Connect with us

اخبار ساحوی

معاون محبس بغلان دست داشتن در انتقال فرمانده طالبان را رد می کند

Published

 on

(Last Updated On: اسد ۱۳, ۱۳۹۵)

baghlanمعاون امنیتی محبس بغلان که متهم به انتقال یک فرمانده طالبان به کابل است میگوید، برخی منابع پولیس این ولایت در نشر گزارش دستگیری فرمانده کماندو طالبان و انتقال وی در یک عراده موتر هایلکس به کابل، یک هفته تاخیر و در ضمن کتمان جرم و حقیقت کرده اند.

محمد احسان قریشی، معاون امنیتی و سرپرست محبس بغلان ادعاها علیه خود را رد کرده می گوید که در طول ۲۷ سال ماموریت وسایط شخصی نداشته است.

وی در صحبت با آریانانیوز گفت: پولیس کتمان جرم کرده است، در یک هفته پولیس نتوانسته است که هویت مالک موتر را تشخیص بدهد و اتهام بسته اند که این هایلکس مربوط معاونیت امنیتی محبس بغلان است.

وی گزارش های نشر شده را رد کرده می گوید محبس بغلان در تشکیل خود موتر نوع هایلکس ندارد و من در طول 27 سال ماموریتم حتی یک بایسکل هم نتوانسته ام بخرم.

به روز دوشنبه یک فرمانده کوماندوی طالبان که در درگیری های کندز زخم برداشته بود و در یک موتر هایلکس جهت تداوی به کابل انتقال داده می شد از سوی پولیس بغلان بازداشت گردید.

اکنون نور حبیب گلبهاری فرمانده پولیس بغلان پس از یک روز تائید میکند که این هایلکس با نمبر پلیت (83557)، منفی 4 کابل، موتر شخصی آمر توقیف خانه ولسوالی پل حصار این ولایت است.

اما آمر توقیف خانه ولسوالی پل حصار بغلان هرگونه دست داشتن خود را در انتقال این فرمانده کماندو طالبان مسلح به کابل رد میکند و از دادستان کل می خواهد که به ریاست دادستانی امنیت ملی وظیفه بسپارد که تشخیص بدهند که این موتر متعلق به کدام شخص می باشد و در ختم پروسه تحقیق گزارش آن را به نشر برسانند.

آقای قریشی از ارگان های عدلی و قضایی تقاضا میکند که اصل واقعیت این جنایت بزرگ را بررسی و به نشر برسانند.

این درحالیست که پیش از این فرمانده پولیس بغلان و سخنگوی این ولایت هر گونه دست داشتن معاون امنیتی محبس بغلان را در این قضیه رد کرده بود، اما در مورد مالک این موتر و راننده آن چیزی نگفته بودند.

گزارش: ذاکر نوری

Advertisement

اخبار ساحوی

دیدار رهبر امارت اسلامی با علمای دینی کابل

Published

on

(Last Updated On: اسد ۱۲, ۱۴۰۱)

یک گروه از پنجاه نفری از عالمان دینی ولایت کابل  با رهبر امارت اسلامی در کندهار دیدار و در باره حقوق زنان نیز گفتگو کرده اند.

این دیدار که به خواست رهبر امارت اسلامی صورت گرفته که هدف اساسی آن مشکلات پایتخت نیشنان بوده است.

علمای دینی از رهبر امارت اسلامی خواسته اند که به آموزش و تعلیم، توجه خاص صورت گیرد و در صورت نیاز در نصاب تعلیمی هم تغیراتی بوجود آید.

در این دیدار عالمان دینی در باره حقوق زنان در چارچوب شریعت اسلامی و مسله تعلیم دختران گفتگو کرده اند. رهبر امارت اسلامی به علما اطمینان داده است که به مشکلات پایتخت رسیدگی خواهد شد.

ندا محمد ندیم، والی کابل گفت:” هدف اساسی این ملاقات مشکلات پایتخت نیشنان بود که به شخص عالی جناب برسد و دستورات وی از منبر و علما به مردم رسانیده شود”.

برخی از این علما می‌‌گویند که در مورد رسید‌گی به مشکلات زنان، احترام به حقوق زنان در چارچوب اسلام و تجدید نظر در نصاب‌ تعلیمی مکاتب و مدرسه‌‌ها بحث‌های با رهبر امارت اسلامی داشته اند.

عبدالحمید حماسی، عالم دین می‌گوید که:” برای امیرالمومین مجاهد و غیر مجاهد فرق ندارد و همه رعیت است و دارای حقوق برابر .”

این درحالی است که پیش از این رهبر امارت اسلامی در نشست بزرگ علمای دینی وعده سپرده که در هر نشستی از عالمان دین شرکت خواهد کرد و عالمان دین را در رهبری نهادهای دولتی خواهد گماشت.

Continue Reading

اخبار ساحوی

کشته شدن ۳عضو داعش دریک عملیات نیروهای امارت اسلامی در ولایت کندز 

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۲۶, ۱۴۰۱)

در یک عملیات نیروهای امارت اسلامی افغانستان بریک مرکز گروه داعش در ولایت کندز،۳ عضو این گروه کشته شدند. 

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی افغانستان گفته است که این عملیات از سوی قطعه خاص امارت اسلامی در منطقهٔ قنجغه ولسوالی امام صاحب راه اندازی شد. 

به گفته آقای مجاهد دراین عملیات همچنان ۵ عضوی گروه داعش بازداشت شدند. 

آقای مجاهد افزوده است که این افراد در حمله‌‌های راکتی چندی پیش بر خاک ازبکستان و تاجیکستان دست داشتند.

Continue Reading

اخبار ساحوی

سرپرست وزارت خارجه به ولایت بدخشان رفت

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۲۳, ۱۴۰۱)

مسوولان محلی در بدخشان می‌گویند امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه روز چهارشنبه (۲۲سرطان) به منظور بررسی چالش‌های باشندگان به این ولایت سفر نمود.

معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بدخشان می‌گوید در این سفر احمدالله وثیق، رییس رادیو تلویزیون ملی نیز با امیر خان متقی همراه است و با رووسای ادارات دولتی  و مقامات محلی روی چالش‌ها و مشکلات مردم این ولایت بحث و گفتگو کرده اند.

به گفته آقای احمدی در این برنامه روی مسایل چگونگی برقراری روابط حسنه میان اقوام ساکن در دوطرف خط مرزی میان تاجکستان و افغانستان، حل مشکلات مرزی از راه دیپلوماسی، روابط حسنه نیروهای امارت اسلامی با مردم، بررسی مشکلات اقتصادی مردم و حل مشکلات تعلیم و تربیه تبادل نظر صورت گرفته است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!