Connect with us

جهان

شی‌ جین پینگ برای سومین‌بار رئیس‌جمهور چین شد

منتشر شده

در

(Last Updated On: عقرب ۱, ۱۴۰۱)

حزب کمونیست چین اعلام کرد شی جین پینگ را برای سومین بار و به مدت ۵ سال دیگر به عنوان رئیس‌جمهور این کشور و رئیس عمومی حزب کمونیست انتخاب کرده است.

بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین از ۲۴ میزان در بیجنگ آغاز شد و امروز مراسم اختتامیه آن برگزار شد. این همایش هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود و یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که در جریان برگزاری آن اتخاذ می‌شود، انتخاب رئیس کل جدید حزب کمونیست چین به عنوان حزب حاکم این کشور است.

حزب کمونیست چین همچنین اعضای کمیته مرکزی خود را انتخاب کرد؛ کمیته‌ای که روز یک‌شنبه قرار است اعضای کمیته دائمی پلیتبوروی (دفتر سیاسی) حزب کمونیست چین را انتخاب کند.

با انتخاب شی جین پینگ برای سومین بار در جایگاه رئیس حزب و رئیس‌جمهور چین، هم‌اکنون او به قدرت‌مندترین رهبر چین، پس از «مائو تسه‌تونگ»، بنیانگذار جمهوری خلق چین تبدیل شده است.

جهان

طیاره نظامی امریکا در بحر سقوط کرد

Published

on

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۲)

یک طیاره اردوی امریکا با هشت سرنشین روز چهارشنبه در بحر در غرب جاپان سقوط کرد و ماهیگیران گزارش دادند که سه نفر پیدا شده اند اما وضعیت آنها مشخص نیست.

گارد ساحلی گفت که قایق‌های گشت زنی و طیاره ها را به محل حادثه در جزیره یاکوشیما، فرستاده است.

نماینده یک شرکت ماهیگیری گفت که قایق های ماهیگیری در منطقه سه نفر را در بحر پیدا کردند.

یک سخنگوی حکومت گفت که سقوط طیاره Osprey در نزدیکی میدان هوایی جزیره اتفاق افتاد، جایی که یک طیاره دیگر از این نوع بعد از ظهر چهارشنبه با موفقیت به زمین نشست.

به گزارش رسانه ها، سقوط درست قبل از ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت جاپان اتفاق افتاد و به گفته شاهدان، انجن سمت چپ طیاره هنگام نشست آتش گرفته بود.

هیروکازو ماتسونو، منشی عمومی کابینه جاپان گفت که این طیاره ساعت ۲:۴۰ بعد از ظهر به وقت محلی از رادار ناپدید شد.

استقرار Osprey در جاپان بحث‌برانگیز بوده است و منتقدان می‌گویند که مستعد تصادف است. اردوی ایالات متحده و جاپان اما این موضوع را رد می‌کنند.

در ماه اگست، یک طیاره امریکایی Osprey در سواحل شمال آسترالیا هنگام انتقال نیروها حین یک تمرین معمول نظامی سقوط کرد و سه تن از نیروهای امریکایی کشته شدند.

در دسمبر ۲۰۱۶ طیاره دیگری در اقیانوس در نزدیکی جزیره جنوبی اوکیناوای جاپان هنگام نشست سقوط کرد که باعث شد استفاده از این طیاره به طور موقت توسط اردوی امریکا متوقف شود.

Continue Reading

جهان

آتش بس اسرائیل و حماس دو روز دیگر تمدید شد

Published

on

(Last Updated On: قوس ۷, ۱۴۰۲)

آتش بس بین اسرائیل و حماس در نوار غزه روز سه شنبه وارد پنجمین روز شد و  قرار است دو طرف اسرای بیشتری را آزاد کنند.

اسرائیل اعلام کرد که ۱۱ اسرائیلی روز دوشنبه از نوار غزه به کشور بازگشتند و تعداد اسرای اسرائیلی و خارجی که حماس از روز جمعه در جریان آتش بس آزاد کرده است به ۶۹ نفر رسید.

کاخ سفید و مذاکره کنندگان قطری روز دوشنبه اعلام کردند که وقفه اولیه چهار روزه درگیری‌ها که ساعت ۵:۰۰ به وقت گرینویچ روز سه شنبه به پایان می رسید، برای دو روز دیگر تمدید شده است.

