Connect with us

رویداد های اخیر

عبدالسلام حنفی با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد دیدار کرد

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۳۰, ۱۴۰۲)

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا روز یک‌شنبه (۲۹دلو) با خانم کانی وگناراجا، معاون سرمنشی سازمان ملل متحد و مسوول برنامۀ انکشافی دفترمنطقه‌ای آسیا و اقیانوسیۀ آن سازمان دیدار کرد.

دفترمطبوعاتی معاونیت اداری ریاست الوزرا در خبرنامه‌یی نگاشته است که، دراین دیدار خانم کانی وگناراجا ضمن آنکه درباره برنامه‌ها و اهداف سفرخود به افغانستان معلومات داد گفت: «امنیت موجود درافغانستان و همکاری مسوولان امارت اسلامی با سازمان‌ها و مؤسسات بین‌المللی خصوصاً سازمان‌های مرتبط به ملل متحد این امکان را فراهم می‌کند تا به بهترین شکل به کمک‌های شان به مردم افغانستان ادامه دهند.»

وی افزود: «این سازمان آماده است تا کمک‌هایش را در عرصه‌های محیط زیست، امور بشر‌دوستانه، کاریابی، امور زیربنایی و کاهش فقر در افغانستان ادامه دهد.»

پس از آن مولوی عبدالسلام حنفی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان ملل متحد، خصوصاً برنامۀ انکشافی آن سازمان به‌خاطر کاهش فقر، تهیۀ آب آشامیدنی، امور زیربنایی و توسعه در افغانستان قدردانی نمود.

وی خاطر نشان کرد؛ امارت اسلامی توانسته است در زمینه‌های محو فساد اداری، ازبین بردن کشت، استفاده، قاچاق و تجارت مواد مخدر، برقراری صلح و امنیت پایدار، جمع‌آوری و کمک به افراد بی بضاعت، جمع‌آوری و تداوی معتادین و مدیریت بیش از یک میلیون مهاجر عودت کننده مؤفقانه عمل کند

آقای حنفی افزود: «انتظار امارت اسلامی از سازمان ملل متحد این است که با در نظرگرفتن اقدامات یادشده قدم‌های جدی را جهت به رسمیت شناختن امارت اسلامی بر دارد.»

آقای حنفی همچنان به موضوع محیط زیست اشاره کرده، گفته است که، با آنکه افغانستان تأثیر ناچیز بر تولید گازهای گل‌خانه‌یی و تغییرات اقلیمی دارد اما از کشورهای است که به شدت از پدیدۀ تغییر اقلیم آسیب دیده و از سازمان ملل خواست تا در زمینۀ مبارزه با پیآمدهای تغییرات اقلیمی که خشکسالی‌های اخیر، یکی از پیامدهای آن است با افغانستان همکاری جدی نمایند.

رویداد های اخیر

توماس وست با معاون نماینده امارات در ملل متحد دیدار کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

توماس وست، نماینده خاص ایالات متحده امریکا برای افغانستان، با محمد ابو شهاب، معاون نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد دیدار و در مورد تحولات اخیر در افغانستان گفتگو کرده است.

نمایندگی امارات متحده عربی جمعه شب در صفحه ایکس خود نوشته است که دو طرف در مورد توانمند ساختن زنان و دختران افغان و اجرای کامل قطعنامه شماره ۲۷۲۱ شورای امنیت ملل متحد صحبت کرده اند.

بر اساس این قطعنامه، انتظار می‌رود سازمان ملل متحد یک نماینده ویژه در امور افغانستان تعیین کند، موضوعی که با مخالفت امارت اسلامی روبه‌رو شده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

جنرال ارشد سابق امریکا می‌گوید که داعش شاخه خراسان در حال رشد است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

جوزف ووتل، رئیس سابق قوماندانی مرکزی ایالات متحده، مدعی شده است که داعش شاخه خراسان در حال رشد است و امریکا منابع کافی را برای کاهش خطر این گروه در منطقه ندارد.

ووتل در مصاحبه با وب سایت خبری «بزنس انسایدر» افزوده است که پیش از خروج امریکا از افغانستان، واشنگتن از قابلیت‌های اطلاعاتی قابل توجهی در منطقه و توانایی انجام حملات علیه این گروه برخوردار بود، اما شیوه جدید مقابله با تروریزم امریکا راه را برای تقویت داعش خراسان هموار کرده و این گروه حالا بر حملات فرامرزی تمرکز می‌کند.

به باور وی، ایالات متحده هنوز توانایی جمع آوری اطلاعات معنادار در منطقه را دارد، اما این توانایی نسبت به آنچه که قبلاً بود کاهش یافته است. وی تاکید کرد که بسیار مهم است که ایالات متحده به تخصیص منابع خود برای مقابله با این تهدید ادامه دهد و آن را در اولویت قرار دهد.

ووتل گفته است که یکی از راه ها برای انجام این کار، همکاری با شرکای منطقه‌ای در ماحول افغانستان، مانند پاکستان یا کشورهای آسیای مرکزی، به‌هدف افزایش همکاری و تبادل اطلاعات است.

این در حالی است که امارت اسلامی بارها تاکید کرده که داعش سرکوب شده است و توانایی انجام حملات از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری را ندارد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

رعد و برق در هلمند جان یک نفر را گرفت و سه تن دیگر را زخمی کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

مسوولان محلی هلمند می‌گویند که از اثر رعد و برق در این ولایت یک نفر جان باخته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالباری راشد، رئیس اطلاعات و فرهنگ هلمند به آریانا نیوز می‌گوید که رعد و برق در لشکرگاه، مرکز این ولایت، و ولسوالی‌های گرشک و باباجی رخ داده است.

به گفته وی، یک تن در این حوادث جان باخته و سه تن دیگر مشمول یک زن و دو کودک زخمی شده اند.

این در حالیست که باران‌های شدید در ولسوالی سنگین هلمند باعث خسارات مالی شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!