Connect with us

علم و تکنالوژی

شماری از مردم کوریایی شمالی سیستم‌های امنیتی دولتی را دور می‌زنند

Published

 on

(Last Updated On: ثور ۸, ۱۴۰۱)

یک گروه مستقر در ایالات متحده در گزارشی مدعی شد، با وجود تشدید تلاش‌های کوریایی شمالی برای جلوگیری از دیدن اطلاعات خارج از کشور توسط شهروندان، تعدادی از افراد موفق به دور زدن کنترل‌های شدید دولتی بر روی تلفن‌های هوشمند خود شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، لومن (Lumen)، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده برای دسترسی کوریایی ‌شمالی به اطلاعات، خبر از یک هک در مقیاس جزئی داده است. با این حال تغییرات اخیر در قانون کوریایی ‌شمالی نشان می‌دهد که مقامات ملی آن را یک مشکل جدی می‌دانند.

در این گزارش ادعا شده است که بیشتر دانش مورد نیاز برای هک کردن تلفون‌ها از سمت افرادی در کوریایی ‌شمالی است که برای کار به چین فرستاده شده بودند؛ بیشتر این افراد در مشاغل برون‌سپاری نرم‌افزار مشغول کار بوده‌اند.

تیلیفون‌های هوشمند در کوریایی ‌شمالی زیاد شده‌اند، اما تعداد کمی از مردم اجازه دسترسی به اینترنت بین‌المللی را دارند. دستگاه‌ها در این کشور باید دارای برنامه‌های دولتی و سایر کنترل‌هایی باشند که بر استفاده نظارت کرده و دسترسی را محدود می‌کنند.

نویسندگان گزارش با همکاری با ERNW، یک سرویس امنیت فناوری اطلاعات مستقل مستقر در آلمان، تیلیفون‌های هوشمند و تبلت‌های کوریایی ‌شمالی را برای کنترل دولت بررسی کردند و با دو فراری مصاحبه کردند که گفتند قبل از فرار از کشور توانسته‌اند این محدودیت‌ها را دور بزنند.

در نتیجه این گزارش، این تحقیق فرضیات مبنی بر اینکه مردم کوریایی ‌شمالی با قطع اینترنت، فاقد دانش و ابزار لازم برای حمله موثر به مکانیسم‌های کنترل اطلاعات دولتی هستند، را باطل می‌کند.

هدف از این هک، دور زدن امنیت تلفن و نصب برنامه‌های مختلف بوده است.

در این گزارش آمده است که ارزش فروش مجدد گوشی را می‌توان با دسترسی و حذف اسکرین‌شات‌های گرفته شده به‌طور خودکار به وسیله «Trace Viewer» افزایش داد، برنامه‌ای در هر گوشی هوشمند کوریایی ‌شمالی، اسکرین‌شات‌های تصادفی می‌گیرد تا جلوی فعالیت‌های غیرقانونی کاربر را بگیرد.

گزارش Lumen می‌گوید این امکان وجود دارد که انجینران دولتی به تکنیک‌های توصیف شده توسط هکرها با غیرفعال کردن رابط USB مورد استفاده برای دسترسی به تلیفون پاسخ دهند.

علم و تکنالوژی

کوریای شمالی اولین ماهواره جاسوسی نظامی خود را در ماه جون به فضا پرتاب می‌کند

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۹, ۱۴۰۲)

به نقل از خبرگزاری رویترز؛ رسانه دولتی کوریای شمالی روز سه شنبه (۹جوزا) گزارش داده است که این کشور اولین ماهواره شناسایی نظامی خود را در ماه جون برای نظارت بر فعالیت های نظامی ایالات متحده پرتاب خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز؛ در بیانیه ای که توسط رسانه دولتی کوریای شمالی منتشر شد، ری بیونگ چول، معاون رئیس کمیسیون مرکزی نظامی حزب حاکم کارگران، تمرینات نظامی مشترک بین ایالات متحده و کوریای جنوبی را به وضوح نشان دهنده “آرزوهای بی پروا برای تجاوز” آنها دانست.

