Connect with us

رویداد های اخیر

شمار تلفات غیرنظامیان در فرودگاه کابل به بیش از ۶۰تن افزایش یافت

Published

 on

(Last Updated On: سنبله ۵, ۱۴۰۰)

برخی منابع امروز جمعه (۵سنبله) تایید کرده اند که شمار تلفات غیرنظامیان در دو انفجار در نزدیک فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی کابل به بیش از ۶۰ کشته و ۱۵۰ زخمی افزایش یافت.

این منابع گفته اند احتمال دارد شمار قربانیان بیشتر از این باشد، چون هنگام انفجارها هزاران تن در محل تجمع کرده بودند.

ستاد فرماندهی مرکزی امریکا نیز اعلام کرده است که در این انفجارها ۱۳ نظامی امریکا کشته و ۱۵ تن دیگر آنان زخمی شدند.

عصر روز گذشته (پنج‌شنبه ۴سنبله) در نخست یک حمله کننده انتحاری مواد انفجاری خود را در نزدیکی “ابی گیت” فرودگاه کابل که نیروهای امریکایی و بریتانیایی در آن مسقر بودند منفجر ساخت و سپس یک انفجار دیگر در نزدیکی دروازه و هتل بارون جایی که هزاران تن برای داخل شدن به فرودگاه کابل تجمع کرده بودند به وقوع پیوست.

مسوولیت این انفجارها را گروه داعش به عهده گرفت.

همچنان حوالی ساعت ۱۲ شب صدای چند انفجار دیگر نیز از فرودگاه کابل شنیده شد، اما ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در تویتی گفت که این انفجارها برنامه‌ریزی شده بود، و نیروهای امریکایی مقدار تجهیزات خود را از بین بردند.

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!