Connect with us

علم و تکنالوژی

فراری موترهای برقی منحصر به فرد می‌سازد

Published

 on

(Last Updated On: جوزا ۲۷, ۱۴۰۱)

این شرکت موترساز لوکس روز پنجشنبه (۲۶جوزا) به سرمایه گذاران گفت که مدل‌های برقی و هیبریدی باید تا سال ۲۰۳۰، هشتاد درصد از فروش این شرکت را تشکیل دهند و قول داد که موترهای “منحصر به فردتری” تولید کند؛ زیرا باعث تغییر ارزشمندی به سمت رانندگی با آلایندگی صفر می شود.

بندتو ویگنا، مدیر اجرایی، روز پنجشنبه هنگام رونمایی از طرح تجاری جدید شرکت که مدت ها در انتظارش بود، گفت:”ما معتقدیم که می توانیم از موتور برقی برای بهبود عملکرد موترهای خود استفاده کنیم.”

مانند دیگر موترسازان ورزش، چالش فراری فراتر از سرمایه‌گذاری کلان مورد نیاز برای توسعه مدل‌های الکتریکی است که می‌تواند با عملکرد بالای پیشینیان سوخت فسیلی مطابقت داشته باشد؛ باتری‌های موتری برقی (EV) امروزی نمی‌توانند قدرت پایدار یک موتر ورزشی موتور احتراقی را ارائه کنند

جان الکان، رئیس شرکت، در سخنان افتتاحیه گفت:”هر کاری که ما انجام می‌دهیم همیشه بر متمایز بودن فراری بودن متمرکز است.مجموعه امکانات و تجهیزات برقی و هیبریدی به ما این امکان را می‌دهد که موترهای منحصربه‌فردتری بسازیم.”

در همین حال، فراری اعلام کرد که اولین موتری ورزشی خود را – با موتور ۱۲ سیلندر سنگین و گاز سوز – در سپتامبر امسال رونمایی خواهد کرد.

ویگنا برنامه‌های این موترساز ایتالیایی برای عرضه اولین مدل برقی خود را در سال ۲۰۲۵ تایید کرد و فراری اعلام کرد که ۱۵ مدل جدید را از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶ روانه بازار خواهد کرد.

وی گفت :” این شرکت انتظار دارد موترهای تمام برقی پنج درصد از فروش را در سال ۲۰۲۵ و ۴۰ درصد در سال ۲۰۳۰ را تشکیل دهند. مدل های هیبریدی باید از ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۵۵ درصد از فروش در سال ۲۰۲۵ افزایش یابد، قبل از اینکه در سال ۲۰۳۰ به ۴۰ درصد کاهش یابد.

بر اساس برآوردهای این صنعت، موترسازان بزرگ در مواجهه با ممنوعیت‌های قریب الوقوع موترهای سوخت فسیلی در اروپا و چین، متعهد شده اند که تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۲۵۰ میلیارد دالر برای تغییر مسیر به سمت برقی شدن هزینه کنند.

فراری گفت که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۶، ۴.۴ میلیارد یورو (۴.۵۸ میلیارد دالر) سرمایه گذاری کند.

علم و تکنالوژی

چین یک سیستم رهگیری موشک آزمایش کرد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۳۰, ۱۴۰۱)

به نقل از رویترز، وزارت دفاع چین اعلام کرده است که یک سیستم دفاع موشکی به منظور رهگیری زمین به هوا را آزمایش کرده است که با موفقیت به اهداف خود دست یافته است.

وزارت دفاع چین گفته این آزمایش صرفاً دفاعی بوده و منظور از انجام آن هدف قرار دادن هیچ کشوری نبوده است.

چین جدیدترین سیستم رهگیری موشکی خود را درحالی آزمایش کرده که در ماه‌های گذشته پروازهای شناسایی خود را بر فراز جزیره تایوان شدت بخشیده است. چین تایوان را جزیی از خاک خود دانسته و بر بازگشت مسالمت‌آمیز آن به خاک اصلی تاکید دارد.

چین به عنوان بخشی از یک طرح نوسازی جاه‌طلبانه که توسط رئیس جمهور شی جین پینگ نظارت می‌شود، تحقیقات خود را بر روی انواع موشک‌ها، از موشک هایی که می‌توانند ماهواره‌ها را در فضا نابود کنند تا موشک‌های بالستیک پیشرفته با کلاهک هسته‌ای، افزایش داده است.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

ساخت مقبره برای اینترنت اکسپلورر در کوریایی جنوبی

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۲۸, ۱۴۰۱)

یک انجنیر نرم‌افزار کوریایی جنوبی به مناسبت پایان کار رسمی مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer)، مقبره‌ی نمادین را برای این نرم‌افزار ساخته که با طعنه روی آن نوشته شده است:”او ابزار خوبی برای دانلود سایر مرورگرها بود.” هزینه ساخت این سنگ قبر ۳۳۰ دالر اعلام شده است.

مایکروسافت چهارشنبه هفته گذشته پس از ۲۷ سال به پشتیبانی از مرورگر معروف اینترنت اکسپلورر که زمانی دنیای ویب را تحت کنترل خود داشت، پایان داد. 

