Connect with us

خبرهای تازه

مجلس سنا: کمیسیون انتخابات نگذارد که آرای مردم قربانی بازی‌های سیاسی شود

منتشر شده

 در

(Last Updated On: عقرب ۲۱, ۱۳۹۸)

شماری از اعضای مجلس سنا، می‌گویند که اگر عمل‌کرد کمیسیون مستقل انتخابات، در برابر سرنوشت مردم بربنیاد قانون نباشد، کشور با بحران بزرگی مواجه خواهد شد.

تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری، نگرانی‌های جدی اعضای مجلس سنا را به دنبال داشته و همزمان با آن اعضای این مجلس از آغاز بازشماری آرا در ولایت‌ها از سوی کمیسیون انتخابات، ابراز نگرانی می‌کنند.

این سناتوران تأکید می‌ورزند که این کمیسیون باید به تعهدات اش پابند باشد و نگذارد تا آرای مردم قربانی بازی‌های سیاسی شود.

فیصل سمیع، منشی این مجلس، اظهار میدارد: “کمیشنران کمیسیون انتخابات به هوش بیایند و بدون طرزالعمل تصمیم گیری نکنند درغیر آن چالش‌ها بیشتر می‌شوتد و کشور را به بحران نبرند.”

درهمین حال، محمدعلم ایزدیار، معاون اول این مجلس، اظهار می‌دارد که کمیسیون مستقل انتخابات مکلف است تا مطابق قانون و طرزالعمل‌های انتخاباتی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان را اعلام کند.

آقای ایزدیار، می‌گوید: “با نتیجه انتخابات باید برخورد قانونی صورت گیرد و مطابق قانون و طرزالعمل‌ها اقدام کنند و شفافیت و عدالت انتخاباتی درنظر گرفته شود.”

این گفته‌ها از سوی مجلس سنا، درحالی ابراز می‌شوند که کمیسیون مستقل انتخابات، تاکنون نتوانسته است بربنیاد تقویم انتخاباتی عمل کند و نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام کند، حالا دیده شود که در برابر آرای مردم و سرنوشت کشور این کمیسیون چه تصمیم خواهد گرفت؟

گزارشگر: رفیع صدیقی 

اخبار ساحوی

فرمانده‌ پیشین پولیس ولسوالی تیوره غور در شهر هرات کشته شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۶, ۱۴۰۰)

حبیب الرحمن ملک زاده فرمانده پیشین پولیس ولسوالی تیوره ولایت غور صبح امروز در مرکز شهر هرات ترور شده است.

نزدیکان آقای ملک زاده می گویند او در دروازه خانه اش در ناحیه اول شهر هرات هدف گلوله قرار گرفته و جان باخته است.

ثابت هروی مسوول مطبوعاتی استخبارات هرات با تایید این رویداد میگوید که مهاجمان دو نفر بودند و پس حمله بالای آقای ملک‌زاده از محل فرار کرده اند.

تا هنوز فرد و یا گروهی مسولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

خبرهای تازه

وزارت داخله: نزدیک به ۶۰۰ زندانی رها شده طالبان در میدان جنگ دیده شده اند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۲۰, ۱۳۹۹)

وزارت امور داخله امروز (سه شنبه ۲۰عقرب) به آریانا نیوز گفته است که حدود ۶۰۰ زندانی طالب پس از رهایی در میدان جنگ دیده شده اند.

به گفته این وزارت بیشتر این زندانیان پس از رفتن به میدان جنگ کشته شده اند.

این وزارت همچنان گفته است که طالبان با تغیر رویکرد، حملات شان را افزایش داده اند.

طالبان تاکنون دراین باره چیزی نه گفته اند.

این درحالی است که در ۴۸ساعت گذشته چندین پاسگاه نیروهای افغان را در نقاط مختلف کشور مورد هدف قرار داده اند.

این درحالی است که روز گذشته سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور خواستار بازنگری و  ارزیابی روند مذاکرات صلح افغانستان با گروه طالبان از سوی رهبری حکومت جدید امریکا شد.

سرور دانش، عدم انعطاف پذیری از سوی طالبان را عامل بنبست مذاکرات دوحه میخواند.

دانش گفت:”امیدواریم که در دوره ای رهبری جدید حکومت امریکا روند طی شده مذاکرات صلح با طالبان بازنگری و ارزیابی مجدد صورت بگیرد و مشکلات موجود باید رفع شود.”

به گفته دانش حکومت بیش از ۶۰۰۰ زندانی طالبان را پس از توافقنامه دوحه آزاد کرده، اما شماری این زندانیان دوباره به میدانهای جنگ برگشته اند.

دانش افزود: “اکثریت افراد رها شده بر خلاف تعهد شان دوباره به میدانهای جنگ رفته اند، افزایش خشونتها و مخصوصا ترورهای کورکورانه توسط طالبان انجام میشود در ایام که مذاکره در جریان است به هیچ صورت مورد قبول نیست.”

به خواندن ادامه دهید

خبرهای تازه

انفجار موتر بم در فاریاب جان ۴ پولیس را گرفت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۲۰, ۱۳۹۹)

پولیس ولایت فاریاب، میگوید که در یک حملۀ موتر بم بر فرماندهی پولیس ولسوالی المار این ولایت، چهار پولیس جان باختند و پنج پولیس دیگر زخم برداشتند.

به گفته پولیس طالبان نیمه شب گذشته حوالی ساعت ۱۲ یک موتر بم را در سرک قوماندانی امنیه ولسوالی المار انفجار دادند.

به گفته پولیس در اطراف فرماندهی مکتب، مسجد و منازل مسکونی بود که شدیدآ خسارمند شده اند.

در همین حال، پولیس می‌گوید که دراین انفجار بیشتر از ۱۰ غیرنظامی نیز زخم برداشته اند و احتمال میورد که تلفات این حمله، افزایش یابد.

طالبان تاکنون دربارۀ این حمله، چیزی نگفته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending