Connect with us

رویداد های اخیر

مجلس نمایندگان خواستار معرفی بی‌درنگ نامزد وزیران جدید برای چهار وزارت شد

منتشر شده

در

(Last Updated On: )

اعضای مجلس نمایندگان، خواهان معرفی بیدرنگ نامزد وزیران تازه برای چهار وزارت و همچنان نامزد جدید برای ریاست بانک مرکزی شده اند.

آنان می گویند که ادامه قانون شکنی ها و بی اعتنایی در برابر فیصله های این مجلس، فاصله میان حکومت و قوه مقننه را بیشتر می سازد.

امیرمحمد خاکسار مجلس نمایندگان میگوید:” حکومت باید نامزد وزیران تازه را برای گرفتن رای اعتماد به این مجلس معرفی کند تا کابینه حکومت قانونمند شود و کار باید پیش از رخصتی زمستانی مجلس نمایندگان صورت گیرد.”

خدیجه الهام مجلس نمایندگان میگوید:” حکومت باید به فیصله های مجلس احترام کند و نامزد وزیران را برای گرفتن رای اعتماد معرفی کند تا کابینه به گونه قانونمند به پیش برود.”

در همین حال شمار دیگر از اعضای مجلس می گویند که حکومت مکلف است تا در پهلوی قوه مقننه برای عملی کردن قانون گام بردارد.

عبدالقیوم سجادی مجلس نمایندگان میگوید:” حکومت با نقض قانون خود فاصله میان دو قوه را ایجاد می کند و باید بر بیناد حکم قانون نامزد وزیران تازه را معرفی کند، زیرا حکومت نیاز به همکاری های قانونی مجلس نمایندگان یا قوه مقننه دارد.”

مهدی راسخ مجلس نمایندگان میگوید:” بی اعتنایی حکومت برای معرفی نامزد وزیران برای ما قابل قبول نیست و باید نامزد تازه را حکومت برای ما معرفی کند در غیر آن مجلس تصمیم اش را در برابر حکومت اعلام خواهد کرد.”

با این حال اعضای مجلس نمایندگان تاکید می ورزند که تا آخر ماه جدی شورای ملی به تعطیلات زمستانی میرود اگر حکومت به قانون اعتماد دارد، باید نامزد وزیران تازه را برای تکمیل کابینه به این مجلس معرفی کند و ادامه کار سرپرست وزیران چالش های زیادی را در روند حکومت داری به میان خواهد آورد.

رویداد های اخیر

بیش از ۵ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان اخراج شدند

Published

on

(Last Updated On: )

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان اعلام‌ کرده که بیش از ۵ هزار پناهجوی افغان از پاکستان و ایران اخراج شده‌اند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای امروز (شنبه، ۲۶ جوزا) گفته است که ۴ هزار و۸۸۱ مهاجر از ایران و ۷۷۵ پناهجو از پاکستان طی دو روز گذشته اخراج شده‌اند.

براساس خبرنامه، این مهاجران به روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته از طریق مرزهای تورخم در ولایت ننگرهار و سپین‌بولدک در ولایت کندهار به کشور بازگردانده شده‌اند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

کابلوف: تاجیکستان مخالف اشتراک امارت اسلامی در فعالیت‌های سازمان همکاری‌های شانگهای است

یک مقام تاجیکستانی اما گفته که کابلوف موضع کشورش را در این رابطه به گونه نادرست ارایه کرده است.

Published

on

(Last Updated On: )

ضمیر کابلوف، نماینده خاص روسیه برای افغانستان، گفته است که تاجیکستان مخالف اشتراک امارت اسلامی در فعالیت‌های سازمان همکاری‌های شانگهای است.

کابلوف در گفتگو با خبرگزاری ریا نووستی گفته است که روسیه و اکثر کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای با از سرگیری کار گروه تماس این سازمان و افغانستان موافق اند، اما مقامات تاجیکستانی در این مورد ملاحظاتی دارند.

او ابراز امیدواری کرده که تاجیکستان در مورد این موقف خود تجدید نظر کند.

یک مقام تاجیکستانی اما گفته که کابلوف موضع کشورش را در این رابطه به گونه نادرست ارایه کرده است.

احمد سید مراد زاده، هماهنگ کننده ملی تاجیکستان برای سازمان همکاری‌های شانگهای، افزوده است که کشورش مخالف از سرگیری فعالیت‌های گروه تماس سازمان همکاری‌های شانگهای و افغانستان نیست.

مرادزاده خاطر نشان کرده که افغانستان عضویت ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای را در سال ۲۰۱۲ به دست آورده بود، در حالی که توافق‌نامه‌ها برای ایجاد گروه تماس با مقامات این کشور در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۸ امضا شد.

وی افزوده است که تاجیکستان در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری‌های شانگهای پیشنهاد کرد که در این مرحله، یک گفتگوی تخصصی در باره مسایل افغانستان در فارمت سازمان همکاری‌های شانگهای راه اندازی شود.

مطالب مرتبط:

وزیر خارجه پاکستان خواستار احیای گروه تماس سازمان شانگهای برای افغانستان شد

 

وزیران خارجه سازمان همکاری شانگهای در مورد تقویت ثبات در افغانستان گفتگو کردند

Continue Reading

رویداد های اخیر

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران: اگر برنده شوم، مرزها را به روی مهاجران افغان می‌بندم

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای پزشکیان افزوده است که حضور مهاجران افغان در ایران نیز باید تنظیم شود.

Published

on

(Last Updated On: )

مسعود پزشکیان، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ایران گفته است که در صورت برنده شدن در این انتخابات، مرزها را به روی مهاجران افغان می‌بندد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای پزشکیان افزوده است که حضور مهاجران افغان در ایران نیز باید تنظیم شود.

او گفت: «نباید انکار کرد که تعداد زیادی از برادران افغان نقش موثری در اقتصاد ایران دارند یا در جنگ تحمیلی و … فدا کاری کرده اند ولی حضور آنها در ایران باید تنظیم شده و با انضباط باشد.»

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران همچنان گفته است که حکومت او برای پذیرش بخشی از مهاجران و یا پرداخت هزینه حضور آنها در ایران، وارد مذاکره با کشورهای اروپایی خواهد شد.

وی افزود: «غرب باید مسوولیت آنچه را که در افغانستان انجام داده و منجر به مهاجرت میلیون‌ها افغان شده است، بپذیرد. دلیلی ندارد که مردم ایران هزینه سیاست‌های غلط دیگران را بپردازند.»

انتخابات ریاست جمهوری ایران به تاریخ ۸ سرطان برگزار می‌شود.

 

مطالب مرتبط:

معاون والی تهران: با مهاجران غیرقانونی مثل زمان جنگ مقابله می‌کنیم

 

یک مقام ایرانی: برای مهاجران غیرقانونی خدمات فراهم نمی‌کنیم، خارج شوند

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!