جونگ کی-یونگ از کوریایی جنوبی تصمیم گرفت مراسم ختمی برای این نرم‌افزار در کافه برادرش در شهر گیونگجو برگزار کند. او در ادامه تصویری از سنگ قبر این مرورگر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت و این تصویر به سرعت بین کاربران دست به دست شد.

جونگ می‌گوید این مراسم احساسات مختلفی را در او زنده کرد، چرا که این مرورگر نقش مهمی در زندگی شغلی‌اش داشت. او به رویترز گفت:”استفاده از این نرم‌افزار آزاردهنده بود، اما من از این ارتباط با به عنوان یک رابطه عشق و نفرت یاد می‌کنم چون اینترنت اکسپلورر روزگاری در این بازار غالب بود.”

این انجنیر نرم‌افزار می‌گوید با گذشت سال‌ها از دوران اوج اینترنت اکسپلورر، مشتریانش همچنان اصرار داشتند که سایت‌ها و سرویس‌های آن‌ها با این مرورگر سازگار باشند. گفتنی است که این برنامه تا سال‌ها به عنوان مرورگر پیش‌فرض دولت کوریایی جنوبی و بسیاری از بانک‌های این کشور استفاده می‌شد.  

اینترنت اکسپلورر در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و بیش از یک دهه برترین مرورگر جهان بود، چون به‌صورت پیش‌فرض با سیستم عامل ویندوز به بازار می‌آمد و همه کاربران از آن استفاده می‌کردند. با این حال، با ورود رقبای بزرگی مثل گوگل کروم در اواخر دهه ۲۰۰۰ و میم‌هایی که درباره کُندی این برنامه منتشر می‌شد، اقبال عمومی نسبت به اینترنت اکسپلورر کمتر شد.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

شرکت موتر سازی بی ام دبلیو باتری پیشرفته را در مادل برقی آزمایش می‌کند

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۲۴, ۱۴۰۱)

شرکت موتر سازی بی ام دبلیو پیشرفته ترین باتری خود را که موسوم به “ون” می باشد، به زودی در موترهای برقی شاسی بلند (SUV)  مدل iX آزمایش می کند.

این شرکت‌ روز سه‌شنبه اعلام کرد که، این شرکت باتری دوربردی را که توسط استارت‌ آپ میشیگانی برای موترهای شاسی‌بلند برقی مدل iX این موترساز آلمانی ساخته است، نصب و آزمایش خواهد کرد.

به گفته سازنده باتری، باتری مذکور دارای دو نوع سلول باتری است. این باتری جدید، براساس واکنش‌های کیمیاوی، می تواند انرژی بیشتری ذخیره کرده و علاوه بر آن، برد وسیله نقلیه را تا ۶۰۰ مایل (۹۶۵ کیلومتر) یا بیشتر بین هر چارج، افزایش دهد. شرکت “ون” اعلام کرد که بر اساس برنامه ریزی انجام شده، نمونه اولیه موتر تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

به گفته مجیب ایجاز، بنیانگذار و مدیر اجرایی ون، هدف باتری کاهش استفاده از مواد سنتی فعلی در باتری EV مانند کبالت، نیکل، گرافیت و لیتیوم است.

ایجاز گفت که ون در حال آزمایش ترکیبات کیمیاوی الکترودهای مختلف در باتری است است، و قرار است در این آزمایش،عوامل مختلفی نظیر هزینه، انرژی و پایداری را ارزیابی کند.

ایجاز گفت که ون ممکن است یک نسخه تولیدی از باتری را در سه اندازه و قیمت مختلف ارائه دهد، از جمله یک نسخه پایین رده که قیمتی برابر با باتری‌های معمولی مبتنی بر نیکل و کبالت امروزی دارد.

ایجاز گفت که در حال حاضر شرکت ون با شرکت‌های دیگر موترسازی مشغول مذاکره است، تا نمونه اولیه باتری ون را در موترهای آنان نیز مورد آزمایش قرار دهد.

در ماه مارچ، بخش سرمایه گذاری شرکت بی ام دبلیو یک سرمایه گذاری ۶۵ میلیون دالری را در شرکت ون انجام داد.

در دسامبر گذشته، ون اعلام کرد، که نمونه اولیه باتری که در یک موتری تسلا مدل “اس” مورد استفاده قرار گرفت، بیش از ۷۵۰ مایل (۱۲۰۰ کیلومتر) برد داشت که بسیار بیشتر از، بهترین موترهای برقی تولیدی موجود در بازار بود.

ون  از زمان تأسیس خود در سال ۲۰۲۰، توسعه خود را بر روی باتری‌های دوربردی که از مواد ایمن تر و پایدارتر استفاده می‌کند متمرکز کرده است. هدف آن، تولید یک باتری با انرژی بیشتر، ابعاد کوچکتر و ارزان قیمت تر می باشد.

یورگن هیلدینگر، مدیر اجرایی بی ام دبلیو در بیانیه‌ای گفت که این موترساز در حال بررسی فرصت‌هایی است تا “فناوری‌های باتری ون را در مدل‌های خط تولید آینده ما ادغام کند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!