Connect with us

رویداد های اخیر

متقی: فشارهای جهانی بر امارت اسلامی، افغانستان را به بی‌ثباتی سوق خواهد داد

Published

 on

(Last Updated On: جدی ۴, ۱۴۰۱)

وزیر امور خارجه می‌گوید که فشارهای بیرونی در برابر امارت اسلامی، افغانستان را به ناامنی و بی‌ثباتی غیرقابل کنترول سوق خواهد داد.

امیرخان متقی این اظهارات را امروز (یک‌شنبه) در مراسم معافیت جرایم مالیاتی تاجران و سرمایه‌گذاران که در ارگ برگزار شده بود، بیان کرده است.

وزیر خارجه گفته است که ادامه هرگونه فشار بر امارت اسلامی افغانستان به‌نفع هیچ طرفی نخواهد بود.

او می‌گوید: «اگر کسی از فشار بالای افغانستان کار می‌گیرد به این معنی است که افغانستان را به ناامنی و بی‌ثباتی سوق می‌دهد و این‌بار هیچ‌کسی آن را کنترول کرده نخواهد توانست اما این به‌نفع هیچ‌کسی نیست.»

آقای متقی هم‌چنان با اشاره به رویدادهای اخیر امنیتی در کشور گفته است که برخی حلقات خارجی در ناامن ساختن اوضاع نقش دارند.

وزیر خارجه گفت: «امروز شما در قسمت رویدادهای امنیتی از استخبارات پرسان کنید که آیا دست‌های داخلی دخیل اند یا خارجی؟ کسانی که در پیوند به این رویدادها بازداشت می‌شوند از کجا می‌آیند؟ لهذا ما به همسایه‌های افغانستان صدا می‌زنیم که افغانستان آرام و با ثبات به‌نفع همه منطقه است.»

آقای متقی هم‌چنان تنش‌های اخیر مرزی میان افغانستان و پاکستان را به‌سود هیچ طرفی نمی‌خواند و از این کشور می‌خواهد که به‌اصول دیپلوماتیک و همسایه‌داری در برابر افغانستان پابندی نماید.

او در این مورد می‌گوید: «به پاکستان صدا می‌زنیم که تنش‌های مرزی نه به‌سود شماست و نه به‌سود ما، ما وقتی به شما منحیث مسلمان برادر خطاب داریم از شما هم همین را می‌خواهیم. ما وقتی به شما راه ترانزیت را به آسیای میانه فراهم کردیم ما هم می‌خواهیم که شما برای ما راه ترانزیت را فراهم کنید.»

امیرخان متقی هم‌چنان از جامعه جهانی خواست که به‌جای اعمال فشارها، راه مذاکره و گفت‌وگو را با امارت اسلامی به‌پیش بگیرند زیرا به باور او، تنها راه حل مشکلات افغانستان مذاکره است.

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!