Connect with us

تغییرات اقلیمی

شمار تلفات آتش سوزی هاوایی به ۸۹ نفر رسید

منتشر شده

در

(Last Updated On: اسد ۲۲, ۱۴۰۲)

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که شمار تلفات آتش سوزی در جزیره مائویی در هاوایی به ۸۹ نفر افزایش یافت و این حادثه را تبدیل به مرگبارترین آتش سوزی در بیش از یک قرن اخیر در امریکا کرد.

براساس این گزارش، با گذشت چهار روز پس از وقوع این حادثه وحشتناک و با تخریب بسیاری از ساختمان‌ها و موترها و زیرساخت‌ها، عمق و دامنه آتش سوزی بیشتر نمایان شده است.

سازمان مدیریت اضطراری فدرال هزینه بازسازی شهر توریستی لاهاینا را حدود ۵.۵ میلیارد دالر برآورد کرد. براساس ارزیابی‌های صورت گرفته در این شهر بیش از ۲۲۰۰ ساختمان تخریب یا دچار خسارت شده و بیش از ۸۵۰ هکتار از اراضی در آتش سوخته است.

جاش گرین، والی هاوایی روز گذشته در یک کنفرانس خبری هشدار داد که با کشف اجساد بیشتر از میان خرابی‌ها با استفاده از سگ‌های جسدیاب، احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد. سگ‌های جسدیاب تنها ۳ درصد از منطقه آتش گرفته را جستجو کرده اند و عملیات جستجو همچنان ادامه دارد.

وی افزود:«با گذشت زمان، اجساد افراد بیشتری شناسایی می‌شود. وجود آتش‌های متعدد و وزش بادهای خطرناک، شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای را برای ما ایجاد کرده است.»

همچنین مقامات بخش مائویی اعلام کردند آتش سوزی در شهر لاهاینا از علف زارها و بوته زارها به شهر گسترش یافته و همچنان بخش هایی از شهر در آتش می‌سوزد.

براساس این گزارش، این آتش سوزی نخستین حادثه طبیعی مرگبار در تاریخ این جزیره است و شمار کشته شدگان آن از تعداد قربانیان سونامی در این جزیره در سال ۱۹۶۰ که در آن ۶۱ نفر جان خود را از دست دادند، فراتر رفته است.

این فاجعه زمانی رخ داد که سه شنبه گذشته گزارش یک آتش سوزی در بوته زارهای اطراف شهر کولا گزارش داده شد. پنج ساعت پس از شروع این آتش سوزی برق ساکنان منطقه لاهاینا قطع شد. تا بعد از ظهر آن روز با شدت گرفتن دامنه آتش سوزی و با وجود آنکه هیچ هشداری صادر نشده بود، بسیاری از ساکنان منازل خود را رها کرده و بسیاری از هوتل‌ها نیز مجبور به تخلیه مهمانان خود و بردن آنها به پناهگاه شدند.

در همین حال مقامات منطقه به برخی باشنده‌گان لاهاینا اجازه دادند تا به منازل خود بازگردند.

تغییرات اقلیمی

نماینده چین در امور اقلیم: حذف تدریجی سوخت‌های فسیلی «واقع بینانه» نیست

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۴۰۲)

مقام ارشد چین در امور اقلیم گفته است که حذف کامل سوخت‌های فسیلی «واقع بینانه» نیست و افزود که این سوخت‌ها باید همچنان نقش حیاتی در حفظ امنیت انرژی جهانی ایفا کند.

چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده سوخت‌های فسیلی از جمله زغال‌سنگ و نفت در جهان است و شی ژنهوا، فرستاده ویژه این کشور در امور اقلیم به اظهارات سفرا در نشستی در بیجینگ در روز پنجشنبه قبل از نشست اقلیم COP28 در دبی در ماه نومبر پاسخ داد. رویترز گزارش داد که یک کاپی از متن سخنرانی ژی و یک فیلم ضبط شده از جلسه به دست آورده است.