نیروهای ایالات متحده و کوریای جنوبی در ماه‌های اخیر تمرین‌های مختلفی را انجام داده‌اند، از جمله آنچه که آنها به عنوان بزرگترین مانور مشترک آتش مستقیم در هفته گذشته ، پس از کاهش چندین تمرین به دلیل محدودیت‌های اعمال شده به دلیل کرونا و امیدواری برای تلاش‌های دیپلماتیک با کشور کوریای شمالی توصیف کردند.

ری گفت:«مانورهای نظامی باعث شد پیونگ یانگ “وسایلی برای جمع آوری مستقیم اطلاعات در مورد فعالیت‌های نظامی دشمن” داشته باشد.»

کوریای شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای اعلام کرد که توسعه اولین ماهواره نظامی برای جاسوسی را تکمیل کرده است و کیم جونگ اون، رهبر این کشور آماده سازی نهایی برای پرتاب آن را تایید کرده است.

در این بیانیه زمان دقیق پرتاب ماهواره مشخص نشده است، اما کوریای شمالی به جاپان اطلاع داده است که پرتاب برنامه ریزی شده آن بین ۳۱ می تا ۱۱ جون انجام خواهد شد، که باعث شد توکیو سیستم‌های دفاع راکتی خود را در حالت آماده باش قرار دهد.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت:«هرگونه آزمایش کوریای شمالی که بر تکنالوژی راکت‌های هسته‌ای متکی باشد، به‌شمول آزمایش هایی که برای قرار دادن ماهواره در مدار استفاده می‌شود، نقض چندین قطعنامه سازمان ملل است.»

جاپان اعلام کرد که هر راکتی که قلمرو این کشور را تهدید کند، ساقط خواهد کرد.

این پرتاب، در صورت انجام، آخرین مورد از یک سلسله پرتاب راکت و آزمایش تسلیحاتی توسط پیونگ یانگ، از جمله پرتاب آزمایشی یک راکت هسته‌ای قاره پیمای جدید سوخت جامد در ماه گذشته خواهد بود.

تحلیلگران می‌گویند که ماهواره جدید توانایی‌های نظارتی کوریای شمالی را بهبود می‌بخشد و این امکان را به آن می‌دهد تا در صورت وقوع جنگ به اهداف خود با دقت بیشتری ضربه بزند.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

شهر نیویارک در حال غرق شدن زیر وزن خود است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۳, ۱۴۰۲)

دانشمندان می‌گویند به نظر می‌رسد شهر نیویارک سالانه با سرعت چند میلی‌متر، در حال غرق شدن زیر وزن سنگین خود است.

به نقل از آی‌ای، گروهی از دانشمندان در یک تحقیق جدید و جالب که در مجله Earth’s Future منتشر شده است، دریافته‌اند که شهر نیویارک به آرامی در حال فرو رفتن زیر وزن خود است.

این مشکل به دلیل یک پدیده طبیعی رایج به نام فرونشست در حال روی دادن است که در آن چیزهای سنگین مانند ساختمان‌ها به تدریج، در طول زمان سنگینی می‌کنند و فرو می‌روند یا تغییرات چشمگیر در زمین، منجر به فرو رفتن اشیا در آن می‌شود.

این پدیده می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما حرکات ناگهانی در رسوبات نرم یا بارهای سنگین که رسوبات نرم را به سمت پایین فشار می‌دهند، نمونه‌های بارز آن هستند.

اگر محاسبات این تحقیق جدید درست باشد، شهر نیویارک به آرامی با سرعتی در حدود ۱ تا ۲ میلی‌متر در سال در حال فرورفتن است. اگر چه این مقدار، زیاد به نظر نمی‌رسد، اما باید توجه داشت که این یک میانگین است و برخی از نقاط بسیار سریعتر در حال غرق شدن هستند.

این تغییرات در شهری که بیش از ۸ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، ممکن است تهدیدی برای مناطق کم ارتفاع آن باشد. بنابراین، محققین خاطر نشان می‌کنند که سرمایه‌گذاری در توسعه استراتژی‌های کاهشی برای مقابله با خطر فزاینده سیل و بالا آمدن سطح دریا بسیار مهم است. با این حال، ساخت دیوارهای دریایی عظیم ممکن است مطلوب ترین راه‌حل نباشد.

