Connect with us

ورزش

مروری بر سال ورزشی تلویزیون آریانا

Published

 on

(Last Updated On: جدی ۳, ۱۴۰۱)

شبکه تلویزیونی آریانا رویدادهای ورزشی جهانی را برای میلیون‌ها تن از علاقمندان در افغانستان بازتاب داده است که تازه ترین مورد آن رقابت‌های هیجان‌انگیز جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ بود.

بیننده‌گان در سراسر کشور در ماه گذشته از نشرات اختصاصی و بدون سکتگی تلویزیون آریانا مستفید شدند که تقریباً چهار هفته به طول انجامید و این مسابقاتی بود که هیجان، باخت و حذف غیر منتظره تیم‌ها را دربر داشت.

بازی پایانی که یکشنبه هفته گذشته میان ارجنتاین و فرانسه برگزار شد، به عنوان «جواهر در تاج» ثبت تاریخ شد، چنانچه به گفته مبصران، این بازی یکی از بهترین بازی های نهایی جام جهانی تا کنون بوده است و تلویزیون آریانا مطمئن ساخت تا علاقمندان در سراسر کشور بتوانند هر لحظه هیجان‌انگیز آنرا به صورت زنده و به راحتی در خانه‌های‌شان تماشا کنند.

سال جاری، ۲۰۲۲، در واقع یک سال خوب برای علاقمندان تلویزیون آریانا بود چنانچه این شبکه توانست حق نشر انحصاری سه رویداد بزرگ ورزشی را در نیمه دوم سال به دست بیاورد.

نخستین رویداد، رقابت‌های کریکت بیست آوره جام آسیا بود که از ۲۷ آگست تا ۱۱ سپتمبر برگزار شد.

این تورنمنت را سریلانکا در شهر های دوبی و شارجه امارات متحده عربی میزبانی کرد و مسابقات به گونه زنده از طریق تلویزیون آریانا نشر شد.

دومین رویداد ورزشی را که تلویزیون آریانا به خانه های علاقمندان رساند، رقابت‌های جام جهانی کریکت بیست آوره بود که از تاریخ ۱۶ اکتوبر الی ۱۳ نومبر در استرالیا برگزار شد.

این ماه دیگری بود که یک رویداد ورزشی جهانی به گونه زنده و انحصاری در افغانستان از طریق تلویزیون آریانا نشر شد.

با این حال، جواهر در تاج تقویم ورزشی، سال را با یادداشت عالی به پایان رساند – جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ که بین ۲۲ نومبر تا ۱۸ دسمبر در قطر برگزار شد.

افغان‌ها کریکت را دوست دارند، آنها فوتبال را دوست دارند. تماشای مسابقات جهانی به گونه زنده و بدون سکتگی طی حدود سه ماه سبب شادی و هیجان میلیون‌ها علاقمند در سراسر کشور شد.

خوگیانی، یک تن از علاقمندان کریکت در جریان جام جهانی کریکت بیست آوره در توییتر نوشت: «تشکر آریانا، خانواده من خیلی خوشحال اند که می‌توانند این رقابت‌های کریکت را تماشا کنند.»

احمدی، یک تن دیگر از علاقمندان پس از قهرمانی ارجنتاین در جام جهانی فوتبال گفت: «تشکر آریانا. قهرمان من لیونل مسی را به خانه ام آوردی.»

آنان فقط دو تن از میلیون‌ها علاقمندی هستند که طی چند ماه گذشته به طور مداوم تلویزیون آریانا را پسندیدند و از آن سپاسگزاری کردند. چیزی که مهم اینست که تعقیب تورنمنت‌های به سطح جهان، شادی فراوانی را برای مردم به ارمغان می‌آورد. تلویزیون آریانا امیدوار است تا بتواند حق نشر رویدادهای ورزشی بیشتری را در سال ۲۰۲۳ به دست بیاورد.

اما ۲۰۲۲ برای تلویزیون آریانا نخستین سال نبود که اینگونه مسابقات را به مردم افغانستان تقدیم کرد. تلویزیون آریانا در واقع بطور مداوم رویدادهای دیدنی را طی سال‌های گذشته نشر کرده است.

در سال ۲۰۱۴، ما جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برازیل را نشر کردیم و پس از آن بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ در ریو، جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه، لیگ برتر افغانستان ۲۰۱۹، لیگ برتر هند ۲۰۱۹ و جام جهانی فوتبال ساحلی ۲۰۱۹ در پاراگوای.

در سال ۲۰۲۲، رویدادهای ورزشی جهانی به دلیل همه گیری ویروس کووید-۱۹ شاهد یک وقفه بود اما اوضاع در ۲۰۲۱ به حالت عادی برگشت و تلویزیون آریانا سه رویداد مهم را نشر کرد که عبارتند از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، جام جهانی کریکت بیست آوره ۲۰۲۱ و جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱.

