Connect with us

کوید۱۹

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲۰۰ میلیون نفر عبور کرد

Published

 on

(Last Updated On: سنبله ۳, ۱۴۰۰)

به نقل از خبرگزاری رویترز بیش از ۲۱۳.۷ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۴.۶ میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

از زمان شناسایی اولین موارد در چین در دسامبر ۲۰۱۹ ، علایم این بیماری در بیش از ۲۱۰ کشور گزارش داده شد.

درهمین حال هند روز چهارشنبه ۳۷ هزار و ۵۹۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش داد و افزود که مرگ و میرناشی از این ویروس به ۶۴۸ نفر افزایش یافته و تعداد قربانیان به ۴۳۵ هزار و ۱۱۰ نفر رسیده است.

در آسترالیا، مقام‌ها تلاش دارند تا موج سوم ویروس کرونا را کنترول نمایند وبیش از نیمی از جمعیت ۲۵ میلیونی به شمول شهرهای بزرگ آن سیدنی و ملبورن در قرنطین بسر می‌برنند.

این درحالی است که شهر سیدنی به روزچهارشنبه شاهد ثبت بالاترین علایم ویروس کرونا بود.

در جاپان نیز که در حال حاضر میزبان بازی‌های پارالمپیک است، تلاش‌ها برای مهار شیوع جدید این ویروس جریان دارد و انتظار‌ می‌رود وضعیت اضطراری را در هشت ایالت دیگر نیز اعمال نمایند.

کوید۱۹

بریتانیا واکسن مقابله با اومیکرون از شرکت مدرنا در این کشور را تایید کرد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۵, ۱۴۰۱)

بربنیاد گزارش‌ها، بریتانیا به عنوان اولین کشور نسل جدید واکسن «مدرنا» را تایید کرده است. این نسخه از واکسن کووید به عنوان دوز یادآور تا فصل خزان سال جاری در دسترس خواهد بود و گفته شده که ایمنی بالاتری در برابر سویه‌های مختلف ویروس کرونا ایجاد می‌کند.

بیشتر همه‌گیری‌ های اخیر در کشورهای مختلف به واسطۀ سویه جدیدتر کرونا یعنی اومیکرون بوده است. اکنون واکسن مدرنا هم سویه اصلی و هم اولین زیرسویه اومیکرون ( BA.1) را که زمستان گذشته ظاهر شد، هدف قرار می دهد؛ از این رو به عنوان یک واکسن دوگانه شناخته می شود زیرا دو سویه کووید را هدف قرار می دهد. این واکسن دوگانه، معروف به “Spikevax bivalent Original/Omicron”، حاوی ۲۵ میکروگرم واکسن اومیکرون و ۲۵ میکروگرم واکسن اصلی کرونا است.

آژانس تنظیم مقررات دارو و محصولات صحی بریتانیا (MHRA) با بررسی استانداردهای ایمنی، کیفیت و اثربخشی این واکسن، تزریق آن را در بزرگسالان تایید کرده است.

این واکسن هم‌چنان برای تایید بین المللی به استرالیا، کانادا و اتحادیه اروپا ارسال شده است. انتظار می رود که اتحادیه اروپا این دوز را تا ماه سپتامبر تصویب کند.

کارآزمایی و آزمایش این واکسن روی ۴۳۷ نفر نشان داده که دریافت آن بی خطر است و مصونیت قابل قبولی در برابر سویه های جدیدتر ویروس کرونا می دهد. سویه های شایع در بریتانیا اکنون بیشتر BA.4 و BA.5 هستند و واکسن جدید در مقابل آنها نیز ایمنی بهتری ایجاد کرده است.

Continue Reading

کوید۱۹

با افزایش موارد کوید-۱۹ درهند، پوشیدن ماسک دوباره اجباری شد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۱, ۱۴۰۱)

دهلی نو، پایتخت هندوستان در حالی که موارد ابتلا به کووید-۱۹ در سراسر این کشور هم‌چنان در حال افزایش است، دستورات ماسک عمومی را از روز پنج‌شنبه، ۱۱ آگست، مجدداً به اجرا گذاشت.

دولت هندوستان جریمه ۵۰۰ روپیه‌ای (6 دالری) را برای افرادی که در انظار عمومی بدون ماسک دستگیر شوند، تعیین کرده است.

وزارت صحت هند اعلام کرد ۱۶۲۹۹ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر کشور ثبت شده است که نرخ مثبت آن ۴.۵۸ درصد است. نزدیک به ۲۱۵۰ عفونت در دهلی نو گزارش شده است.

روز چهارشنبه دهلی نو هشت مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را گزارش کرد که بالاترین رقم در نزدیک به شش ماه گذشته است. مردم در اکثر نقاط کشور شروع به دور انداختن ماسک های صورت کردند، زیرا عفونت‌ها به دنبال دو موج ویرانگر قبلی کووید-۱۹ کاهش یافت.

آرویند کجریوال، مقام ارشد منتخب دهلی نو، گفت که موارد ابتلا به کووید-۱۹ در حال افزایش است اما نیازی به وحشت نیست زیرا اکثر موارد جدید خفیف بودند.

هند واکسیناسیون مردم را در جنوری ۲۰۲۱ آغاز کرد و بیش از ۲.۰۴ میلیارد دوز از جمله دوزهای اول، دوم و تقویت کننده را تزریق کرده است. بیش‌از ۹۴ درصد از جمعیت واجد شرایط (۱۲ سال و بالاتر) حداقل یک واکسن دریافت کرده اند و ۸۶ درصد به طور کامل واکسینه شده اند.

بیشتر کارشناسان بر این باورند که آمار رسمی کشته‌شدگان هند که بیش از ۴۱۴۰۰۰ نفر است، بسیار کم است، اما دولت این نگرانی‌ها را اغراق‌آمیز و گمراه‌کننده رد کرده است.

Continue Reading

کوید۱۹

اعلام پیروزی کوریایی شمالی در مقابله با کرونا

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۰, ۱۴۰۱)

به نقل از گزارش رویترز کیم جونگ اون، کوریایی شمالی، در مقابله با کووید-19 اعلام پیروزی کرد و خواهر کیم جونگ اون  فاش کرده است که، برادرش از تب رنج می‌برد و گفت که علیه کوریایی جنوبی که آن را عامل ایجاد این بیماری می‌داند انتقام‌جویی مرگبار صورت گیرد.

او حتی فاش کرد که برادرش در بحبوحه شیوع کرونا به “تب شدید” مبتلا شد. کیم یو جونگ گفت:” کیم جونگ اون به شدت مریض بود اما به دلیل نگرانی‌هایش در مورد مردم حتی یک لحظه نمی‌توانست دراز بکشد.”

خبرگزاری کی سی ان ای کوریایی شمالی نیز اعلام کرد  کیم دستور لغو حداکثر اقدامات ضد اپیدمی را که در ماه می اعمال شد، صادر کرد و افزود که کوریایی شمالی باید یک سد ضد اپیدمی قوی فولادی حفظ کند و کار ضد اپیدمی را تا پایان بحران صحت جهانی تشدید کند.

پیش از آن هم کیم یو جونگ، خواهر کوچک‌تر رهبر کوریایی شمالی ، بحران کرونا در کشورش را به دلیل تشدید تقابل “مضحک هیستریک” از سوی کوریایی جنوبی دانست و این ادعا را تکرار کرد که “چیزهای بیگانه” ارسالی از کوریایی جنوبی ویروس را به کوریایی شمالی منتقل کردند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!