Connect with us

رویداد های اخیر

لوی درستیز قوای مسلح از ولسوالی‌های سرحدی در بدخشان بازدید نمود

منتشر شده

در

(Last Updated On: اسد ۱۲, ۱۴۰۲)

وزارت دفاع ملی می‌گوید که لوی درستیز قوای مسلح از ولسوالی‌های سرحدی ولایت بدخشان بازدید نمود.

به گفته این وزارت قاری فصیح الدین فطرت، لوی درستیز قوای مسلح، طی سفری به ولسوالی‌های سرحدی واخان، اشکاشم و زیباک ولایت بدخشان با منسوبین و مسولان دیدار نمود.

در اعلامیه‌ای وزارت دفاع آمده است که در این دیدار لوی درستیز، تلاش‌های خستگی ناپذیر شبانه روزی منسوبین اردوی را در راستای حفاظت از سرحدات و تمامیت ارضی کشور تمجید نمود و برای منسوبین قطعات و جزوتام‌ها لباس نظامی توزیع کرد، و نیز جهت برقراری امنیت بهتر در سرحدات هدایت لازم را با مسؤلان شریک نمود.

از سوی هم، منسوبین سرحدی اردوی اطمئنان دادند که در هر شرایط آماده‌ی خدمت به نظام می‌باشند و قاطعانه از سرحدات کشور دفاع و حراست می‌نمایند.

در همین حال باشندگان ولسوالی‌های واخان و پامیر ضمن استقبال از سفر لوی درستیز از برقراری امنیت و توجه وزارت دفاع ملی قدردانی نمودند و یکبار دیگر حمایت شان را از امارت اسلامی اعلام کردند.

رویداد های اخیر

هند استرداد جایدادهای اهل هنود در افغانستان را «تحول مثبت» دانست

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

راندیر جیسوال، سخنگوی وزارت امور خارجه هند، گفته است که کشورش گزارش‌های مربوط به بازگرداندن جادیدادهای اهل هنود در افغانستان را «یک تحول مثبت» می‌داند.

جیسوال در یک نشست خبری روز جمعه گفت: «اگر دولت طالبان (امارت اسلامی) تصمیم گرفته است که جایدادهای هندوها و سیک‌های افغانستان را که مردم آنها هستند بازگرداند، البته این یک اتفاق مثبت است. ما این‌گونه به آن نگاه می کنیم.»

وزارت عدلیه حدود یک ماه قبل اعلام کرده بود که روند بررسی زمین‌های غصب شده شهروندان اهل هنود در سراسر کشور آغاز شده است.

سهیل شاهین، رئیس دفتر سیاسی امارت اسلامی در دوحه، نیز اخیراً در گفتگو با روزنامه «د هندو» گفته است که جایدادهایی که توسط جنگ‌سالاران در حکومت پیشین غصب شده بود، به صاحبان شان بازگردانده می‌شود.

او همچنان به بازگشت نریندر سینگ خالصه، عضو پارلمان در حکومت پیشین، به کشور اشاره کرده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک مهاجر افغان در فرانسه مردی را در پی درگیری به‌دلیل نوشیدن شراب کُشت

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

روزنامه لی موند فرانسه گزارش داده است که یک مهاجر افغان در این کشور مردی را در پی درگیری به‌دلیل نوشیدن شراب با ضربات چاقو کشته و یک تن دیگر را زخمی کرده است.

این حادثه روز چهارشنبه در شهر بوردو در جنوب غربی فرانسه رخ داده است.

مهاجم ۲۵ ساله بر قربانیان حادثه که از الجزایر بودند و ۲۶ و ۳۷ سال سن داشتند، نزدیک شد و آنان را به‌دلیل نوشیدن مشروبات الکلی در روز عید مورد انتقاد قرار داد.

پس از آنکه یکی از آنان گفت که این کار مربوط به او نمی‌شود، مهاجم چند مشت به آنان کوبید و دور شد.

به گزارش روزنامه لی موند به نقل از شاهدان، این افراد سپس قُطی‌های شراب را به‌سوی مهاجم پرتاب کردند و او برگشته و با چاقو بر آنان حمله کرد.

مرد ۳۷ ساله از اثر جراحات شدید درگذشت و دوست او به شفاخانه منتقل شد.

پس از این حادثه، مهاجم با گروهی از ماموران پولیس روبه‌رو شد که از وی خواستند تا چاقو اش را بر زمین بگذارد، اما او با نمایش دادن چاقو به‌سوی آنان حرکت کرد. پولیس سپس به‌سوی او تیراندازی کرده و او کشته شد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

نمایندگان امارت اسلامی در مراسم فاتحه فرزندان رهبر حماس شرکت کردند

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

محمد نعیم، سرپرست سفارت افغانستان در دوحه و سهیل شاهین، رئیس دفتر سیاسی امارت اسلامی در دوحه در مراسم فاتحه فرزندان اسماعیل هنیه، رهبر حماس شرکت کرده اند.

سفارت افغانستان در دوحه در خبرنامه‌ای نوشته است که مراسم فاتحه فرزندان اسماعیل هنیه شام پنجشنبه (۲۳ حمل) برگزار شد.

سه پسر و چهار نواسه اسماعیل هنیه روز چهار شنبه (اول عید) در حمله هوایی اسرائیل بر موتر حامل شان در غزه جان باختند.

در پی این رویداد، امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه، در یک تماس تیلفونی به اسماعیل هنیه گفت که در نتیجه این‌گونه قربانی‌ها، فلسطین از اشغال اسرائیل آزاد می‌شود.

او همچنان برای مردم فلسطین آرزوی استقامت، ثبات و صبر کرد.

قابل ذکر است که حملات اسرائیل بر غزه در حدود شش ماه گذشته ۳۳ هزار و ۶۳۴ کشته بر جای گذاشته است. بیش از ۷۶ هزار تن دیگر زخمی شده اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!