستان به رسمیت نشناخته است، هرچند که سفارت کشورهایی مانند روسیه، چین، ایران، ترکیه و هند در کابل فعالیت می‌کنند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

متقی در دیدار با نماینده ملل متحد خواهان پیشرفت در رفع تحریم‌های مالی شد

نماینده ملل متحد گفت که برگزاری نشست‌های آگاهی دهی با حلقات دیپلوماتیک در کابل در مورد بحث‌های نشست دوحه ضروری است.

Published

on

(Last Updated On: )

سرپرست وزارت امورخارجه در دیدار با رئیس دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، بر عملی شدن تصمیم‌ های نشست سوم دوحه تاکیده کرده و ابراز امیدواری نموده است که در بخش رفع تحریم‌های مالی و بانکی و ارائه معیشت بدیل مواد مخدر پیشرفت‌هایی انجام شود.

بر بنیاد اعلامیه وزارت امورخارجه، روزا اوتنبایوا هم در این دیدار گفته که سازمان ملل متحد به هدف پیگیری بحث‌های نشست سوم دوحه، به کار نزدیک با اداره های مربوطه حکومت افغانستان ادامه خواهد داد.

وی افزود که برگزاری نشست‌های آگاهی دهی با حلقات دیپلوماتیک در کابل در مورد بحث‌های نشست دوحه ضروری است.

همزمان با این، امیرخان متقی با سفیر عربستان سعودی در کابل نیز دیدار کرده و دو طرف در باره‌ پیشرفت‌های سیاسی امارت اسلامی، مسایل امنیتی، اقتصادی و مبارزه با مواد مخدر بحث و گفتگو کرده اند.

سرپرست وزارت خارجه در دیدار با سفیر عربستان سعودی گفته که علاقمندی جهانیان به گسترش روابط با حکومت افغانستان رو به افزایش است و ابراز امیدواری کرده که سطح مأموریت دیپلوماتیک میان افغانستان و کشورهای منطقه و فرا منطقه نیز وسیع‌تر شود.

 

مطالب مرتبط:

دی‌کارلو: مشارکت معنادار زنان افغان در روندهای سیاسی یک اصل اساسی است

مجاهد پس از پایان نشست دوحه؛ یک چیز را درک نمودیم که اکثر کشورها اراده کمک و همکاری با افغانستان را دارند

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!