Connect with us

ورزش

قرعه‌کشی فصل دوم “لیگ‌برتر” فوتسال افغانستان

منتشر شده

در

(Last Updated On: )

قرعه‌کشی فصل دوم رقابت‌های لیگ‌برتر فوتسال افغانستان، سه‌شنبه شب (۱۸ دلو) در فدراسیون فوتبال افغانستان با اشتراک مسوولین برگزار شد.

در این رقابت‌ها ۱۰ تیمی که قرار است با هم رقابت نمایند عبارت اند از:

• سعادت ‌نیمروز

• زیتون‌ کابل

• ظاهر اسد ‌کابل

• سرپل ‌باستان

• اتحاد‌‌ هرات

• جوانان خراسان بغلان

• عصر جدید‌ غزنی

• پیروزی ‌پنجشیر

• صداقت ‌کابل و شمس‌هرات که با سیستم لیگ (رفت) با هم رقابت خواهند نمود.

باید گفت که در سال ۲۰۲۰ در دور اول لیگ برتر فوتسال افغانستان “تیم اتحاد” توانست مقام قهرمانی را از آن خود نماید و دراین دور رقابت‌ها قرار است به عنوان مدافع عنوان قهرمانی حضور پیدا کند.

به گفته فدراسیون فوتبال افغانستان این مسابقات از روز ۲۶ دلو ماه روان با دیدار تیم‌های “سعادت نیمروز” و “زیتون‌کابل” افتتاح خواهد شد و در ادامه‌ی، رقابت‌ها هر روز با برگزاری دو دیدار در جمنازیوم فدراسیون فوتبال افغانستان و به میزبانی کابل برگزار خواهد شد.

دراین مراسم دین محمد صافی، مشاور ارشد فدراسیون فوتبال افغانستان می‌گوید که :«پس از تحولات اخیر در کشور امارت اسلامی افغانستان بهترین امتیازات را برای فوتبال افغانستان ارایه کرده است و همچنان ورزش را ملی ساختند.»

وی همچنان از شبکه تلویزیونی آریانا بابت نشر دور اول لیگ برتر فوتسال افغانستان به صورت “اچ دی” سپاس گزاری کرد.

درهمین حال، شاهپور ارمغان، معاون ریاست شبکه تلویزیونی آریانا می‌گوید که:«امشب جای خیلی‌ها مسرت است که باز هم شبکه جهانی رادیو تلویزیون آریانا در همکاری نزدیک با فدراسیون فوتبال افغانستان فصل دوم فوتسال افغانستان را راه‌اندازی نموده است.»

آقای ارمغان همچنان افزوده است که :«طوری که میداند تلویزیون آریانا و شرکت مخابراتی افغان بیسیم در کنار جامعه ورزشی کشور قرار داشته و با حمایت از برنامه‌های ورزشی سهم ورزش دوستانه خود را ادا نموده است.»

همچنان فصل دوم لیگ‌برتر فوتسال افغانستان به صورت زنده و انحصاری از طریق شبکه تلویزیونی آریانا پخش خواهد شد.

لطف‌الله ستانکزی، مدیر بخش فروشات تلویزیون آریانا دراین رابطه می‌گوید که:«اطمینان میدهیم که تمام بیننده‌گان نه تنها در ۳۴ ولایت کشور بل در بیرون از افغانستان نیز مردم ما بتوانند با بهترین کیفیت از طریق تلویزیون، ستلایت و دیجیتال رقابت‌ها را تماشا کنند.»

آقای ستانکزی می‌گوید که ورزش در اولیت ادارۀ تلویزیون آریانا قرار دارد و در سال جاری نیز برنامه‌های خوبی ورزشی را برای مردم به نشر خواهند سپرد که آغاز آن لیگ‌برتر” فوتسال افغانستان” می‌باشد.

ورزش

سه بازیکن افغانستان از سوی شورای بین المللی کریکت مشمول تیم تورنمنت جام جهانی ۲۰ آوره شدند

روهیت شرما کپیتان این تیم معرفی شده است.

Published

on

(Last Updated On: )

شورای بین المللی کریکت سه بازیکن افغانستان را مشمول تیم منتخب خود از دور اخیر جام جهانی ۲۰ آوره کرده است.

رحمن الله گربز، راشد خان و فضل الحق فاروقی بازیکنانی که از افغانستان مشمول این تیم شده اند.

سایر بازیکنان این تیم عبارتند از: روهیت شرما (هند)، نیکولاس پوران (ویست اندیز)، سوریا کومار یاداو (هند)، مارکس ستونیز (استرالیا)، هاردیک پاندیا (هند)، اکسر پتیل (هند)، جسپریت بومرا (هند) و ارشدیپ سینگ (هند).

روهیت شرما کپیتان این تیم معرفی شده است.