تام پارسونز، زمین‌شناس سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده امریکا و همکارانش در پوهنتون رود آیلند در این تحقیق تاکید کردند، هدف این مقاله افزایش آگاهی است که هر ساختمان بلند دیگری که در محیط‌های ساحلی، رودخانه یا دریاچه ساخته می‌شود، می‌تواند به خطر سیل در آینده کمک کند.

پارسونز گفت: «این چیزی نیست که فوراً نگران آن باشیم، اما این روند مداوم وجود دارد که خطر آبگرفتگی ناشی از سیل را افزایش می‌دهد.»

این تحقیق که توسط پارسونز و گروهش انجام شد، شامل تعیین جرم کل بیش از یک میلیون ساختمان در شهر نیویارک بود. نتایج نشان داد که وزن تجمیعی این ساختارها بالغ بر ۷۶۴ میلیارد کیلوگرم است.

محققین سپس شهر نیویارک را به شبکه‌ای از مربع‌های ۱۰۰ در ۱۰۰ متر تقسیم کردند و فشار رو به پایین ناشی از وزن ساختمان‌ها را با در نظر گرفتن نیروی گرانش محاسبه کردند.

تخمین‌های ارائه‌شده فقط وزن ساختمان‌ها و متعلقات آن‌ها را در نظر می‌گیرند و سطوح آسفالت‌ شده مانند جاده‌ها و پیاده‌روها و همچنین پل‌ها، راه‌آهن‌ها و دیگر ساختارها در شهر نیویارک در نظر گرفته نشده‌اند.

محققین پس از تجزیه و تحلیل داده‌های ماهواره‌ای در مورد ارتفاع سطح زمین، مدل‌های خود را مقایسه کردند و نقشه تخمینی فرونشست در شهر نیویورک را ترسیم کردند. این گروه پژوهشی هشدار می‌دهد که این مشکل ممکن است به دلیل آثار مربوط به افزایش شهرنشینی، مانند تخلیه آب زیرزمینی بدتر شود.

نتایج این پژوهش هشدار می‌دهد، نیویورک نماد شهرهای ساحلی در حال رشد در سراسر جهان است که مشاهده می‌شود در حال فرونشست هستند، به این معنی که یک چالش جهانی مشترک برای کاهش خطر افزایش طغیان وجود دارد.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

کارمند سابق شرکت اپل اطلاعات مخفی شرکت را دزدید و به چین گریخت

Published

on

(Last Updated On: ثور ۲۷, ۱۴۰۲)

ویبو وانگ، انجنیر ۳۵ ساله هزاران فایل محتوی اطلاعات مخفی شرکت اپل درباره ماشین‌های خودکار را از این شرکت دزدیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز این انجنیر متهم شده است که هنگام کار در شرکت اپل به شکل مخفی با یک شرکت چینی همکاری می‌کرده است. او پنج سال پیش به چین گریخته است.

در عریضه که برای این پرونده صادر شده، ویبو وانگ متهم به شش مورد سرقت اسرار تجاری شده است. این سومین باری است که یک کارمند اپل متهم به سرقت اطلاعات و انتقال آن به چین می‌شود.

وزارت عدلیه امریکا مدعی است که وانگ اسنادی شامل کد‌های منبع نرم‌افزار و سخت‌افزار سیستم‌های خودکار اپل را سرقت کرده است.

ویبو وانگ سال ۲۰۱۶ به تیم توسعه فناوری سیستم‌های خودکار اپل پیوست و در قراردادش با اپل توافقنامه حفظ اسرار تجاری را امضا کرد. او در سال ۲۰۱۸ چند ماه پیش از آن که اپل را ترک کند به صورت مخفیانه با یک کمپانی چینی شروع به همکاری کرد.

در عریضه نام شرکت چینی فاش نشده است، اما اعلام شده که در زمینه ماشین‌های خودکار فعالیت می‌کند.

وانگ در سال ۲۰۱۸ امریکا را به مقصد چین ترک کرد و دیگر به این کشور برنگشت. او در صورت دستگیری و بازگردانده شدن به امریکا با حکم زندانی طولانی مدت روبه‌رو خواهد شد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!