امسال، سال ۲۰۲۲، با برداشته شدن محدودیت‌های ناشی از کووید-۱۹، بازگشت رویدادهای ورزشی جهانی به مسیر خود، حالت صعودی شدیدی به خود گرفت. برای تلویزیون آریانا در واقع یک سال ورزشی پر از سرگرمی بود که شامل رقابت‌های جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲، جام جهانی کریکت ۲۰۲۲، جام آسیا ۲۰۲۲، سلسله بازی‌های لمانز ۲۰۲۲، بازی‌های المپیک زمستانی بیجینگ ۲۰۲۲ و همچنان رقابت‌های پرطرفدار لیگ برتر هند ۲۰۲۲ می شد.

با این حال، تلویزیون آریانا در نظر دارد تا جایی که ممکن است رویدادهای ورزشی مهم سال ۲۰۲۳ را به نشر برساند، بنابراین حتماً این تلویزیون را برای دانستن اطلاعیه‌ها، جدول‌های زمانی، تبصره ها و نتایج تماشا کنید.

ما حتماً همه علاقمندان مان را مطلع می سازیم!

ورزش

تیم کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با تفاوت ۷ ویکت بنگله دیش را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۷, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت نوجوانان زیر سن ۱۹ سال افغانستان در نخستین مسابقه سلسله بازی‌های پنجاه آوره سه جانبه، تیم بنگله دیش را با تفاوت ۷ ویکت شکست داد.

در این مسابقه که امروز شنبه (۲۷ حوت) در شهر ابوظبی برگزار شد، تیم بنگله دیش با برنده شدن قرعه پیش از بازی توپزنی را انتخاب کرد و با از دست دادن تمام بازیکنان اش و استفاده از ۲۲ آور و پنج توپ، ۷۶ دوش هدف تعیین کرد.

بشیر احمد، کامران هوتک، خلیل احمد و یما عرب هر یک به ترتیب چهار، سه، دو و یک ویکت برای افغانستان بدست آوردند.

تیم افغانستان هدف مذکور را با از دست دادن سه بازیکن اش در ۹ آور و پنج توپ تکمیل کرد. سهیل خان ۳۳ و محمد هارون ۲۱ دوش انجام دادند.

تیم افغانستان در دیدار بعدی روز چهارشنبه به مصاف تیم سریلانکا می‌رود.

Continue Reading

ورزش

تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با تفاوت ۱۵۸ دوش بنگله دیش را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۲, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان در اولین مسابقه یک روزه دربرابر بنگله دیش با تفاوت ۱۵۸ دوش به پیروزی دست یافت.

در این مسابقه که روز دوشنبه، ۲۲ حوت، در شهر ابوظبی امارات متحده عربی برگزار شد، تیم افغانستان با از دست دادن ۶ بازیکن اش ۲۷۱ دوش بدست آورد. سهیل خان به تنهایی ۱۰۰ دوش انجام داد.

پس از تعیین هدف مذکور، تیم افغانستان تمام بازیکنان بنگله دیش را در حالیکه ۱۱۳ دوش کسب کرده بودند، حذف کرد. یما عرب ۴ ویکت، فریدون داودزی ۳ ویکت و ناصر حسن ۲ ویکت بدست آوردند.

دومین و آخرین مسابقه سلسله بازی‌ها میان این دو تیم روز چهارشنبه، ۲۴ حوت، برگزار خواهد شد.

 

Continue Reading

ورزش

دومین دور مسابقات اسکی در بامیان برگزار شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۲, ۱۴۰۱)

دومین دور مسابقات اسکی میان جوانان و نوجوانان روز جمعه، ۱۹ حوت، در روستای خشکک در مرکز ولایت بامیان به همکاری موسسه «افغان پیکس» برگزار شد.

در این مسابقات حدود صد ورزشکار در ۹ تیم داخلی و ۳ اسکی‌باز خارجی از استرالیا، فرانسه و امریکا اشتراک کرده بودند.

سید باقر حیدری، مسوول فدارسیون اسکی در بامیان، گفته است که هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد دل گرمی و رشد اسکی در این ولایت می‌باشد.

آقای حیدری در این مورد گفت: «هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد دل گرمی و رشد اسکی در ولایت بامیان می‌باشد. چون علاقه‌مندان اسکی در این ولایت بیش‌تر شده‌اند. به تعداد صد ورزشکار داشتیم که به دو دسته تقسیم شده بودند. اسکی حرفوی و اسکی چوبی. در اسکی حرفوی ما سه اشتراک کننده از فرانسه ، امریکا و استرالیا نیز داشتیم.»

سید محمد، یکی از برگزارکنندگان مسابقه اسکی در بامیان، گفته است که در این مسابقات، در بخش اسکی حرفوی مجتبی به نمایندگی از افغان پیکس در جایگاه نخست ایستاد و عنوان قهرمانی را به دست آورد. هادی از کلپ جوانان «چپ‌دره» مقام دوم و حسین علی از کلپ «میرشاه خواجه» مقام سوم را از آن خود کردند.

در اخیر، برای مقام اول ۶ هزار افغانی، برای مقام دوم ۴هزار و ۵۰۰ افغانی و برای جایگاه سوم ۳ هزار افغانی از سوی موسسه افغان پیکس جوایز نقدی داده شد.

گفتنی است که همه ساله رقابت‌های اسکی در بامیان برگزار می‌شود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!