رحمن الله گربز در این رقابت‌ها ۲۸۱ دوش انجام داد که بیشترین دوش از سوی یک بازیکن بود. شصت دوش او در بازی مقابل استرالیا کمک کرد تا افغانستان در برابر استرالیا پیروز شود.

راشد خان ۱۴ ویکت گرفت و نرخ واگذاری دوش او در هر آور حدود ۶ بود.

فضل الحق فاروقی ۱۷ ویکت گرفت که یک ریکارد مشترک با ارشدیپ سینگ برای بیشترین ویکت بود. چهار ویکت او در مسابقه با نیوزیلند به افغانستان کمک کرد تا نیوزیلند را شکست دهد.

 

مطالب مرتبط:

کوهلی پس از قهرمان شدن هند در جام جهانی، از بازی‌های ۲۰ آوره استعفا کرد


راشدخان پس از باخت در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰آوره مقابل افریقای جنوبی: «این تازه شروع کار برای ما است»

Continue Reading

ورزش

کوهلی پس از قهرمان شدن هند در جام جهانی، از بازی‌های ۲۰ آوره استعفا کرد

برای هند، این نخستین بار طی ۱۷ سال بود که قهرمان جام جهانی ۲۰ آوره شد. هند در دیدار نهایی جام جهانی با تفاوت تنها ۷ دوش افریقای جنوبی را شکست داد.

Published

on

(Last Updated On: )

ویرات کوهلی پس از بلند کردن جایزه بهترین بازیکن میدان شنبه شب به دنبال پیروزی هند مقابل افریقای جنوبی در جام جهانی۲۰ آوره، اعلام کرد که دیگر در این نوع بازی‌ها اشتراک نمی‌کند.

برای هند، این نخستین بار طی ۱۷ سال بود که قهرمان جام جهانی ۲۰ آوره شد. هند در دیدار نهایی جام جهانی با تفاوت تنها ۷ دوش افریقای جنوبی را شکست داد.

کوهلی پس از پایان مسابقه گفت: «این آخرین جام جهانی ۲۰ آوره من بود و این چیزی است که می‌خواستیم به آن برسیم. یک روز احساس می‌کنید نمی‌توانید دوش کسب کنید، و سپس همه چیز اتفاق می‌افتد.»

وی افزود: «این یک راز آشکار بود، زمان آن فرا رسیده است که نسل بعدی روی صحنه بیاید، برخی از بازیکنان شگفت انگیز تیم را به جلو می‌برند و بیرق را بالا نگه می‌دارند.»

این دومین پیروزی هند در جام جهانی ۲۰ پس از آن بود که آنها در سال ۲۰۰۷ تحت کپیتانی ام اس دونی در افریقای جنوبی قهرمان شدند.

دونی، کپیتان سابق هند و قهرمان دو دوره جام جهانی، پس از پیروزی روز شنبه در اینستاگرام قدردانی کرد و گفت: «قهرمانان جام جهانی ۲۰۲۴. ضربان قلبم بالا رفته بود، آفرین به حفظ آرامش، داشتن اعتماد به نفس و انجام کاری که بازیکنان انجام دادند. از همه هندی‌هایی که در وطن و در همه جای دنیا هستند، سپاس فراوان برای آوردن جام جهانی به وطن. تبریک می‌گویم.»

با این پیروزی، ماموریت راهول دراوید نیز به حیث سرمربی تیم ملی کریکت هند پایان یافت.

 

مطالب مرتبط:

هند و افریقای‌جنوبی به بازی نهایی جام جهانی کریکت ۲۰‌آوره راه یافتند

هند در مرحله دوم جهانی کریکت ۲۰ آوره با تفاوت ۴۷ دوش افغانستان را شکست داد

Continue Reading

ورزش

تیم فوتسال افغانستان در بازی‌های دوستانه به مصاف مراکش می‌رود

فدراسیون فوتبال افغانستان در خبرنامه‌ای نوشته است که این مسابقات در روزهای ۱۰ و ۱۳ جولای در مراکش پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

Published

on

(Last Updated On: )

فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرده است که تیم ملی فوتسال کشور ماه آینده میلادی دو بازی دوستانه مقابل مراکش انجام خواهد داد.

فدراسیون فوتبال افغانستان در خبرنامه‌ای نوشته است که این مسابقات در روزهای ۱۰ و ۱۳ جولای در مراکش پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

فدراسیون فوتبال کشور خاطر نشان کرده که این مسابقات به منظور آماده سازی تیم برای جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود و هزینه آن از بودجه فدراسیون پرداخت خواهد شد.

جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴ قرار است به تاریخ ۱۴ سپتمبر در ازبکستان آغاز شود.

این اولین بار است که افغانستان در این رقابت‌ها حضور می‌یابد.

 

مطالب مرتبط: 

حریفان افغانستان در جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴ مشخص شدند

افغانستان برای اولین بار به جام جهانی فوتسال راه یافت

 

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!