اسرائیل درباره توافقی برای تمدید آتش بس اظهار نظر نکرده است، اما دفتر صدر اعظم اسرائیل گفت که دولت به اضافه کردن ۵۰ زن زندانی به فهرست فلسطینیانی که آزاد می‌شوند، موافقت کرده است.

حماس گفت که به دنبال تجدید شرایطی است که بر اساس آن اسرا را به غیر از زنان و کودکانی که قبلاً آزاد کرده، رها می‌کند.

خلیل الحیه، یکی از مقامات حماس اواخر روز دوشنبه به الجزیره گفت: «امیدواریم که اشغالگران (اسرائیل) در دو روز آینده (به توافقنامه) پابند باشند، زیرا ما به دنبال یک توافق جدید، علاوه بر زنان و کودکان، هستیم که به موجب آن اقشار دیگری را که در اختیار داریم، می‌توانیم تبادله کنیم.»

او گفت که این امر مستلزم «رفتن به یک دوره زمانی اضافی برای ادامه مبادله افراد در این مرحله» است.

در میان اسرای که حماس هنوز در اختیار دارد، پدران و همسران کسانی هستند که در روزهای اخیر آزاد کرده است.

اسرائیل قبلاً گفته بود که در بدل هر ۱۰ اسیر دیگری که آزاد می‌شود، آتش بس را یک روز تمدید می‌کند.

رسانه های اسرائیل به نقل از دفتر صدر اعظم اسرائیل گزارش دادند که دولت اسرائیل فهرستی از اسرای را دریافت کرده است که انتظار می رود روز سه شنبه آزاد شوند.

اداره زندان های اسرائیل اعلام کرد که ۳۳ اسیر فلسطینی روز دوشنبه از یک زندان در کرانه باختری اشغالی و از یک توقیف گاه در بیت المقدس آزاد شدند و تعداد کل فلسطینی هایی را که از روز جمعه آزاد کرده است به ۱۵۰ نفر رساند.

Continue Reading

جهان

بایدن امیدوار است با آزادی اسرای بیشتری، آتش بس اسرائیل و حماس تمدید شود

Published

on

(Last Updated On: قوس ۶, ۱۴۰۲)

پس از آنکه حماس ۱۷ نفر دیگر از جمله یک دختر چهار ساله اسرائیلی-امریکایی را آزاد کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت که امیدوار است آتش‌بس موقت بین اسرائیل و حماس تا زمانی که اسرا آزاد می‌شوند ادامه یابد.

حماس اعلام کرد که اگر تلاش جدی برای افزایش تعداد اسرای فلسطینی که توسط اسرائیل آزاد می‌شوند، صورت گیرد، آماده است آتش بس توافق شده را که روز دوشنبه وارد چهارمین و آخرین روز خود می‌شود، تمدید کند.

به گزارش رویترز، ۳۹ اسیر نوجوان فلسطینی روز یکشنبه توسط اسرائیل آزاد شدند که تعداد آزاد شده ها مجموعاً از زمان آغاز آتش بس به ۱۱۷ نفر می رسد.

حماس اعلام کرد ۱۳ اسرائیلی، سه تایلندی و یک شهروند روسیه را تحویل داده است و کمیته بین المللی صلیب سرخ تایید کرد که آنها را با موفقیت از غزه منتقل کرده است.

آتش بس چهار روزه‌ای که هفته گذشته توافق شد، اولین توقف درگیری‌ها در هفت هفته از زمانی است که حماس در حمله به اسرائیل ۱۲۰۰ نفر را کشت و حدود ۲۴۰ اسیر را به غزه منتقل کرد.

در پاسخ به آن حمله، اسرائیل غزه را بمباران کرد و حمله زمینی در شمال آن انجام داد. مقامات صحت غزه می‌گویند که حدود ۱۴ هزار و ۸۰۰ فلسطینی کشته و صدها هزار نفر آواره شده اند.

بنیامین نتنیاهو، صدر اعظم اسرائیل روز یکشنبه گفت که با بایدن درباره آزادی اسرا صحبت کرده و افزود که اگر قرار باشد که هر روز ۱۰ اسیر آزاد شوند، از تمدید آتش بس موقت استقبال خواهد کرد.

با این حال، نتنیاهو گفت که او همچنین به بایدن ابلاغ کرده است که پس از پایان آتش‌بس، «ما با تمام قدرت برای دستیابی به اهداف خود باز خواهیم گشت: نابودی حماس، اطمینان از عدم بازگشت غزه به آنچه که بود؛ و البته آزادی همه گروگان های ما.»

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!