Connect with us

ورزش

شورای بین‌المللی کرکت میرویس اشرف را به عنوان رئیس کرکت به رسمیت شناخت

Published

 on

(Last Updated On: حمل ۲۲, ۱۴۰۱)

شورای بین‌المللی کرکت در جلسه سه ماهه خود که روزگذشته (یک شنبه ۱۰ اپریل) در امارات متحده عربی برگزار شد، میرویس اشرف را رسما به عنوان رئیس اداره کرکت بورد افغانستان به رسمیت شناخت.

این درحالی است که رهبری اداره کرکت بورد افغانستان، پس از تلاش‌های زیاد توانست؛ نگرانی‌های رهبری و کشورهای عضو شورای بین‌المللی کرکت را رفع و نسبت به سوی‌تفاهم ایجاد شده پس از تغییر نظام و رهبری کرکت بورد افغانستان، وضاحت ارائه نماید.

همچنین شورای بین‌المللی کرکت از تلاش‌های رهبری فعلی کرکت بورد افغانستان قدردانی نمود و میرویس اشرف را به‌عنوان نماینده رسمی کرکت بورد افغانستان برای بورد رهبری این شورا پذیرفت.

بر همین اساس، آقای اشرف روزگذشته رسمآ به نمایندگی از کشورش در نشست رهبری شورای بین‌المللی کرکت شرکت کرد و گزارش تمام دستاوردهای کرکت بورد افغانستان را با کشورهای عضو این شورا شریک ساخت.

آقای اشرف در این باره می‌گوید که: “بدون شک این یک افتخار بزرگی برای افغان‌ها است که کرکت افغانستان مانند گذشته در چوکات شورای بین‌المللی کرکت فعالیت خواهد کرد و اطمینان می‌دهم که به تلاش‌های خود برای توسعه و تقویت کرکت افغانستان ادامه خواهیم داد.”

پیش از این شورای بین‌المللی کرکت یک کمیته ارزیابی را برای کرکت بورد افغانستان ایجاد کرده بود که میرویس اشرف تمام اعضای این کمیته را متقاعد ساخت و به آنها اطمینان داد که اکنون کرکت و اداره کرکت بورد افغانستان در مسیر درست در حرکت است.

سپس کمیته ارزیابی گزارشی را به کشورهای عضو شورای بین‌المللی کرکت در مورد تایید آقای میرویس اشرف و تعیین یک نماینده رسمی در کرکت بورد افغانستان ارائه کرد که مورد قبول آنها و مجمع عمومی قرار گرفت.

ورزش

مسابقات کریکت افغانستان و پاکستان یکبار دیگر به تعویق افتاد

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۶, ۱۴۰۱)

به گزارش جیو نیوز پاکستان، سلسله مسابقات یک روزه بین‌المللی میان تیم های کریکت افغانستان و پاکستان که قرار بود امسال برگزار شود یکبار دیگر به سال آینده به تعویق افتاده است.

جیو نیوز به نقل از منابعی که ازآن نام برده نشده گزارش داده که به دلیل مصروفیت بازیکنان تیم پاکستان در مسابقات برنامه ریزی شده با سایر کشورها، برگزاری مسابقات با تیم افغانستان تا ماه اپریل سال آینده ممکن نیست.

این سلسله مسابقات در اصل قرار بود در سپتمبر سال ۲۰۲۱ در سریلانکا برگزار شود، اما نظر به درخواست کریکت بورد افغانستان به تعویق افتاد.

تیم های کریکت افغانستان و پاکستان تا حال چهار مسابقه یک روزه بین‌المللی بازی کرده اند.

Continue Reading

ورزش

جدول مسابقات هشتمین لیگ شپگیزه کرکت افغانستان اعلان شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۳۱, ۱۴۰۱)

کرکت بورد افغانستان روز دوشنبه (۳۰جوزا) جدول بندی مسابقات هشتمین لیگ شپگیزه کرکت را اعلان کرد.

قرار است بازی‌های این لیگ به تاریخ هژدهم ماه جولای آینده درکابل آغاز و تا پنجم ماه اگست ادامه خواهد داشت.

کرکت بورد افغانستان گفته است که در این جدول بندی همه نکات مهم درنظر گرفته شده و همه تیم‌ها طبق جدول وارد میدان خواهند شد.

قرار است در اولین بازی این لیگ، تیم عقابان کابل با تیم مس عینک روبرو شود.

این درحالی است که امسال دو تیم جدید بنام‌های پامیر زلمی و ستارگان هندوکش به جمع از تیم‌های دیگر دراین لیگ بازی خواهند نمود.

Continue Reading

ورزش

پوستر رسمی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رونمایی شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۲۶, ۱۴۰۱)

 کمیته برگزاری جام جهانی قطر روز چهارشنبه (۲۵جوزا) از پوستر رسمی این رقابت‌ها رونمایی کرد.

جام جهانی ۲۰۲۲، خزان امسال و به میزبانی کشور قطر برگزار خواهد شد.

این پوستر طرح چفیه ( پارچه‌ای چهارگوش) مخصوص قطری‌هاست و بر روی آن عبارت “هیا۲۰۲۲” به معنی پیش به سوی جام جهانی ۲۰۲۲ آمده است.

برای اولین بار، پوستر جام جهانی توسط یک هنرمند زن طراحی شده است.

بوثینه المفتاح، هنرمند زن قطری از پوسترهای جام جهانی که نماد جشن و هواداری فوتبال در سراسر قطر و جهان عرب استد رونمایی کرده است.

المفتاح گفت:”الهام بخش اصلی من مفهوم حافظه جمعی بود. بیشتر کارهای من بر تجربیات گذشته، خاطرات، گره زدن آنها به زمان حال و دخیره کردن آنها به شیوه ای معاصر متمرکز است. می‌خواستم پوسترها از این موضوع پیروی کنند و داستان فرهنگ فوتبال قطر را روایت کنند. من می خواستم هر پوستر جشن و هواداران فوتبال در قطر را نشان دهد. پوستر اصلی گوترا و ایگال(سرپوش سنتی) را به تصویر می‌کشد که به شکلی جشن در هوا تکان می‌خورند ؛کاری که هواداران در اینجا هنگام به ثمر رساندن گل انجام می‌دهند.”

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!