Connect with us

رویداد های اخیر

متقی: پاکستان تلاش می‌کند از موضوع مهاجرین برای برآورده شدن اهداف گوناگون استفاده نماید

منتشر شده

در

(Last Updated On: عقرب ۱۲, ۱۴۰۲)

امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه گفته است که پاکستان تلاش می‌کند از موضوعات بشری و مهاجرین برای برآورده شدن اهداف گوناگون استفاده نماید و در این راستا حتی به مردم، سیاسیون و آگاهان خود هم گوش نمی‌دهد.

آقای متقی در دیدار با نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفت که حکومت پاکستان بر خانه های مهاجرین افغان عملیات می‌کند، دارایی‌های نقدی آنها را به زور می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد دارایی‌های منقول، وسایل ترانسپورتی و مواشی شان را انتقال دهند.

او گفت که هزاران تن به دلایل غیر موجه مجبور شده اند تا در نقاط عبوری شب و روز در هوای سرد انتظار بکشند.

آقای متقی خاطر نشان کرد که کمک‌های عاجل و دراز مدت برای عودت کنندگان در صدر اولویت حکومت قرار دارد و در این راستا از هیچ نوع امکانات دریغ نمی‌کند.

او از سازمان‌های بین‌المللی خواست تا مکلفیت شان را در این راستا ادا کنند.

در همین حال، روزا اوتونبایوا، نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفت که وضعیت را از نزدیک نظارت می‌کند و نهادهای مربوطه برای کمک رسانی در ساحه حضور دارند. وی افزود که ملل متحد تلاش‌ها برای جلب کمک‌های بین‌المللی در این رابطه را ادامه خواهد داد.

رویداد های اخیر

توماس وست با معاون نماینده امارات در ملل متحد دیدار کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

توماس وست، نماینده خاص ایالات متحده امریکا برای افغانستان، با محمد ابو شهاب، معاون نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد دیدار و در مورد تحولات اخیر در افغانستان گفتگو کرده است.

نمایندگی امارات متحده عربی جمعه شب در صفحه ایکس خود نوشته است که دو طرف در مورد توانمند ساختن زنان و دختران افغان و اجرای کامل قطعنامه شماره ۲۷۲۱ شورای امنیت ملل متحد صحبت کرده اند.

بر اساس این قطعنامه، انتظار می‌رود سازمان ملل متحد یک نماینده ویژه در امور افغانستان تعیین کند، موضوعی که با مخالفت امارت اسلامی روبه‌رو شده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

جنرال ارشد سابق امریکا می‌گوید که داعش شاخه خراسان در حال رشد است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

جوزف ووتل، رئیس سابق قوماندانی مرکزی ایالات متحده، مدعی شده است که داعش شاخه خراسان در حال رشد است و امریکا منابع کافی را برای کاهش خطر این گروه در منطقه ندارد.

ووتل در مصاحبه با وب سایت خبری «بزنس انسایدر» افزوده است که پیش از خروج امریکا از افغانستان، واشنگتن از قابلیت‌های اطلاعاتی قابل توجهی در منطقه و توانایی انجام حملات علیه این گروه برخوردار بود، اما شیوه جدید مقابله با تروریزم امریکا راه را برای تقویت داعش خراسان هموار کرده و این گروه حالا بر حملات فرامرزی تمرکز می‌کند.

به باور وی، ایالات متحده هنوز توانایی جمع آوری اطلاعات معنادار در منطقه را دارد، اما این توانایی نسبت به آنچه که قبلاً بود کاهش یافته است. وی تاکید کرد که بسیار مهم است که ایالات متحده به تخصیص منابع خود برای مقابله با این تهدید ادامه دهد و آن را در اولویت قرار دهد.

ووتل گفته است که یکی از راه ها برای انجام این کار، همکاری با شرکای منطقه‌ای در ماحول افغانستان، مانند پاکستان یا کشورهای آسیای مرکزی، به‌هدف افزایش همکاری و تبادل اطلاعات است.

این در حالی است که امارت اسلامی بارها تاکید کرده که داعش سرکوب شده است و توانایی انجام حملات از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری را ندارد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

رعد و برق در هلمند جان یک نفر را گرفت و سه تن دیگر را زخمی کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

مسوولان محلی هلمند می‌گویند که از اثر رعد و برق در این ولایت یک نفر جان باخته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالباری راشد، رئیس اطلاعات و فرهنگ هلمند به آریانا نیوز می‌گوید که رعد و برق در لشکرگاه، مرکز این ولایت، و ولسوالی‌های گرشک و باباجی رخ داده است.

به گفته وی، یک تن در این حوادث جان باخته و سه تن دیگر مشمول یک زن و دو کودک زخمی شده اند.

این در حالیست که باران‌های شدید در ولسوالی سنگین هلمند باعث خسارات مالی شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!