پس از آنکه سازمان ملل متحد گفت که ۲۰ گیگاتن کاهش کاربن دای اکساید اضافی تنها در این دهه برای جلوگیری از فراتر رفتن درجه حرارت از آستانه بحرانی ۱.۵ درجه سانتیگرید لازم است، کشورها تحت فشار هستند تا تعهدات بلندپروازانه تری برای مقابله با گرمایش جهانی بدهند.

ذخیره‌سازی در مرکز بحث‌ها در نشست اقلیم COP28 قرار خواهد گرفت و فعالان امیدوارند که اراده سیاسی برای تعیین اهداف روشن برای پایان دادن به استفاده از زغال‌سنگ و نفت ایجاد شود.

شی، با این حال، گفت که ماهیت متناوب انرژی‌های تجدیدپذیر و ضعیف بودن تکنالوژی ‌های کلیدی مانند ذخیره‌سازی انرژی به این معنی است که جهان باید همچنان برای حفظ رشد اقتصادی به سوخت‌های فسیلی تکیه کند.

ژی، که امسال در COP28 نماینده چین خواهد بود، گفت: «غیر واقع بینانه است که به طور کامل انرژی سوخت فسیلی را حذف کنیم.»

Continue Reading

تغییرات اقلیمی

گزارش: بنادر بزرگ جهانی به دلیل تغییرات اقلیمی ممکن تا سال ۲۰۵۰ غیرقابل استفاده شوند

Published

on

(Last Updated On: سنبله ۱۷, ۱۴۰۲)

نتایج یک مطالعه روز جمعه نشان داد که برخی از بزرگترین بنادر جهان ممکن است تا سال ۲۰۵۰ غیرقابل استفاده شوند زیرا افزایش سطح آب بحر فعالیت ها را تحت تأثیر قرار می دهد. بر بنیاد گزارش، تلاش برای سرعت بخشیدن به کاربن زدایی از بحر و ارائه تکنالوژی جدید یک امر حیاتی است.

اختلالات مربوط به اقلیم در حال حاضر بر بنادر در سراسر جهان تأثیر می گذارد. این شامل خشکسالی است که مانع فعالیت ها در کانال بزرگ پانامه می شود.

گزارش تغییرات بحری جهانی که توسط گروه خدمات حمل و نقل  Lloyd’s Register و همکار خیریه مستقل آن Lloyd’s Register Foundation تهیه شده است، سناریوهای آینده را بررسی می کند.

به گزارش رویترز، سخنگوی Lloyd’s Register (LR) گفت: از ۳۸۰۰ بندر جهان، یک سوم در یک نوار استوایی قرار دارد که در برابر قوی ترین اثرات تغییرات اقلیمی آسیب پذیر است.

بنادر شانگهای، هوستون و لازارو کاردناس (در مکسیکو) که برخی از بزرگترین بنادر جهان هستند، تا سال ۲۰۵۰ به طور بالقوه با افزایش سطح آب بحر به ارتفاع ۴۰ سانتی‌متر غیرفعال خواهند شد.

در گزارش آمده است که سایر بنادر کلیدی از جمله روتردام در حال حاضر تحت فشار هستند.

در این گزارش که توسط اندیشکده اکونومیست ایمپکت تهیه شده است، آمده است: «کشورها باید برای افزایش کارایی و انعطاف‌پذیری بنادر و زیرساخت‌های لوجستیکی خود سرمایه‌گذاری کنند تا با تقاضای فزاینده برای واردات و مصرف سازگاری داشته باشند.»

سخنگوی LR گفت: بنادر بسیار آسیب پذیر به افزایش سطح بحر مانند شانگهای می توانند سیستم های دفاع در برابر سیل مشابه با بند میسلند در هالند و بند تیمز لندن ایجاد کنند.

وی افزود: «این امر نیاز به بالا بردن مداوم دیوارهای استنادی در هر دهه را که راه حلی کوتاه مدت و پرهزینه است، نفی می کند.»

حمل و نقل تقریباً ۳ درصد از انتشار کاربن دای اکساید جهانی را تشکیل می دهد.

سخنگوی LR گفت که این صنعت فعالانه با کاهش مصرف سوخت فسیلی خود، انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را کاهش می‌دهد.

