Connect with us

ورزش

مسابقات کریکت افغانستان و پاکستان یکبار دیگر به تعویق افتاد

Published

 on

(Last Updated On: سرطان ۶, ۱۴۰۱)

به گزارش جیو نیوز پاکستان، سلسله مسابقات یک روزه بین‌المللی میان تیم های کریکت افغانستان و پاکستان که قرار بود امسال برگزار شود یکبار دیگر به سال آینده به تعویق افتاده است.

جیو نیوز به نقل از منابعی که ازآن نام برده نشده گزارش داده که به دلیل مصروفیت بازیکنان تیم پاکستان در مسابقات برنامه ریزی شده با سایر کشورها، برگزاری مسابقات با تیم افغانستان تا ماه اپریل سال آینده ممکن نیست.

این سلسله مسابقات در اصل قرار بود در سپتمبر سال ۲۰۲۱ در سریلانکا برگزار شود، اما نظر به درخواست کریکت بورد افغانستان به تعویق افتاد.

تیم های کریکت افغانستان و پاکستان تا حال چهار مسابقه یک روزه بین‌المللی بازی کرده اند.

ورزش

گلف جایانتز به مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره راه یافت

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۶, ۱۴۰۱)

تیم گلف جایانتز در بیست و هفتمین مسابقه لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره روز شنبه با تفاوت ۲۵ دوش تیم دیزرت وایپرز را شکست داد و به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یافت.

شیمرون هتمایر، بازیکن گلف جایانتز در این مسابقه به تنهایی از ۳۵ توپ ۵۴ دوش انجام داد که شامل «چهار شش دوش» و دو «چهار دوش» بود.

جیمز وینس، کاپیتان این تیم ۳۹ دوش انجام داد و گلف جایانتز با از دست دادن ۶ بازیکن در مجموع ۱۸۰ دوش کسب کرد.

 تیم دیزرت وایپرز با از دست دادن ۶ بازیکن اش توانست تنها ۱۵۵ دوش انجام دهد. تام کوران تلاش زیادی کرد تا تیم اش را با ۴۲ دوشی که انجام داد به پیروزی برساند، اما به هدف نرسید.

قرعه پیش از بازی را دیزرت وایپرز برنده شده بود و توپ اندازی را انتخاب کرد.

دیوید ویز از گلف جایانتز در مورد پیروزی شان گفت: «این یک بازی مهم برای ما بود زیرا می‌خواستیم جایگاه خود را در بین دو تیم برتر تثبیت کنیم. هریکی از توپ اندازان در مواقعی که نیاز بود ایستادگی کردند. آیان افضل خان امروز قشنگ توپ اندازی کرد. توپ انداز‌ها به خوبی به یکدیگر کمک می‌کنند و همه بازیکنان مسئولیت‌های شان را انجام می‌دهند.»

تام کوران از تیم دیزرت وایپرز پس از پایان بازی گفت: «فکر می‌کردم می‌توانیم در یک نقطه از بازی به هدف برسیم. اگر من با یک توپزن بهتر بازی می‌کردم، ممکن نتیجه طوری دیگر می‌بود. من همچنین فکر می‌کردم که آن‌ها دوش بسیار زیاد انجام دادند. ما با توپ اشتباهاتی را انجام دادیم.»

مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره بتاریخ هشتم فبروری آغاز می‌شود.

Continue Reading

ورزش

راشد خان بازیکن کرکت افغان بهترین توپ‌انداز در رده‌بندی بازی‌های ۲۰‌آوره کرکت انتخاب شد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۴, ۱۴۰۱)

در تازه‌ترین رده‌بندی بازی‌های ۲۰‌آوره کرکت، ۳ بازیکن افغان جز ۱۰ بازیکن برتر شدند.

راشد خان با ۶۹۸ امتیاز مقام اول را در توپ‌اندازی کسب کرد و در بخش آل‌راوندر(توپ‌اندازی و توپ‌زنی)، ‌محمد نبی با ۲۳۳ امتیاز مقام دوم را به دست آورد.

همچنان دراین رده بندی مجیب‌الرحمان با ۶۷۷ امتیاز به مقام هشتم در بخش توپ‌اندازی رسید.

در بخش توپ‌زنی هیچ بازیکنی از افغانستان جز ۱۰ بازیکن برتر دیده نمی‌شود. در این رشته، سوریا کمار یادف از کشور هند بهترین توپ‌زن شناخته شد و محمد رضوان از پاکستان بعد از او قرار گرفت.

در کرکت رده‌بندی‌ها به سه بخش توپ‌اندازی، توپ‌زنی و آل‌راوندر یا کسانی که هم توپ‌ می‌اندازند و هم توپ‌زنی می‌کنند، تقسیم می‌شود.

Continue Reading

ورزش

تلویزیون آریانا لیگ برتر فوتسال افغانستان را نشر می‌کند

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۴, ۱۴۰۱)

شبکه تلویزیونی آریانا قرار است یک رویداد هیجان انگیز ورزشی دیگر را به خانه‌های میلیون‌ها بیننده وفادار بیاورد؛ این بار لیگ برتر فوتسال افغانستان که بتاریخ ۲۶ دلو آغاز و تا ۱۸ حوت ادامه خواهد داشت.

فصل دوم لیگ برتر فوتسال افغانستان توسط تلویزیون آریانا با مشارکت فدراسیون فوتبال افغانستان که نهاد مدیریت فوتسال در کشور است تهیه و پخش می‌شود و بازی‌ها به صورت زنده پخش خواهد شد.

مراسم قرعه‌کشی ساعت ۷ شب ۱۸ دلو برگزار و به صورت زنده از تلویزیون آریانا پخش می شود.

مراسم افتتاحیه و مسابقات نیز ۲۶ دلو از ساعت سه بعد از ظهر به صورت زنده پخش خواهد شد.

مراسم داوطلبی بازیکنان این لیگ به تاریخ ۱۸ دلو برگزار خواهد شد.

در طول لیگ، هر روز دو مسابقه برگزار می‌شود. پخش مسابقات از ساعت ۳ بعد از ظهر شروع و تا ساعت ۸ شب ادامه خواهد داشت و شامل پیش نمایش، مسابقات روز و بحث‌های بعد از بازی خواهد بود.

در این مسابقات ده تیم شرکت خواهند کرد.

فوتسال به طور پیوسته در افغانستان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. افغانستان در رتبه بندی کنفدراسیون فوتبال آسیا از میان ۳۶ کشور در رتبه ۲۴ قرار دارد.

سال گذشته، ۲۲ تیم در مسابقات ۱۵ روزه فوتسال شرکت کردند که استعدادهای جوانی را از سراسر کشور جذب کرده بود.

در مسابقات سال گذشته، تعدادی از مربیان فوتسال اعلام کردند که مهارت بازیکنان کشور طی چند سال گذشته به‌گونه چشمگیر ارتقا یافته و مسابقات با این ماهیت برای بازیکنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

برای جزییات بیشتر حتماً به‌روز رسانی‌های تلویزیون آریانا را در رسانه‌های اجتماعی یا اینجا، در وب‌سایت آریانا نیوز دنبال کنید.

برای مشاهده جدول زمانی مسابقات اینجا را کلیک کنید.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!