Connect with us

کوید۱۹

فعالیت بس‌های شهری شاروالی کابل از بهر جلوگیری از ویروس کرونا متوقف می‌شود

Published

 on

(Last Updated On: جوزا ۲۷, ۱۴۰۰)

شاروالی کابل میگوید که بس‌های شهری این نهاد بدلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سر از تاریخ ۲۹ جوزا موقتا متوقف میشود.

شاروالی در این باره گفته” بس های شهری که در مسیرهای کارته نو و پروژه احمدشاه بابا مینه فعالیت می نماید؛ از روز شنبه مورخ 29 جوزا جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا موقتاً متوقف می شود.”

شاروالی افزوده  که فعالیت این بس‌ها پس از ختم ویروس کرونا توسعه داده خواهد شد.

این نهاد از رانندگان بس‌های کوچک نیز خواسته تا در هنگام حمل و نقل شهروندان تعداد راکبین شان را کاهش دهند.

شاروالی از مردم نیز خواسته تا فاصله اجتماعی را مراعات نمایند.

این نهاد افزوده ” حفاظت و مراقبت از سلامتی صحت همه هموطنان رسالت تمام شهروندان است؛ برای نجات زندگی خویش و اطرافیان تان، فاصله های اجتماعی و دستورالعمل های صحی را رعایت کنید.”

این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور افزایش یافته و روز گذشته ۹۴ تن مبتلا به این ویروس در سراسر کشور جان باخته اند.

کوید۱۹

اعلام پیروزی کوریایی شمالی در مقابله با کرونا

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۰, ۱۴۰۱)

به نقل از گزارش رویترز کیم جونگ اون، کوریایی شمالی، در مقابله با کووید-19 اعلام پیروزی کرد و خواهر کیم جونگ اون  فاش کرده است که، برادرش از تب رنج می‌برد و گفت که علیه کوریایی جنوبی که آن را عامل ایجاد این بیماری می‌داند انتقام‌جویی مرگبار صورت گیرد.

او حتی فاش کرد که برادرش در بحبوحه شیوع کرونا به “تب شدید” مبتلا شد. کیم یو جونگ گفت:” کیم جونگ اون به شدت مریض بود اما به دلیل نگرانی‌هایش در مورد مردم حتی یک لحظه نمی‌توانست دراز بکشد.”

خبرگزاری کی سی ان ای کوریایی شمالی نیز اعلام کرد  کیم دستور لغو حداکثر اقدامات ضد اپیدمی را که در ماه می اعمال شد، صادر کرد و افزود که کوریایی شمالی باید یک سد ضد اپیدمی قوی فولادی حفظ کند و کار ضد اپیدمی را تا پایان بحران صحت جهانی تشدید کند.

پیش از آن هم کیم یو جونگ، خواهر کوچک‌تر رهبر کوریایی شمالی ، بحران کرونا در کشورش را به دلیل تشدید تقابل “مضحک هیستریک” از سوی کوریایی جنوبی دانست و این ادعا را تکرار کرد که “چیزهای بیگانه” ارسالی از کوریایی جنوبی ویروس را به کوریایی شمالی منتقل کردند.

Continue Reading

کوید۱۹

آزمایش کرونای جو بایدن منفی شد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۱۶, ۱۴۰۱)

داکتران کاخ سفید روزشنبه (۱۵ اسد) اعلام کردند که جواب آزمایش کووید-۱۹ جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا، پس از چند روز مثبت بودن، منفی شده است.

به گزارش رویترز، داکتر کوین اوکانر، در نامه‌ای اظهار کرد که بایدن تا زمانی که آزمایش دومش نیز منفی شود در قرنطینه باقی خواهد ماند.

رئیس جمهوری ۷۹ ساله امریکا، پس از مثبت شدن آزمایش کوویدش در روز ۲۱ جولای، پس از دو هفته انزوا، چهارشنبه گذشته از قرنطینه بیرون آمد، ولی نتیجه آزمایش او در روز ۳۰ جولای دوباره مثبت شد.

داکتر اوکانر گفت، این مورد “بازگشت” یک عارضه جانبی نادر در درصد بسیار کمی از مریضانی است که برای درمان کووید-۱۹ داروی ضد ویروس کرونا “پکسلووید” مصرف می‌کنند.

Continue Reading

کوید۱۹

شناسایی سه نوع کووید طولانی با علائم مختلف

Published

on

(Last Updated On: اسد ۱۲, ۱۴۰۱)

متخصصان کالج کینگ لندن در بررسی خود سه نوع کووید طولانی با علائم مختلف شناسایی کردند.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند:”به نظر می رسد سه نوع مختلف کووید طولانی وجود دارد که هر کدام علائم خاص خود را دارند.”

به گفته کارشناسان کالج کینگ لندن، یک گروه علائم عصبی از جمله خستگی، احساس خستگی ذهنی و سردرد را تجربه می‌کنند که اغلب در افرادی شایع بود که به سویه آلفا و دلتا مبتلا شده بودند.

گروه دوم از مشکلات تنفسی از جمله درد قفسه سینه و تنگی نفس شدید رنج می‌برند که می‌تواند به آسیب ریه منجر شود. این علائم در میان افرادی که در طول موج اول همه‌گیری مبتلا شده بودند، شایع بود.

گروه سوم با طیف متنوعی از علائم از جمله تپش قلب، درد عضلانی و تغییرات در پوست و مو مواجه میشوند.

متخصصان افزودند:”سه مجموعه از علائم در همه سویه ها مشاهده شده است.”

به گزارش اسکای نیوز، متخصصان ۱۴۵۹ فرد مبتلا به کووید طولانی را که حداقل ۱۲ هفته پس از عفونت با علائم مریضی مواجه بودند، مورد مطالعه قرار دادند. اطلاعات بدست آمده به وضوح نشان می‌دهد که سندرم پس از کووید فقط یک مریضی نیست بلکه به نظر می‌رسد در چندین زیرگروه وجود دارد. درک علل ریشه‌ای این زیرگروه‌ها ممکن است به یافتن راهکارهای درمانی کمک کند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!