او گفت: «یک مالک کشتی به طور متوسط ​​تقریباً پنج کشتی دارد. در نتیجه، همه بازیکنان در جمع آوری ارقام خوب نیستند. همچنین ممکن است تمایلی به اشتراک گذاری ارقام وجود نداشته باشد. پیش بینی به دسترسی به مجموعه اطلاعات محکم و مرتبط بستگی دارد.»

این گزارش در آستانه هفته حمل و نقل بین المللی لندن که از ۱۱ سپتمبر آغاز می شود، ارائه شد.

Continue Reading

تغییرات اقلیمی

طوفان هیلاری به جنوب غربی ایالت کالیفرنیا رسید

Published

on

(Last Updated On: اسد ۳۰, ۱۴۰۲)

طوفان استوایی هیلاری روز یکشنبه (۲۰ آگست) با بارندگی شدید به جنوب غربی ایالت کالیفرنیا رسید. پیش‌بینی می‌شود این طوفان با باران‌های بی‌سابقه و تاریخی و سیل‌های «فاجعه‌بار» همراه باشد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تاکنون یک نفر در مکزیک بر اثر سیل ناشی از این طوفان جان خود را از دست داده است. تصاویر متعددی از سیل‌های خروشان در خیابان‌های این کشور در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

مسوولان کالیفرنیا روز گذشته با نزدیک شدن طوفان هیلاری در این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کردند. این طوفان اواخر یکشنبه به جنوب غربی ایالت کالیفرنیا رسید.

وزش بادهای شدید و باران شدید بی‌وقفه روز یکشنبه در جنوب ایالت کالیفرنیا ادامه داشت و جاده‌های برخی از مناطق شاهد ترافیک سنگین بود زیرا مردم در تلاش بودند این مناطق را ترک کنند.

بسیاری از پروازها در میدان‌های سن‌دیگو و لس آنجلس و رویدادهای ورزشی در این منطقه لغو شده‌اند. مقامات دولتی و فدرال به ساکنان هشدار داده‌اند که در خانه بمانند و وسایل اضطراری را در دسترس خود داشته باشند.

به گزارش وبسایت «فلایت اور»، حدود ۲۵۰ پرواز برنامه‌ریزی شده برای یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی سن‌دیگو لغو شده و ۳۸۲ پرواز دیگر در این فرودگاه برای روز دوشنبه نیز لغو شده است.

قدرت این طوفان استوایی در ۴۸ ساعت گذشته کاهش یافته است. اما زک تیلور، یک کارشناس اداره هواشناسی امریکا، تاکید کرد، طوفان هیلاری همچنان مرطوب‌ترین طوفان تاریخ جنوب غربی ایالات متحده خواهد بود.

زک تیلور اضافه کرد: «این یک طوفان خطرناک است. تنها میزان باران آن اهمیت ندارد، بلکه شدت آن نیز مهم است.»

این طوفان باران‌های فراوانی را برای مناطقی از ایالت کالیفرنیا به همراه خواهد داشت.

به گزارش رویترز، طوفان هیلاری قرار است بسیاری از مناطق جنوب غربی ایالات متحده را که به شرایط خشک عادت دارند، در نوردد. مناطقی مانند پالم اسپرینگز، کالیفرنیا، که معمولاً بارشی در حدود پنج اینچ باران در طول سال دارند، با طوفان هیلاری بین ۶ تا ۱۰ اینچ باران خواهند داشت. منطقه «دره مرگ» کالیفرنیا که میزان بارش سالانه آن در حدود ۲.۲ اینچ است، پیش‌بینی می‌شود بین سه تا ۴ اینچ بارش باران داشته باشد.

مرکز ملی توفان امریکا پیش‌بینی کرده بود که طوفان هیلاری با بادهایی به سرعت ۹۰ کیلومتر شامگاه یکشنبه به ایالت کالیفرنیا خواهد رسید.

طوفان هیلاری نخستین طوفانی خواهد بود که پس از ۸۴ سال کالیفرنیا را درخواهد نوردید. در سپتمبر سال ۱۹۳۹ طوفان استوایی «لونگ بیچ» ۱۰۰ کشته برجای گذاشت.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!